Zrodlem zycia jest zycie

Filozofia wedyjska, nauka, wiedza. "Cały świat nauki i technologii opiera się na fałszywej idei, że życie powstało z materii. Nie możemy pozwolić na to, by ta nonsensowna teoria była głoszona bez sprzeciwu. Życie nie pochodzi z materii. Materia została wytworzona z życia. To nie jest teoria; to fakt. Nauka jest oparta na błędnej teorii, toteż wszelkie jej kalkulacje i konkluzje są błędne, a ludzie z tego powodu tylko cierpią. Kiedy więc te wszystkie błędne, współczesne teorie naukowe zostaną skorygowane, ludzie staną się szczęśliwi. Musimy rzucić naukowcom wyzwanie. W przeciwnym razie będą zwodzili całe społeczeństwo." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno

Czy ksiazka Zrodlem zycia jest zycie powinna byc:

Wycofana z druku
1
11%
Przeznaczona tylko dla bhaktow
4
44%
Przeznaczona tak dla bhaktow jak i do dystrybucji na ulicy czy sankirtanu
1
11%
Przeznaczona dla bhaktow, sankirtanu i do prezentacji naukowych, bibliotek
3
33%
 
Liczba głosów: 9

balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 10 kwie 2007, 17:42

gndd pisze:
Promyczek pisze:
gndd pisze:
Promyczek pisze:2)kierunek w jakim porusza się wataha wyznacza autorytet w postaci wilka albinosa (naukowcy)
Albinosa? :shock: Nie wiedzialam, ze sa wilki albinosy i ze maja one jakas specjalna pozycje w stadzie. Ciekawe.
kiedy? materialna nauka była dla mnie pismem ?więtym, a naukowcy bogiem
Tego typu "religijne" podejscie do nauki moze byc problematyczne i czasami moze prowadzic do przeciwnej skrajnosci.

Ale tak czy inaczej, to przyznam. ze nie rozumiem zwiazku miedzy Twoim komentarzem a moja wypowiedzia?
Aż poczytałem o tych wilkach , no i watahom przewodzi para -samiec i samica -alfa ; chyba o nie chodzi , a nie o wilki albinosy - w sumie to byłoby całkiem romantyczne gdyby na czele stada stał biały wilk ; a albinosy się zdarzaj? ale raczej maj? ciężkie życie w stadzie
O wilkach albinosach wspomina artykuł Ryszkiewicza ("Łowiec Polski" 1929). Wilk czę?ciowy albinos ubity był w okresie międzywojennym w le?nictwie Belmont. Poza tym nie można znaleĽć ani jednej notatki o albinizmie, która byłaby godna wzmianki. Być może, że wilki albinosy, przeważnie o słabszej i bardziej w?tłej budowie, nie znajduj? warunków do życia w wilczej gromadzie(...).

Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Post autor: gndd » 10 kwie 2007, 19:32

balarama11 pisze:Aż poczytałem o tych wilkach , no i watahom przewodzi para -samiec i samica -alfa ; chyba o nie chodzi , a nie o wilki albinosy - w sumie to byłoby całkiem romantyczne gdyby na czele stada stał biały wilk ; a albinosy się zdarzaj? ale raczej maj? ciężkie życie w stadzie
O wilkach albinosach wspomina artykuł Ryszkiewicza ("Łowiec Polski" 1929). Wilk czę?ciowy albinos ubity był w okresie międzywojennym w le?nictwie Belmont. Poza tym nie można znaleĽć ani jednej notatki o albinizmie, która byłaby godna wzmianki. Być może, że wilki albinosy, przeważnie o słabszej i bardziej w?tłej budowie, nie znajduj? warunków do życia w wilczej gromadzie(...).
W takim razie wilk albinos bylby raczej w pozycji omegi w stadzie. Slyszalam o alfie i omedze jako dominujacym i najslabszym samcu w stadzie. Nie wiedzialam, ze okreslen tych uzywa sie rowniez w sosunku do samic.
Govindanandini

We don't get it, so we fear it. (Bob Geldof)
http://podserve.biggu.com/podcasts/show/iskcon-studies
http://www.flickr.com/photos/12994088@N06/sets/72157601908066950/

balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 16 kwie 2007, 20:34

gndd pisze:[
. Nie wiedzialam, ze okreslen tych uzywa sie rowniez w sosunku do samic.
chyba zniknęło kilka postów - no więc też się używa tej nazwy w stosunku do samic

Wilki żyją w grupach rodzinnych, które są określane mianem watah. Tworzą one jedną z najbardziej zorganizowanych i trwałych struktur rodzinnych spośród kręgowców. Grupy rodzinne charakteryzują się silną strukturą dominacji. W skład tej grupy wchodzą:
Samiec i samica Alfa -Jest to jedyna para rozmnażająca się w całej grupie. Stoi najwyżej w hierarchii i zarządza stadem.
Samiec beta -Stoi w hierarchii poniżej pary alfa.
Szczenięta -Urodzone w ostatnim miocie.
Osobniki podporządkowane: -Potomstwo pary alfa z poprzednich lat.
Omega -osobnik, który jest odtrącany i często atakowany przez innych członków grupy

Promyczek

Post autor: Promyczek » 18 kwie 2007, 23:40

Promyczek pisze:dlatego ta książka powinna być swobodnie dystrybuowana
niestety chyba się pomyliłem, ponieważ w dzisiejszych czasach słowo - naukowy lub naukowcy - w szczególności oznacza poglądy i osoby przeciwne duchowości w jakiejkolwiek postaci dlatego ta książka powinna być jak najszerzej rozprowadzana wśród ogółu społeczeństwa, a zakazana wśród naukowców bo oni i tak wiedzą swoje i nic tego nie zmieni.

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Post autor: Rasasthali » 19 kwie 2007, 11:42

Promyczek pisze:niestety chyba się pomyliłem
ponieważ w dzisiejszych czasach słowo - naukowy lub naukowcy - w szczególności oznacza poglądy i osoby przeciwne duchowości w jakiejkolwiek postaci
.
Boze swiety, naprawde radze sie doszkolic zanim napiszesz takie rzeczy.... Nie wiem ile razy juz tlumaczylam ze nie do konca to tak wyglada...
http://actinidia.wordpress.com/

Promyczek

Post autor: Promyczek » 19 kwie 2007, 22:59

podobno są wyjątki, Tobie wierzę na słowo

ODPOWIEDZ