Teoria Darwina

Filozofia wedyjska, nauka, wiedza. "Cały świat nauki i technologii opiera się na fałszywej idei, że życie powstało z materii. Nie możemy pozwolić na to, by ta nonsensowna teoria była głoszona bez sprzeciwu. Życie nie pochodzi z materii. Materia została wytworzona z życia. To nie jest teoria; to fakt. Nauka jest oparta na błędnej teorii, toteż wszelkie jej kalkulacje i konkluzje są błędne, a ludzie z tego powodu tylko cierpią. Kiedy więc te wszystkie błędne, współczesne teorie naukowe zostaną skorygowane, ludzie staną się szczęśliwi. Musimy rzucić naukowcom wyzwanie. W przeciwnym razie będą zwodzili całe społeczeństwo." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Teoria Darwina

Post autor: Vaisnava-Krpa » 01 lis 2016, 19:17

Czy skamieliny to dowód na Ewolucję?
Nie ! Nigdy nie było żadnej ewolucji chyba że dalej wierzysz w bajki dla dzieci

Ewolucja znokautowana. Wybitny Doktor Kent Hovind przedstawia fakty

https://www.youtube.com/shared?ci=LWyvrfzGPyI
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Teoria Darwina

Post autor: Bolito » 01 lis 2016, 22:13

Vaisnava-Krpa pisze:Czy skamieliny to dowód na Ewolucję?
Nie ! Nigdy nie było żadnej ewolucji chyba że dalej wierzysz w bajki dla dzieci
To ja jednak wolę wierzyć bajkom dla dzieci niż takim produkcjom biblijnych kreacjonistów (bo to chyba autorstwa kogoś takiego). Oczekiwałem jakichś ( w miarę) sensownych argumentów w sprawie teorii ewolucji, a nie zlepka wyrwanych z kontekstu wypowiedzi, bez argumentacji i sensu.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Teoria Darwina

Post autor: Aniruddha das » 20 lis 2016, 12:56

Śbh 8.5.21
Pan Brahma rzekł: Ja, Pan Śiva, każdy z was półbogów, demony, żywe istoty zrodzone z potu, istoty zrodzone z jaj, drzewa i rośliny wyrastające z ziemi, jak też żywe istoty zrodzone z embrionów – wszyscy pochodzą z Najwyższego Pana, z Jego inkarnacji rajo-guny [Pana Brahmy, guna-avatary] i z wielkich mędrców [risich], którzy są częścią mnie. Dlatego też udajmy się do Najwyższego Pana i przyjmijmy schronienie Jego lotosowych stóp.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Teoria Darwina

Post autor: Aniruddha das » 20 lis 2016, 13:00

Mahendra, król niebios, narodził się z mocy Pana, półbogowie z Jego łaski, Pan Śiva z Jego gniewu, a Pan Brahma ze zrównoważonej inteligencji. Mantry wedyjskie powstały z otworów ciała Pana, a wielcy święci i prajapati z Jego genitaliów. Oby ten najpotężniejszy Pan był z nas zadowolony.
Śbh 8.5.39

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Teoria Darwina

Post autor: Aniruddha das » 20 lis 2016, 13:01

Bogini fortuny powstała z Jego piersi, mieszkańcy Pitrloki z Jego cienia, religia z łona, a bezbożność [przeciwieństwo religii] z Jego pleców. Planety niebiańskie powstały z czubka Jego głowy, a Apsary z Jego przyjemności zmysłowej. Oby ten doskonale potężny Osoba Boga był z nas zadowolony.
Śbh 8.5.40

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Teoria Darwina

Post autor: Aniruddha das » 20 lis 2016, 13:02

Bramini i wiedza wedyjska pochodzą z ust Najwyższego Osobowego Boga. Ksatriyowie i siła cielesna pochodzą z Jego ramion. Vaiśyowie i ich mistrzowska wiedza dotycząca produktywności i bogactwa, pochodzi z Jego ud. Śudrowie zaś, którzy są poza wiedzą wedyjską, powstają z Jego stóp. Oby ten Najwyższy Osobowy Bóg, który jest pełne mocy, był z nas zadowolony.
Śbh 8.5.41

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Teoria Darwina

Post autor: Aniruddha das » 20 lis 2016, 13:04

Chciwość wywodzi się z Jego dolnej wargi, a uczucie z górnej. Blask cielesny pochodzi z Jego nosa, zwierzęco pożądliwe pragnienia z Jego zmysłu dotyku. Yamaraja z brwi, a wieczny czas z rzęs. Oby ten Najwyższy Pan był z nas zadowolony.
Śbh 8.5.42

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Teoria Darwina

Post autor: Aniruddha das » 20 lis 2016, 13:10

Na tej Ziemi istnieją cztery rodzaje żywych istot, wszystkie stworzone przez Niego. Materialne stworzenie spoczywa na Jego lotosowych stopach. On jest potężną Najwyższą Osobą, pełnym bogactwa i mocy. Oby był On z nas zadowolony.

ZNACZENIE: W tej manifestacji kosmicznej istnieją cztery rodzaje żywych istot: jaraya-ja (zrodzone z embrionów), anda-ja (zrodzone z jaj), sveda-ja (zrodzone z potu) i udbhij-ja (zrodzone z nasion). Jak stwierdza Vedanta-sutra (janmady asya yatah), wszystko wywodzi się z Pana.
Śbh 8.5.32

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Teoria Darwina

Post autor: Aniruddha das » 20 lis 2016, 13:11

Cała manifestacja kosmiczna wyłoniła się z wody i dzięki wodzie wszystkie żywe istoty trwają, żyją i rozwijają się. Woda ta nie jest niczym innym jak tylko nasieniem Najwyższego Osobowego Boga. Zatem, aby Najwyższy Osobowy Bóg, który ma tak wielką moc, był z nas zadowolony.

ZNACZENIE: Wbrew teoriom tzw. naukowców, ogromne ilości wody występujące na tej i na innych planetach nie powstają przez zmieszanie wodoru z tlenem. Raczej, czasami woda przedstawiana jest jako pot, a czasem jako nasienie Najwyższego Osobowego Boga. To właśnie z wody wyłaniają się wszystkie żywe istoty i dzięki wodzie żyją i rosną. Gdyby nie było wody, życie przestałoby istnieć. Woda jest źródłem życia dla każdego. Dlatego też, dzięki łasce Najwyższego Osobowego Boga, na całym świecie mamy tak dużo wody.
Śbh 8.5.33

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Teoria Darwina

Post autor: Aniruddha das » 21 lis 2016, 12:41

Soma, księżyc, jest źródłem zboża, siły i długowieczności wszystkich półbogów. Jest on również panem wszelkiej wegetacji i źródłem powstawania wszystkich żywych istot. Jak oznajmili uczeni, księżyc jest umysłem Najwyższego Osobowego Boga. Oby ten Najwyższy Osobowy Bóg, źródło wszelkich bogactw, był z nas zadowolony.

ZNACZENIE: Soma, bóstwo przewodnie księżyca, jest źródłem zboża jadalnego i z tego względu źródłem siły nawet dla istot niebiańskich, półbogów. On jest siłą witalną wszelkiej wegetacji. Niestety, współcześni tzw. naukowcy, nie mają dokładnej wiedzy o księżycu, opisują, że jest na nim wiele pustyń. Jak może być on pustynią, skoro jest źródłem wszelkiej naszej wegetacji? Blask księżyca jest siłą witalną wszelkiej wegetacji, dlatego też absolutnie nie możemy przyjąć, że księżyc jest pustynią.
Śbh 8.5.34

ODPOWIEDZ