Teoria Darwina

Filozofia wedyjska, nauka, wiedza. "Cały świat nauki i technologii opiera się na fałszywej idei, że życie powstało z materii. Nie możemy pozwolić na to, by ta nonsensowna teoria była głoszona bez sprzeciwu. Życie nie pochodzi z materii. Materia została wytworzona z życia. To nie jest teoria; to fakt. Nauka jest oparta na błędnej teorii, toteż wszelkie jej kalkulacje i konkluzje są błędne, a ludzie z tego powodu tylko cierpią. Kiedy więc te wszystkie błędne, współczesne teorie naukowe zostaną skorygowane, ludzie staną się szczęśliwi. Musimy rzucić naukowcom wyzwanie. W przeciwnym razie będą zwodzili całe społeczeństwo." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno
Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 114
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Teoria Darwina

Post autor: Radhakanta das » 16 cze 2017, 09:21

O Ewolucyjnych Kłamstwach - plik: rozdział z książki o kłamstwach masonerii dot. teorii ewolucji -( tłumaczenie PL )- do pobrania tu:

Google Disc: https://drive.google.com/file/d/0B9CQA- ... sp=sharing
Drop-box: https://www.dropbox.com/s/xx9qaocd8sjgn ... M.pdf?dl=0
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

Aniruddha das
Posty: 1488
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Teoria Darwina

Post autor: Aniruddha das » 23 cze 2017, 23:03

Różne rodzaje żywych istot zostały jednocześnie stworzone na samym początku. Nonsensowna darwinowska teoria ewolucji nie ma tu zastosowania. Nieprawdą jest, że przed milionami lat nie było inteligentnych ludzkich istot. Wprost przeciwnie, jest rzeczą zrozumiałą, że najinteligentniejsza istota, Pan Brahma, był stworzony jako pierwszy. Następnie Pan Brahma stworzył innych świętych mędrców jak Marici, Bhrgu, Atreya, Vasistha i Pan Śiva. Oni z kolei, odpowiednio do karmy, stwarzali różnego rodzaju ciała. W Śrimad-Bhagavatam Pan Kapiladeva powiedział Swej matce, że zgodnie ze swym działaniem żywa istota otrzymuje określony rodzaj ciała, wybrany przez wyższe autorytety. Autorytety te wyznacza Najwyższy Osobowy Bóg. Są nimi Pan Brahma oraz wszyscy inni Prajapati i Manu. Tak więc od samego początku stworzenia można zauważyć, że pierwsza istota jest najinteligentniejsza. Tzw. współczesna inteligencja nie rozwinęła się w stopniowym procesie ewolucji. Jak oświadcza Brahma-vaivarta Purana, istnieje stopniowy proces ewolucyjny, ale nie polega on na rozwoju ciała. Wszystkie formy cielesne już istnieją. To duchowa istota, czyli duchowa iskra wewnątrz ciała, wznosi się stosownie do praw natury, pod nadzorem wyższego autorytetu. Z wersetu tego możemy wywnioskować, że od samego początku stworzenia istniały różne żywe istoty. Nie jest prawdą, że niektóre z nich wymarły. Wszystko istnieje; to z powodu naszego braku wiedzy nie możemy ujrzeć rzeczy w ich właściwej perspektywie.
SB 3.24.73

Waldemar
Posty: 704
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Re: Teoria Darwina

Post autor: Waldemar » 29 cze 2017, 18:01

++

ODPOWIEDZ