Wedyjska ewolucja?

Filozofia wedyjska, nauka, wiedza. "Cały świat nauki i technologii opiera się na fałszywej idei, że życie powstało z materii. Nie możemy pozwolić na to, by ta nonsensowna teoria była głoszona bez sprzeciwu. Życie nie pochodzi z materii. Materia została wytworzona z życia. To nie jest teoria; to fakt. Nauka jest oparta na błędnej teorii, toteż wszelkie jej kalkulacje i konkluzje są błędne, a ludzie z tego powodu tylko cierpią. Kiedy więc te wszystkie błędne, współczesne teorie naukowe zostaną skorygowane, ludzie staną się szczęśliwi. Musimy rzucić naukowcom wyzwanie. W przeciwnym razie będą zwodzili całe społeczeństwo." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno
Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Wedyjska ewolucja?

Post autor: Bolito » 16 gru 2013, 22:39

Dzięki za filozoficzne rozpracowanie procesu postrzegania. Ale mnie chodziło wyłącznie o jałowość prostych dyskusji o wdzięku młota parowego, gdy ktoś opiera się wyłącznie na dosłownie odczytywanych pismach religijnych, a inny nie bierze takich pism w ogóle pod uwagę: "Dinozaury istniały. Znaleźliśmy skamieniałe kości" "Nie, nie istniały, bo w Puranach nie ma nic o dinozaurach" "Purany to zbiór legend, a nie literatura naukowa!" "A wasze książki pisali materialistyczni ateiści!!" "Religijne oszołomy!" "Ateistyczni dranie!" itd. Chodziło mi wyłącznie o coś takiego.
mirek pisze: Zgoda, bo walka na same wersety do niczego nie prowadzi.
I ja się zgadzam.
Nie jedz na czczo (grafitti)

mirek

Re: Wedyjska ewolucja?

Post autor: mirek » 16 gru 2013, 23:04

Dziękuję :D,
tak, obaj dyskutanci są tyle samo warci (w merytorycznym sensie).

ps. Jakże znamienne (Prabhupada Letters :: 1972 ) słowa:

"Ruch świadomości Kryszny jest po to, by wyszkolić ludzi na niezależnie myślących i kompetentnych we wszystkich rodzajach wiedzy i działania, a nie do tworzenia biurokracji. (z Listu do Karandhary, 22 grudzień 1972)". - http://prabhupadaletters1972.blogspot.com/

Mam nadzieję, że to autentyczne...

ODPOWIEDZ