Wszyscy jeste?my kobietami

Filozofia wedyjska, nauka, wiedza. "Cały świat nauki i technologii opiera się na fałszywej idei, że życie powstało z materii. Nie możemy pozwolić na to, by ta nonsensowna teoria była głoszona bez sprzeciwu. Życie nie pochodzi z materii. Materia została wytworzona z życia. To nie jest teoria; to fakt. Nauka jest oparta na błędnej teorii, toteż wszelkie jej kalkulacje i konkluzje są błędne, a ludzie z tego powodu tylko cierpią. Kiedy więc te wszystkie błędne, współczesne teorie naukowe zostaną skorygowane, ludzie staną się szczęśliwi. Musimy rzucić naukowcom wyzwanie. W przeciwnym razie będą zwodzili całe społeczeństwo." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno
Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wszyscy jeste?my kobietami

Post autor: Vaisnava-Krpa » 26 sty 2007, 19:03

"Smakowanie madhurja rasy jako mańdĽari jest unikalnym duchowym do?wiadczeniem, dostępnym dla szczerych i doskonałych wielbicieli ?rila Rupy Goswamiego. Sze?ciu Goswamich i ich następcy - ?rila Krysznadas Kaviradż Goswami, ?rila Lokanath Goswami, ?rila Narottam Das Thakur, ?rila Wi?wanath Ćakrawati Thakur, ?rila Dżaganath Das BabadĽi, ?rila Bhaktivinod Thakur, ?rila Gaurakisior Das BabadĽi i ?rila Bhaktisidhanta Saraswati Thakur - wszyscy oni maj? transcendentalne ciała jako mańdĽari w ?wiecie duchowym. "Większo?ć mistrzów duchowych jest usytuowanych w madhurja-rasie, ale nie wszyscy" (SPL 3.14.70).
Pan Brahma, głowa naszej Brahma-Madhva Gaudija sampradaji, także do?wiadczył takiej pozycji. Pan Brahma zrozumiał, że był służk? Kryszny. Każdy z nas musi zrozumieć, że Kryszna jest jedynym purusz? (odbiorc? przyjemno?ci). Innymi słowy doskonało?ci? naszego życia będzie zrozumienie, że wszyscy jeste?my żeńskiej natury" (SPL.2.69.69.)

z "Docenić ?ri Wryndawan Dham" - Mahanidhi Swami


Pytanie: Skoro sze?ciu Goswamich i ich następcy - ?rila Krysznadas Kaviradż Goswami, ?rila Lokanath Goswami, ?rila Narottam Das Thakur, ?rila Wi?wanath Ćakrawati Thakur, ?rila Dżaganath Das BabadĽi, ?rila Bhaktivinod Thakur, ?rila Gaurakisior Das BabadĽi i ?rila Bhaktisidhanta Saraswati Thakur s? kobietami, to jak mamy się realizować w ciałach męskich? Jak byłem mały spytałem się babci jak rozpoznać, który anioł jest kobiet? a który mężczyzn? i mi powiedziała: w niebie nie ma mężczyzn, wszyscy s? kobietami. Wtedy nie spodobała mi się ta odpowiedĽ bardzo, poczułem się jak diabeł odtr?cony, miałem wtedy ok 8-9 lat. PoĽniej będ?c bhakt? dowiedziałem się więcej, ale akurat przeczytałem ten w?tek znów i jest okazja podr?żyć temat, żeby głębiej zrozumieć. We Wryndawan widziałem mężczyznę w ?wi?tyni, który ubrany był w sari i tańczył jak kobieta. Jak wygl?da sprawa z gopa w ?wiecie duchowym?

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Wszyscy jeste?my kobietami

Post autor: Purnaprajna » 28 sty 2007, 00:31

Arkadiusz pisze:Pytanie: Skoro sze?ciu Goswamich i ich następcy - ?rila Krysznadas Kaviradż Goswami, ?rila Lokanath Goswami, ?rila Narottam Das Thakur, ?rila Wi?wanath Ćakrawati Thakur, ?rila Dżaganath Das BabadĽi, ?rila Bhaktivinod Thakur, ?rila Gaurakisior Das BabadĽi i ?rila Bhaktisidhanta Saraswati Thakur s? kobietami, to jak mamy się realizować w ciałach męskich?
Kryszna to purusa czyli męski odbiorca przyjemno?ci, a jiva to prakrti czyli żeńska energia przyjemno?ci. Męskie czy żeńskie fizyczne ciała, s? zaledwie przebraniami jivy (duszy) w ?wiecie materialnym, i nie maj? nic wspólnego z jej żeńskim, transcendentalnym statusem jako prakrti, której celem jest dostarczenie przyjemno?ci Krysznie.
Arkadiusz pisze:We Wryndawan widziałem mężczyznę w ?wi?tyni, który ubrany był w sari i tańczył jak kobieta.
Mężczyzna ten był prawdopodobnie prakrtia-sahajiya, należ?cym do apasamradayi sakhi-bheki (jeden z rodzajów dewiacji Waisznawizmu). Przebieraj? się oni za sakhi i Krysznę, i w ten sposób, w materialnych ciałach imituj? taniec rasa-lila.

Awatar użytkownika
artur
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2006, 22:42
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Re: Wszyscy jeste?my kobietami

Post autor: artur » 28 sty 2007, 02:22

Purnaprajna pisze:
Arkadiusz pisze:We Wryndawan widziałem mężczyznę w ?wi?tyni, który ubrany był w sari i tańczył jak kobieta.
Mężczyzna ten był prawdopodobnie prakrtia-sahajiya, należ?cym do apasamradayi sakhi-bheki (jeden z rodzajów dewiacji Waisznawizmu). Przebieraj? się oni za sakhi i Krysznę, i w ten sposób, w materialnych ciałach imituj? taniec rasa-lila.
Co zlego jest w takich probach imitacji, jesli pomagaja one pamietac o Panu Krysznie? Dlaczego jest to dewiacja?
.:Hare Kryszna:.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Wszyscy jeste?my kobietami

Post autor: Purnaprajna » 28 sty 2007, 16:41

artur pisze:Co zlego jest w takich probach imitacji, jesli pomagaja one pamietac o Panu Krysznie? Dlaczego jest to dewiacja?
?rila Prabhupada w ten sposób odpowiada na Twoje pytanie:

"Pewni materialni sahajiya, którzy w rzeczywisto?ci nie rozumiej? rozrywek Radhy i Krsny, fabrykuj? swoje własne style życia, nie odwołuj?c się do autorytetu. Tacy sahajiya nazywani s? sakhi-bheki, a czasami gaura-nagari. Wierz? oni, że materialne ciało, które jest odpowiednim pokarmem dla szakali i psów, może dostarczyć Krsnie przyjemno?ci. Wskutek tego, uważaj?c siebie za sakhi, sztucznie dekoruj? to materialne ciało, by zauroczyć Krsnę. Jednakże Krsna nigdy nie czuje poci?gu do sztucznej pielęgnacji materialnego ciała. Je?li chodzi o ?rimati Radharani i Jej gopi, to ich ciała, domy, ubrania, ozdoby, wysiłki i czynno?ci s? duchowe. Przeznaczeniem tych wszystkich rzeczy jest zadowolenie duchowych zmysłów Krsny."
(Zn. Cc Madhya 08.204-205)

balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Re: Wszyscy jeste?my kobietami

Post autor: balarama11 » 28 sty 2007, 19:25

Purnaprajna pisze:
Arkadiusz pisze:Pytanie: Skoro sze?ciu Goswamich i ich następcy - ?rila Krysznadas Kaviradż Goswami, ?rila Lokanath Goswami, ?rila Narottam Das Thakur, ?rila Wi?wanath Ćakrawati Thakur, ?rila Dżaganath Das BabadĽi, ?rila Bhaktivinod Thakur, ?rila Gaurakisior Das BabadĽi i ?rila Bhaktisidhanta Saraswati Thakur s? kobietami, to jak mamy się realizować w ciałach męskich?
Kryszna to purusa czyli męski odbiorca przyjemno?ci, a jiva to prakrti czyli żeńska energia przyjemno?ci. Męskie czy żeńskie fizyczne ciała, s? zaledwie przebraniami jivy (duszy) w ?wiecie materialnym, i nie maj? nic wspólnego z jej żeńskim, transcendentalnym statusem jako prakrti, której celem jest dostarczenie przyjemno?ci Krysznie.
.
Wydaje się ,że wła?nie w tych kategoriach Purusa - Prakrti należy to rozpatrywać bo niew?tpliwie w niebie duchowym chłopcy pasterze to s? chłopcy pasterze , przyjaciele Kryszny , Jego słudzy itd. , maj? męskie duchowe formy ale ci?gle pozostaj? na tej platformie pakrti- tych, którzy dostarczaj? przyjemno?ci Najwyższemu

A odno?nie duchowych nauczycieli to np . Abhirama Gopala Thakura, wielki wielbiciel Pana Nitjanandy i Pana Czajtanji , potężny nauczyciel Gaudija Waisznawa jest oryginalnie Szridam? z Wrindawany, więc jest chłopcem pasterzem\
a np. Madhvacharję uważa się za inkarnacja Bhimy , Hanumana

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 28 sty 2007, 19:32

Czyli słynne powiedzenie z filmu, że Kopernik była kobiet? jest nieprawdziwe :lol:

Ciekawe jak to jest, że tacy wielbiciele tyle razy inkarnuj? w tym ?wiecie, osobi?cie jestem trochę zaniepokojony tym, bo sam zainteresowany jestem powrotem do Boga i póki co nie chcę wracać.

ODPOWIEDZ