Zakazany archeolog

Filozofia wedyjska, nauka, wiedza. "Cały świat nauki i technologii opiera się na fałszywej idei, że życie powstało z materii. Nie możemy pozwolić na to, by ta nonsensowna teoria była głoszona bez sprzeciwu. Życie nie pochodzi z materii. Materia została wytworzona z życia. To nie jest teoria; to fakt. Nauka jest oparta na błędnej teorii, toteż wszelkie jej kalkulacje i konkluzje są błędne, a ludzie z tego powodu tylko cierpią. Kiedy więc te wszystkie błędne, współczesne teorie naukowe zostaną skorygowane, ludzie staną się szczęśliwi. Musimy rzucić naukowcom wyzwanie. W przeciwnym razie będą zwodzili całe społeczeństwo." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno
Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakazany archeolog

Post autor: Bolito » 22 sty 2012, 19:39

albert pisze: Sceptycyzm bywa wartościowy, ale czy czytałeś Zakazaną archeologię, a zwłaszcza jej wersję oryginalną, angielską, która liczy 914 stron ?
padmak pisze:Bolito, czy to oznacza że "Zakazaną archeologię" przeczytałeś tylko na tylnej okładce???
Przecież wewnątrz jest całe mnóstwo przykładów, a nie tylko "...jedna wzmianka..."
Polecam całą lekturę a następnie kontynuację w formie "Dewolucja człowieka" .....
Czytałem tylko wersję polską. Całą. Nie neguję wszystkich przykładow, mam tylko wątpliwości co do znalezisk, znanych tylko ze wzmianki w lokalnej gazecie z przed 150 lat. Gdy Drutakarma prabhu przyjechał do Polski z okazji wydania "Zakazanej Archeologii", padło pytanie o to samo (nie pamiętam, czy na spotkaniu, na którym byłem, czy usłyszałem gdzieś o tym). Zgodził się wówczas, że wiele z tych przykładów jest już nieweryfikowalnych, ale zdecydował się je zamieścić, dla pełnego obrazu.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Zakazany archeolog

Post autor: padmak » 22 sty 2012, 20:44

Drutakarma Prabhu mówił też w wywiadach, że zamieszczał również te stare "nieweryfikowalne" fakty obok weryfikowalnych aby okazać skalę zjawiska. Zjawiska polegającego na odkrywaniu, opisywaniu, klasyfikowaniu a dopiero potem okazywało się, odkrycie nie pasuje do "panującej teorii" i staje się "niewygodnym odkryciem"
I właśnie, aby pokazać jak wiele takich "niewygodnych" odkryć było, zamieszczał jedyne po nich pozostające wzmianki prasowe....
Ale nie tylko wzmianki prasowe, również przykłady osób, które traciły swoje stanowiska naukowe czy nawet prace w zawodzie archeologa.....
"Zakazana archeologia" po części czyta się jak "kryminał" :)

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakazany archeolog

Post autor: Bolito » 22 sty 2012, 22:34

padmak pisze: I właśnie, aby pokazać jak wiele takich "niewygodnych" odkryć było, zamieszczał jedyne po nich pozostające wzmianki prasowe....
Ale nie tylko wzmianki prasowe, również przykłady osób, które traciły swoje stanowiska naukowe czy nawet prace w zawodzie archeologa.....
Tak, słyszałem o przypadku p. Virginii Steen-McIntyre, ale to trochę inna sytuacja. To było rzeczywiście odkrycie dokonane przez profesjonalistkę, opisane, niewygodne i uciszone. A mnie chodzi o znaleziska dokonane przez przypadkowych ludzi bez naukowego wykształcenia (np. górników). Znaleźli coś, przez chwilę ktoś się tym interesował, ale nikt nie opracowywał takiego artefaktu naukowo. Znalazca stawiał to sobie na kominku, po jakimś czasie sprzedawał zbieraczowi osobliwosci, albo gubił w trakcie porządków, albo umierał i rodzina wyrzucała... To oczywiście wymyślone możliwości, chodzi mi o to, że takie odkrycie nie pozostawiało żadnych śladów. Ktoś napisał o tym w gazecie, bo trzeba było zapełnić wolne miejsce, jak reporter zapił i nie napisał w porę artykułu o dorocznym spędzie bydła :) . Czytałem gdzieś (nie pomnę źródła), że tego typu "sensacje" czasami po prostu zmyślano, żeby gazeta lepiej się sprzedawała.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakazany archeolog

Post autor: Bolito » 28 sty 2012, 22:31

Jutro (29 I), na kanale History Channel, o 20:00 startuje druga seria "Ancient Aliens" (u nas jako "Starożytni Kosmici"). W pierwszej serii w paru odcinkach wystąpil Drutakarma prabhu, a w tej chyba jeden z odcinków jest poświęcony badaniom zatopionych miast i sporo mówią o wykopaliskach podwodnych u brzegów Dwaraki i w Zatoce Kambajskiej.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakazany archeolog

Post autor: Vaisnava-Krpa » 12 mar 2012, 20:07

W Rosji znaleziono maszynę datowaną na 400 mln lat.

Rosja. W odległym półwyspie Kamczatka (mapa poniżej) 200 km od Tigil, archeolodzy z Uniwersytetu w St Petersburg odkryli dziwną skamielinę. Jej autentyczność została poświadczona certyfikatem. Zgodnie z wypowiedzią archeologa Jurija Golubeva w tym przypadku znalezisko zaskoczyło naukowców swoją niezwykłą naturą, zdolną do tego, by zmienić historię (lub nasze wyobrażenia o prehistorii).

Obrazek

Więcej:
http://www.npn.org.pl/?p=5846
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Zakazany archeolog

Post autor: padmak » 12 mar 2012, 20:18

Ciekawa sprawa, ale jak na razie zbyt mało informacji o samym odkryciu. Ciekawe czy będzie c.d. czy cała sprawa ucichnie??? :)

varaha
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:42

Re: Zakazany archeolog

Post autor: varaha » 12 mar 2012, 22:14

Często widzimy to, co koniecznie chcemy zobaczyć- tak, jak w przypadku ewolucjonistów, dzieje się to również wśród zwolenników kreacjonizmu.

http://www.liveleak.com/view?i=3c1_1331347703

zwróćcie uwagę na środkowy obrazek:

http://commons.wikimedia.org/wiki/Categ ... uselang=en

...i będziecie wiedzieli skąd pan archeolog Jurij Golubev (jeżeli takowy w ogóle istnieje- ok, sprawdziłem, istnieje- jest szefem laboratorium optyki kwantowej, czyli zręcznie posłużono się nazwiskiem profesora do uwiarygodnienia 'rewelacji') wziął swoje cudo.

Laudonomphalus regularis (Natural historical museum of Lille, north of France), Givetian, Denvonian, grudzień 2007. Kawał drogi od Kamczatki. :lol:

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Zakazany archeolog

Post autor: padmak » 29 kwie 2012, 23:03

varaha pisze:...i będziecie wiedzieli skąd pan archeolog Jurij Golubev (jeżeli takowy w ogóle istnieje- ok, sprawdziłem, istnieje- jest szefem laboratorium optyki kwantowej, czyli zręcznie posłużono się nazwiskiem profesora do uwiarygodnienia 'rewelacji') wziął swoje cudo.
Czyli jak dobrze zrozumiałem, są to skamieliny jakiś morskich istot, a nie tryby jakiejś maszynerii?

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Zakazany archeolog

Post autor: padmak » 29 kwie 2012, 23:07

Bolito pisze:Jutro (29 I), na kanale History Channel, o 20:00 startuje druga seria "Ancient Aliens" (u nas jako "Starożytni Kosmici"). W pierwszej serii w paru odcinkach wystąpil Drutakarma prabhu, a w tej chyba jeden z odcinków jest poświęcony badaniom zatopionych miast i sporo mówią o wykopaliskach podwodnych u brzegów Dwaraki i w Zatoce Kambajskiej.
I jak Bolito oglądałeś ten program o zatopionych miastach?

Na jednej z prelekcji Prahlad Nrsimha Prabhu opowiadał o zaobserwowanych z kosmosu pod wodami Oceanu Indyjskiego ruin przeszło 250 różnych miast, które musiały być zalane nawet 30'000 lat temu, nie mówiąc już o czasie w którym wcześniej musiały być wybudowane.....

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakazany archeolog

Post autor: Bolito » 30 kwie 2012, 23:03

padmak pisze:I jak Bolito oglądałeś ten program o zatopionych miastach?
Tak, jeden z odcinków omawiał odkrycia zatopionych miast, m.in. u brzegów Indii. Wypowiedzi samego Drutakarmy były krótkie (przynajmniej te gdzie go pokazano; nie poznałem czy w innych miejscach wypowiada się bezpośrednio). Omówiono pokrótce (cały fragment to ok. 10 minut) odkrycia w zatoce Cambay (nasada półwyspu Kathiyavar) i koło współczesnej Dvaraki. W polskim tłumaczeniu pojawiały się czasem rozmaite bzdury, bo autor przekładu chyba nie bardzo znał się na temacie. Do odkrycia w zatoce Cambay doszło przypadkiem, podczas badań zanieczyszczenia wód morskich. Na wykrytym sonarem stanowisku o powierzchni ok. 13 km2 znajdują się ruiny 2 miast, przedzielonych dawnym korytem rzeki. Ze względu na dużą głębokość (ok. 50 m) i silne prądy morskie nurkom nie udało się dotrzeć do samych ruin, ale znaleźli (zapewne w płytszych miejscach) sporo resztek ceramiki, a także przedmiotów z kamienia, a nawet drewnianych. Wydatowano je na 32 tys. lat. Z kolei geolodzy ocenili, że ten teren znalazł się pod wodą ok. 9 tys. lat temu.
Badania u brzegów Dvaraki były prostsze, tam znaleziono resztki miasta i portu na głębokości 9 m., blisko brzegu. W komentarzu podkreślono, że wg. hinduistycznych pism religijnych, Dvaraka była siedzibą Kryszny i to odkrycie może mieć duże znaczenie dla potwierdzenia Jego historyczności. Pojawiła się też wypowiedź (przynajmniej częściowo osobiście Drutakarmy), o konflikcie Kryszny z królem Śalvą. Kiedy zaatakował miasto uzbrojonym pojazdem latającym, a Kryszna potraktował go swoją bronią, pojazd zaczął znikać i pojawiać się w innym miejscu, co przypomina dzisiejsze obserwacje UFO. Na koniec pojawiało się stwierdzenie, że starożytni Hindusi byli prawdopodobnie świadkami konfliktu jakichś cywilizacji pozaziemskich. No i wreszcie, bez rozwijania tematu, wspomniano o starych tamilskich tekstach Sangam, opisujących m.in. zatopiony kontynent Kumari Kandam, zajmujący spory kawałek Oceanu Indyjskiego, od Indii do Madagaskaru i Australii.
No i tak to wygląda. Z innych źródeł wiem, że odkrycia u brzegów Dvaraki wiąże się z Kulturą Doliny Indusu.
Nie jedz na czczo (grafitti)

ODPOWIEDZ