Pytania Arjuny

Filozofia wedyjska, nauka, wiedza. "Cały świat nauki i technologii opiera się na fałszywej idei, że życie powstało z materii. Nie możemy pozwolić na to, by ta nonsensowna teoria była głoszona bez sprzeciwu. Życie nie pochodzi z materii. Materia została wytworzona z życia. To nie jest teoria; to fakt. Nauka jest oparta na błędnej teorii, toteż wszelkie jej kalkulacje i konkluzje są błędne, a ludzie z tego powodu tylko cierpią. Kiedy więc te wszystkie błędne, współczesne teorie naukowe zostaną skorygowane, ludzie staną się szczęśliwi. Musimy rzucić naukowcom wyzwanie. W przeciwnym razie będą zwodzili całe społeczeństwo." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno
Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Pytania Arjuny

Post autor: John » 10 mar 2010, 08:36

Niedawno odniosłem takie wrażenie, nie wiem czy komuś z was też to przyszło na myśl, że Arjuna zadaje pytania Krsnie dokładnie takie jakie Krsna chce usłyszeć. Ciekawi mnie skąd Arjuna wiedziało co ma zapytać ? A może to sam Krsna kierował bhaktą Arjuną, tak aby ten zadawał pytania istotne ?
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 11 mar 2010, 09:06

Podobna sytuacja miała miejsce ,kiedy Ramananda Ray rozmawiał z MahaPrabhu,Pan Caitanya pytał go o słuzbe oddania i miłosny nastroj ,jaki w niej wystepuje,dodając co jakis czas.....mow wiecej. Ale sam Ramananda,przyznał iz to sam Caitanya mahaprabhu zwnetrza jego serca odpowiada na swoje pytania i omawia te słodkie zagadnienia ustami swego oddanego wielbiciela ,jak Ramananda Ray ,czy Sri Arjuna.Tak wiec zarowno dla Boga jaki jego czystego Bhakty ,takie dialogi ,są niesamowitym pełnym szczescia doswiadczeniem.
W koncu Czysty Bhakta ,to ten ktory jest ekspertem w spełnianiu pragnien
swego ukochanego Pana i przyjaciela, rodzica, dziecka,czy małzonka.
w zaleznosci od naszej z nim-Kryszna relacji.
Jednak Srila Prabhupada i nasz mistrz duchowy HH Indradyumna Swami mowia ze najpierw powinnismy stac sie doskonałymi sługami swego guru.
Ekspertami w tym jak Go zadowolic.
Gdyz Mistrz duchowy jest niejako Ambasadorem swiata duchowego-Kryszny. I napewno doskonale pokazuje jak stac siesługą sługi sługi,jako uczen swego Mistrza

ODPOWIEDZ