Super Materializm, czyli ja jestem Bogiem, ty jesteś Bogiem

Filozofia wedyjska, nauka, wiedza. "Cały świat nauki i technologii opiera się na fałszywej idei, że życie powstało z materii. Nie możemy pozwolić na to, by ta nonsensowna teoria była głoszona bez sprzeciwu. Życie nie pochodzi z materii. Materia została wytworzona z życia. To nie jest teoria; to fakt. Nauka jest oparta na błędnej teorii, toteż wszelkie jej kalkulacje i konkluzje są błędne, a ludzie z tego powodu tylko cierpią. Kiedy więc te wszystkie błędne, współczesne teorie naukowe zostaną skorygowane, ludzie staną się szczęśliwi. Musimy rzucić naukowcom wyzwanie. W przeciwnym razie będą zwodzili całe społeczeństwo." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno
Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Super Materializm, czyli ja jestem Bogiem, ty jesteś Bogiem

Post autor: Vaisnava-Krpa » 25 lut 2010, 20:40

Bardzo ciekawy artykuł:

Obrazek

Filozofia impersonalistyczna jest bardzo niebezpieczna, ponieważ proponuje absurdalną ideę, że każdy z nas jest Bogiem. Aktualnie naucza się jej w szkołach, liceach i uniwersytetach na całym świecie. Niektórzy zwolennicy impersonalizmu nie mówią wprost o tym, aby stać się Bogiem – ich nauki są bardziej subtelne. Starają się maskować swoją filozofię na wiele sposobów. Organizują np. seminaria poświęcone samodoskonaleniu, osiąganiu sukcesu, „Chrześcijaństwu” oraz rozwijaniu „ukrytych mocy człowieka”. Ludzie wciąż ulegają tej bezwartościowej idei, ponieważ nie są w stanie jej rozpoznać; nie rozumieją także jej konsekwencji.

Materializm sprzedaje się dziś w opakowaniu „duchowości”, ponieważ „bycie materialistą” jest w wielu kręgach po prostu niepopularne. „Bycie duchowym” jest na czasie, tak więc materialiści, zakładając swoje „duchowe” kostiumy, dalej bawią się, ciesząc się życiem jak zwykli hedoniści.

Cały artykuł tutaj:
http://www.ateista.org/?p=150
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 27 lut 2010, 18:21

Nie moge sie zgodzic ze w tym stanie wyzej opisanym ktos całkowicie traci swiadomosc.
Z tego co pamietam,to odczuwasz niesamowitą wiecznosc.

Mat
Posty: 67
Rejestracja: 23 gru 2009, 14:00

Post autor: Mat » 28 lut 2010, 22:29

A mnie się podobają te plecy i te długie włosy :lol:
I dlatego wolę personalizm :twisted:

ODPOWIEDZ