Kirtan - podobienstwo do innych rytualow ?

Filozofia wedyjska, nauka, wiedza. "Cały świat nauki i technologii opiera się na fałszywej idei, że życie powstało z materii. Nie możemy pozwolić na to, by ta nonsensowna teoria była głoszona bez sprzeciwu. Życie nie pochodzi z materii. Materia została wytworzona z życia. To nie jest teoria; to fakt. Nauka jest oparta na błędnej teorii, toteż wszelkie jej kalkulacje i konkluzje są błędne, a ludzie z tego powodu tylko cierpią. Kiedy więc te wszystkie błędne, współczesne teorie naukowe zostaną skorygowane, ludzie staną się szczęśliwi. Musimy rzucić naukowcom wyzwanie. W przeciwnym razie będą zwodzili całe społeczeństwo." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno
chaber
Posty: 17
Rejestracja: 07 mar 2008, 22:09
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: chaber » 11 mar 2008, 22:27


Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 11 mar 2008, 23:38

Jak na polska raperke (choc nie cierpie religijnego rapu, hc itd), to calkiem sprawnie

:wink:
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
Rameśvar
Posty: 43
Rejestracja: 09 gru 2006, 10:56
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Rameśvar » 12 mar 2008, 04:46

Super, podoba mi się :D
Gauranga!

Awatar użytkownika
Trisama
Posty: 254
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:31

Post autor: Trisama » 12 mar 2008, 10:44

Rameśvar pisze:Super, podoba mi się :D
To nasze chłopaki w piekiełka. Remik i spłka....

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bolito » 21 maja 2008, 22:03

To ja powrócę do tematu. Kirtanopodobne motywy występuja też w liturgii koscioła etiopskiego. Istnieje tam specjalna kategoria niższego kleru, tzw. depterzy, czyli psalmiści. Z okazji świąt koscielnych zespoły depterów spiewają psalmy, a przy tym tanczą i graja nisamowitą, żywiołową muzykę na wielkich bębnach. Widzialem to raz w jakimś filmie dokumentalnym i moje pierwszym skojarzeniem było: niezły kirtan :)
Nie jedz na czczo (grafitti)

simha batta
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2008, 15:41
Lokalizacja: Diablin/Dublin

Post autor: simha batta » 07 cze 2008, 20:04

..kawalek jest cool...ciekawy pomysl i dobre bity :)

ODPOWIEDZ