Organizacja jako warnaśrama

Filozofia wedyjska, nauka, wiedza. "Cały świat nauki i technologii opiera się na fałszywej idei, że życie powstało z materii. Nie możemy pozwolić na to, by ta nonsensowna teoria była głoszona bez sprzeciwu. Życie nie pochodzi z materii. Materia została wytworzona z życia. To nie jest teoria; to fakt. Nauka jest oparta na błędnej teorii, toteż wszelkie jej kalkulacje i konkluzje są błędne, a ludzie z tego powodu tylko cierpią. Kiedy więc te wszystkie błędne, współczesne teorie naukowe zostaną skorygowane, ludzie staną się szczęśliwi. Musimy rzucić naukowcom wyzwanie. W przeciwnym razie będą zwodzili całe społeczeństwo." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno
Mat
Posty: 67
Rejestracja: 23 gru 2009, 14:00

Post autor: Mat » 15 cze 2010, 12:50

Mathura pisze: Czy byłby problem aby każdy z nas odprowadzał miesięcznie jakąś niewielką składkę, powiedzmy 3 - 5 zł, z przeznaczeniem na pensję dla lidera?
To było prowadzone w drugiej połowie lat 90., gdy do ubezpieczenia społecznego ISKCON doliczał 10 zł z przeznaczeniem na ICP. Funkcjonowało to sprawnie, ponieważ dla prowadzących działalność gospodarczą opłacało się mieć kilkukrotnie tańsze ubezpieczenie świątynne i jeszcze dorzucać te 10 zł. Niestety reforma ZUSu w 1999r. to zakończyła.

Po wielu doświadczeniach z liderami myślę, że faktycznie byłby problem, a chętnych na płacenie składek na pensję - nawet jeśli są tak niskie - byłoby niewielu.

A z drugiej strony, jeśli płacisz, to wymagasz, nieprawdaż?

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Post autor: Mathura » 15 cze 2010, 17:12

Dlatego ja jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak miała by funkcjonować w tej sytuacji jaka jest varnaśrama. Jako organizacja.

Kto ma zarządzać, kim i jak? Kogo można uznać za formalnego członka ISCONu, który podlegał by takiemu zarządzaniu. A jeśli by nie był "posłuszny" to co? Zabronić mu intonowania, przychodzenia na spotkania? :) Kto i jak ma rozliczać lidera, zarząd?

Teoria jest piękna, praktyka to inna para kaloszy.

ODPOWIEDZ