Źródła iluzji

Filozofia wedyjska, nauka, wiedza. "Cały świat nauki i technologii opiera się na fałszywej idei, że życie powstało z materii. Nie możemy pozwolić na to, by ta nonsensowna teoria była głoszona bez sprzeciwu. Życie nie pochodzi z materii. Materia została wytworzona z życia. To nie jest teoria; to fakt. Nauka jest oparta na błędnej teorii, toteż wszelkie jej kalkulacje i konkluzje są błędne, a ludzie z tego powodu tylko cierpią. Kiedy więc te wszystkie błędne, współczesne teorie naukowe zostaną skorygowane, ludzie staną się szczęśliwi. Musimy rzucić naukowcom wyzwanie. W przeciwnym razie będą zwodzili całe społeczeństwo." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno
Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Post autor: Waldemar » 03 lip 2009, 10:48

Purnaprajna pisze:
Waldemar pisze:Dzisiaj zdjąłem zdjęcie Jayapataki Swamiego z mojego ołtarzyka.
Minął miesiąc i nie otrzymałem odpowiedzi od Maharadża na mój list do Niego.
Maharadża miał udar mózgowy i był w komie. Teraz cierpi na poważny niedowład połowiczy i ma problemy z mową. Jest w ogóle cudem, że żyje. Nie sądzę, aby był w stanie odpisywać na listy, i aby było to jego priorytetem w tej chwili.

Waldemar pisze:Gdy minie miesiąc zdejmę z ołtarzyka zdjęcie Radhanatha Swamiego.
Z tego co mówi mi moja żona, maharadża nie komunikuje się przez e-mail. Nie starczyło by mu życia, aby odpowiedzieć na tysiące e-maili, którymi jest dziennie zasypywany.

Najlepiej najpierw spróbować jest skomunikować się z uczniami danego popularnego guru i poprosić o informacje, czy ewentualnie o pomoc. Można też napisać do mniej "popularnego" guru i otrzymać odpowiedź w ciągu kilku dni.
Przekonałeś mnie Purnaprajna. Mocno się zagolopowałem. Dziękuję, że w ogóle odpowiadasz na moje posty.
Myślałem, że jak Jayapataka Swami podróżuje już po świecie, to już jest z nim lepiej.
Nie znam w Polsce żadnego ucznia Radhanatha Swamiego, ani takich, co znają język polski.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 04 lip 2009, 10:18

Waldemar pisze:Przekonałeś mnie Purnaprajna. Mocno się zagolopowałem. Dziękuję, że w ogóle odpowiadasz na moje posty.
Dziękuję, że jesteś zainteresowany służbą oddania dla bhaktów i Kryszny. To inspirujący przykład dla nas wszystkich. :)

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 08 lip 2009, 20:35

Purnaprajana jest mistrzem w tym co robi. Mnie również często inspiruje. Choć nie znam go osobiście to śmiało mogę powiedzieć, że to na pewno super gość hehe.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 08 lip 2009, 21:24

Nie słuchajcie go! Moja mama mu płaci, aby się ze mną przyjaźnił. 8)

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 09 lip 2009, 21:13

Hari! :D
Purnaprajna Pr ,moja mam kiedy bylem mały ,zamiast przekonywac dzieci z podworka by sie ze mna bawili ,poprostu wieszała mi kiełbase na szyji i uszach zeby chociaz psy za mną ganialy i z wdziecznoscią mnie lizały :D

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Źródła iluzji

Post autor: ParamatmaDas » 12 wrz 2012, 01:38

Troszke nie na temat, ale przypomnialo mi sie.
Bg.3. 40 "To ona – żądza, spowija prawdziwą wiedzę żywej istoty i oszałamia ją, a zmysły, umysł i inteligencja są jej siedliskiem."

Wrog zajol strategiczne pozycjie.
1.zmysly - np wzrok, sluch, wech daza do wachania przjenych zapachow.
2.Umysl - dzieli wsztsko na przjemne i odpychajace.
3. inteligencja - ma wiedziec co jest dobre co zle. JEdnak pod wpywem zadzy jej oceny sa falszywe choc wydaja sie madre. Dlatego iluzja moze przbrac forme intektualnie dobrze rozbudowanej doktryny.

ODPOWIEDZ