Moksza

Filozofia wedyjska, nauka, wiedza. "Cały świat nauki i technologii opiera się na fałszywej idei, że życie powstało z materii. Nie możemy pozwolić na to, by ta nonsensowna teoria była głoszona bez sprzeciwu. Życie nie pochodzi z materii. Materia została wytworzona z życia. To nie jest teoria; to fakt. Nauka jest oparta na błędnej teorii, toteż wszelkie jej kalkulacje i konkluzje są błędne, a ludzie z tego powodu tylko cierpią. Kiedy więc te wszystkie błędne, współczesne teorie naukowe zostaną skorygowane, ludzie staną się szczęśliwi. Musimy rzucić naukowcom wyzwanie. W przeciwnym razie będą zwodzili całe społeczeństwo." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno
Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Moksza

Post autor: drzewo » 28 lut 2009, 07:06

Wyzwolnie w swietle nauki bhati -yogi.
Burza muzgow mile widziana.: )

-
Mi przchdzi puki co jeden motyw.
Rupa Goswami byl powaznym czlowiekem zaangarzwanym w rzadzenie. Mial pragninie oddac sie Bogu i zlucyc razem ze Sri Caitania MAhaprabhu. PAn Caitania najpierw nie zgadzal sie. Czekal i kazal czekac.

Dopiero w swoim czasie, pozwolil mu pozucic prace, zycie rodzinne. Nakazlal wsztskim bhatom obecnym by poblogoslawili Rupe. Wydal polecnia odnsie zycia.

W tym spotkaniu Rupa powidzial; "Nie wiem kim jestem, ale wiem ze wlasnie jestes tym ktory obdarzyl mnie wyzwoleniem". Moral chyba z tego miedzy innymi tez taki, ze nie my sami sobie mozemy dac wyzwolnie. Mogibysmy zucic prace, ale ona do nas by wrcila w postaci potrzeby jedzenia. Mozna by uciec na wyspe ale jakies sprawy by nas wrcily z posratem. DOpiero kiedy Pan Caitania jakby na to sie zgdzilil- nagle Rupa i Sanatana- stali sie wolni od swych obowazkow i mogli zanagzrwac sie zgdnie ze swym pragnienem w Suzbe Oddania.

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 28 lut 2009, 10:58

Praca w służbie oddania to coś najwspanialszego, ale w dzisiejszych czasach trzeba pracować, by mieć co jeść itd. ważne aby owoce swojej pracy ofiarować Najwyższemu Bogu.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

pawelkb

Post autor: pawelkb » 28 lut 2009, 16:24

Drzewo, mam prośbę. Jeśli piszesz swoje posty dla innych proszę przeczytaj je przed wysłaniem i może popraw trochę pisownię. Ułatwisz tym samym czytanie swoich postów. Muszę przyznać, że mi jest trochę ciężko czytać twoje teksty bo muszę się przebijać przez niektóre słowa i domyślać się co miały znaczyć.

Z góry dziękuję.

ODPOWIEDZ