Nie dzielmy się wiedzą?

Filozofia wedyjska, nauka, wiedza. "Cały świat nauki i technologii opiera się na fałszywej idei, że życie powstało z materii. Nie możemy pozwolić na to, by ta nonsensowna teoria była głoszona bez sprzeciwu. Życie nie pochodzi z materii. Materia została wytworzona z życia. To nie jest teoria; to fakt. Nauka jest oparta na błędnej teorii, toteż wszelkie jej kalkulacje i konkluzje są błędne, a ludzie z tego powodu tylko cierpią. Kiedy więc te wszystkie błędne, współczesne teorie naukowe zostaną skorygowane, ludzie staną się szczęśliwi. Musimy rzucić naukowcom wyzwanie. W przeciwnym razie będą zwodzili całe społeczeństwo." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno
Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 12 lis 2008, 18:56

A jak byś tak ciutkę więcej powiedział a nie na zasadzie: a ja wiem ale nie powiem, znajdźcie sami albo pytajcie mnie więcej, to wam powiem dwa zdania więcej, a jak zapytacie trzeci raz to wam powiem w jakiej ksiazce to jest itp. To bardzo cięzkie nauczanie. Trzeba się bardzo wysilić aby dostać odpowiedź. To takie trochę znęcanie się nad czytajacymi. Moglbyś już nawet i po angielsku wstawić to ktoś by moze przetlumaczył czy bym sobie w translatorze przetłumaczył. Takie zmuszanie do wysiłku nie zawsze jest dobre. To jak już tak musisz to chociaż byś podal gdzie to można poczytać.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 12 lis 2008, 18:59

Arkadiusz pisze:A jak byś tak ciutkę więcej powiedział a nie na zasadzie: a ja wiem ale nie powiem, znajdźcie sami albo pytajcie mnie więcej, to wam powiem dwa zdania więcej, a jak zapytacie trzeci raz to wam powiem w jakiej ksiazce to jest itp. To bardzo cięzkie nauczanie. Trzeba się bardzo wysilić aby dostać odpowiedź. To takie trochę znęcanie się nad czytajacymi. Moglbyś już nawet i po angielsku wstawić to ktoś by moze przetlumaczył czy bym sobie w translatorze przetłumaczył. Takie zmuszanie do wysiłku nie zawsze jest dobre. To jak już tak musisz to chociaż byś podal gdzie to można poczytać.
Moje doświadczenia z bhaktami w Polsce sugerują mi działać w taki właśnie sposób. Jak Ty to sobie wyobrażasz? Skoro wiedza jest bogactwem to skoro jesteś tak bardzo za byciem hojnym to przelej mi na konto 1000zł. Twoj komentarz zdradza brak szacunku do wiedzy wedyjskiej, ale wybaczam Ci bo jestes ofiarą złego nauczania.

I tak już dużo napisałem. Jeśli chodzi o zniechęcanie - to bardziej zniechęcające jest napisać coś co bazuje na kilkuletnich notatkach z śastr i wykładów a potem przeczytać jakiś prostacki komentarz przepełniony emocjami podobnymi do tych, które obserwuje się u starszych kobiet na pielgrzymce w Częstochowie.

Z resztą ja to już wszystko wyjaśniłem w jakimś innym wątku.

To nie jest kwestia personalnej dumy, ja po prostu bardzo szanuje Sastra-Devi :)
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 12 lis 2008, 19:13

Więc poprosiłem abyś podał gdzie. Czy to szacunek każe ci to chować? Czy uważasz, że tylko wybrani mogą czytać śastry? To po co jest forum na te tematy? To ignorancja śastr z tego co mówisz.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 12 lis 2008, 19:50

Arkadiusz pisze:Więc poprosiłem abyś podał gdzie. Czy to szacunek każe ci to chować? Czy uważasz, że tylko wybrani mogą czytać śastry? To po co jest forum na te tematy? To ignorancja śastr z tego co mówisz.
Z notatek:

Brahmana Varga:

Vaisya Sudra
Ambastha (medicines) Nisadas(killing fishes), Parasavas






Ksatrya Varga:

Sudra Brahmana
Ugras (cruel; killing animals) Suta (charioteers)



Vaisya Varga:

Kshatrya Brahmana
Magadhas (trading) Vaidehas (guarding harems of king)


Sudra Varga:

Vaisya ksatrya Brahmana
ayogavas (carpentry) ksattas Chandala (most abominable; outside village no untensils)

czyli np połączenie sudry z Vaisya daje Ayogava Varne:)



Vratya Brahmanas (devoid of initiation): own caste women
Bhujrakatakas, Avantyas, Vatadhanas,Puspadhas,Saikhas


Vratya Ksatryas (devoid of initiation):

Khallas,Mallas,Natas,Karanas,Khasas,Dravidas
Vr Vaisya Sudhanva,acarya,karusa,vijanma,maitra,satvata

To z Manu. W Shiva Puranie jest bardziej ciekawy podział:)

Odp. na Twoje pytania:

1. Nie chowam, ja nie podaje. Tak szacunek.

Dlaczego chowasz przede mną 1000zł ? :lol:

2. Oczywiście, mówi o tym Gita na końcu.
3. By dzielić się wiedzą w należnym dla niej nastroju.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 12 lis 2008, 20:02

Jakże łaskawie dziękuję:) Zawsze już coś:) Postudiuję sobie w wolnej chwili. Co do pieniędzy, właśnie akceptuję skład 11 Canto, będzie to niezły rarytas, bo wyszło 397 stron i to są same wersety bez komentarzy Hridayanandy Swamiego, bo byszłoby z 1000 stron, na których wydać nie byłoby nas stać, więc nakład będzie w granicach 108 sztuk. Proponuję robić zapisy i przedpłaty, to moze uda się większy nakład zrobić. Dla mnie to taki nektar, że sam kupię od razu 10 sztuk.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

1 złoty

Post autor: Waldemar » 12 lis 2008, 20:06

Mogę ci wysłać 1 zł. RafalJyot.

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 12 lis 2008, 21:40

Wyobrazam sobie takie nauczanie.

gosc w swiatyni; "przepraszam co to jest na nosie?"
gospodarz bhata bramin: "A...to tilak"
GWS"przepraszam co znaczy to slowo ?"
GBB:"uuu, swego dnia poznasz te gleboka wiedze.zapamietaj Ti-la-k"

Naszczescie swoje wzorce jak nauczac czerpalem z idealu Prabhupada, ktry jedzie na zachod by nauczac, a tazke z opozyjnej strony czyli ze szkoly, gdzie nauczyciele byli od tego by wyjasniac, a nie gmatwac.

ps.Ja zamawiam 11 kanto.

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: 1 złoty

Post autor: RafalJyot » 12 lis 2008, 22:12

Vaśisztha das pisze:Mogę ci wysłać 1 zł. RafalJyot.
O, to dostaniesz 7zl w nastepnym zyciu 8)
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 12 lis 2008, 22:14

drzewo pisze:Wyobrazam sobie takie nauczanie.

gosc w swiatyni; "przepraszam co to jest na nosie?"
gospodarz bhata bramin: "A...to tilak"
GWS"przepraszam co znaczy to slowo ?"
GBB:"uuu, swego dnia poznasz te gleboka wiedze.zapamietaj Ti-la-k"

Naszczescie swoje wzorce jak nauczac czerpalem z idealu Prabhupada, ktry jedzie na zachod by nauczac, a tazke z opozyjnej strony czyli ze szkoly, gdzie nauczyciele byli od tego by wyjasniac, a nie gmatwac.

ps.Ja zamawiam 11 kanto.
Srila Prabhupada wiele rzeczy nie mówil. Np w Jego prywatnych konwersacjach jest wiele wiecej niz w ksiazkach. A to nowość, co ?
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Obrazy

Post autor: Waldemar » 12 lis 2008, 22:43

Arkadiusz nie studiuj postów RafajJyot.

On popełnia obrazy, a może nawet: Vaisnava aparaadhy.

ODPOWIEDZ