KSIĄŻKA O PŁASKIEJ ZIEMI - pierwsza w w. drukowanej w j. pol

Kryszna: Ja jestem źródłem wszystkich światów duchowych i materialnych. Wszystko ze Mnie emanuje. Mędrcy – wiedząc o tym doskonale – angażują się w służbę oddania dla Mnie i czczą Mnie z całych serc swoich. - Bg. 10.8
Aniruddha das
Posty: 1482
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: KSIĄŻKA O PŁASKIEJ ZIEMI - pierwsza w w. drukowanej w j.

Post autor: Aniruddha das » 17 lis 2017, 12:18

Topologia – słowo, nauka – dział matematyki zajmujący się badaniem własności, które nie ulegają zmianie nawet po radykalnym zdeformowaniu obiektów (figur geometrycznych, brył i obiektów o większej liczbie wymiarów).

Obrazek

Ziemia niczym Wstęga Möbiusa z wylotowym korytarzem na biegunie:

https://www.youtube.com/watch?v=fCl8qApj54A

a do tego zespół soczewek w których widzimy słońce i księżyc.

Widzenie Ziemi jako płaskiej, czy kuli, wobec tej koncepcji jest tym samym błędem.


Aniruddha das
Posty: 1482
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: KSIĄŻKA O PŁASKIEJ ZIEMI - pierwsza w w. drukowanej w j.

Post autor: Aniruddha das » 17 lis 2017, 12:36

Obrazek

Butelka Kleina – jednostronna powierzchnia (nieorientowalna rozmaitość dwuwymiarowa) bez brzegu, przykład rozmaitości topologicznej dwuwymiarowej. Opisana w 1882 przez niemieckiego matematyka Felixa Kleina.

Obrazek

Aniruddha das
Posty: 1482
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: KSIĄŻKA O PŁASKIEJ ZIEMI - pierwsza w w. drukowanej w j.

Post autor: Aniruddha das » 18 lis 2017, 15:27

Zwidy admirała Byrda
http://podroze.onet.pl/ciekawe/zwidy-ad ... yrda/jvrn7

Kiedy 29 listopada 1929 roku, po raz pierwszy w historii ludzkości, amerykański lotnik Richard Byrd przelatywał ponad biegunem południowym, nadał przez radio niezwykły komunikat. Relacjonował, że widzi pokryty zielenią ląd, na którym pośród wolnych od lodu jezior, pasły się wielkie, podobne do bizonów zwierzęta oraz poruszali się prymitywni ludzie. Audycja radiowa została natychmiast przerwana, a słowa admirała uznano za efekt wyczerpania nerwowego lub halucynacji.
Mówił też publicznie o odkrytych przez siebie rejonach Antarktydy, które były porośnięte wiecznie zieloną, bujną roślinnością i ogrzewane przez wypływające z wnętrza Ziemi ciepłe źródła. Powtórzył więc to samo, co powrocie z bieguna przed kilkunastu laty.

Sukces pełen strat

Rząd stanowczo zaprzeczył ogłoszonym przez admirała rewelacjom, a jego samego uznał za psychicznie chorego i poddał przymusowemu leczeniu psychiatrycznemu. Podobnie jak po słynnym locie Byrda sprzed kilkunastu lat, oficjalnie ogłoszono, że zeznania zasłużonego i doświadczonego dowódcy są efektem rozstroju nerwowego i nie ma powodu by traktować je poważnie.

ODPOWIEDZ