Pytanie do płaskoziemian w kwestii nauczania Prabhupada.

Kryszna: Ja jestem źródłem wszystkich światów duchowych i materialnych. Wszystko ze Mnie emanuje. Mędrcy – wiedząc o tym doskonale – angażują się w służbę oddania dla Mnie i czczą Mnie z całych serc swoich. - Bg. 10.8
JarekKa
Posty: 11
Rejestracja: 13 kwie 2016, 09:37

Pytanie do płaskoziemian w kwestii nauczania Prabhupada.

Post autor: JarekKa » 09 cze 2016, 14:15

Zadałem to pytanie na facebooku, w grupie płaskoziemian, ale na razie nie przebiło się ono przez administratora, pozwalam więc sobie zadać je również tutaj. Kieruję je do płaskoziemian, bo opinie kulkowców znam i nie muszę jej wysłuchiwać ;-) .
Chodzi o treść znaczenia JBM Prabhupady do wersetu 2:7:1 Srimad Bhagavatam. Czytamy tam jak następuje:"Planety mogą unosić się w przestrzeni, jak nieważkie kule w powietrzu, jedynie w określonych warunkach. Kiedy warunki te zostaną naruszone, planety mogą spaść do, obejmującego połowę wszechświata, Oceanu Garbhodaka. Druga połowa wszechświata tworzy sferyczną czaszę, wewnątrz której istnieją niezliczone systemy planetarne. Unoszenie się planet w przestrzeni możliwe jest dzięki ich specyficznej budowie wewnętrznej. Dokonywane przez współczesne demony wiercenia ziemi w celu wydobywania ropy naftowej z jej wnętrza są pewnego rodzaju zakłóceniami tej budowy. Takie zakłócenia mogą mieć bardzo szkodliwy wpływ na ruchy Ziemi w przestrzeni."
Ciekaw jestem waszej opinii na temat tego fragmentu. Dla ułatwienia od razu podaję wersję z Vedabase: "Only under certain conditions do the planets float as weightless balls in the air, and as soon as these conditions are disturbed, the planets may fall down in the Garbhodaka Ocean, which covers half the universe. The other half is the spherical dome within which the innumerable planetary systems exist. The floating of the planets in the weightless air is due to the inner constitution of the globes, and the modernized drilling of the earth to exploit oil from within is a sort of disturbance by the modern demons and can result in a greatly harmful reaction to the floating condition of the earth." Jak to rozumieć?

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Pytanie do płaskoziemian w kwestii nauczania Prabhupada.

Post autor: Radhakanta das » 13 cze 2016, 12:11

Haribol, dyskusja na FB w grupie 'Bhumandala' trwa od kilku dni i kilka odpowiedzi już przekazano. Warto zwrócić uwagę, że w znaczeniu jest "niczym kule", a nie że kule. Poza tym płaskoziemianie nie wykluczają ruchów czy istnienia planet po orbitach - jednak po pierwsze, o ich kolistości mówi tylko założona przez masonów i byłych faszystów (m.in. von Braun) sekta NASA i im podobne odpowiedniki w innych krajach. Prabhupad mówił wyraźnie o kolistym ruchu ciał niebieskich unoszących się nad nami i wiemy też z Bhagavatam, że gwiazdy i planety okrążają nieporuszająca się Gwiazdę Polarną . My natomiast obserwujemy to wszystko patrząc w górę - nie ma pod płaska ziemią kosmosu - kosmos jest nad nami, patrzymy na gwiazdy w górę z ogromnej płaszczyzny rozciągającej się we wszystkich kierunkach do gór Loka Loka i do granic wszechświata. Jak pisałeś nad nami jest druga część czasy wszechświata i w tej górnej części poruszają się nad nami ciała niebieskie. Dlatego wersety określają materialny świat jako kuliste ziarno gorczycy bo w sferze jesteśmy zamknięci - jednak;
1. sfera jest wszechświatem a nie nasza ziemią
2. W owej kuli jest podział na 3 systemy - do połowy, patrząc od dołu kuli, znajdują się niższy i środkowy system wraz z oceanem Gharbodka.
3. Środkowy system to ziemska sfera płaszczyznowa - Bhumandala (podzielona na siedem lądów i oceanów o kształcie kolistym) której środkową częścią jest Jambhudvipa (patrz. Canto 5) która albo jest naszą Ziemią albo jest obszarem większym której Ziemia jest częścią.
4. Pod Bhumandalą ( w tym Ziemią) są niższe/podziemne systemy zamieszkania ( w tym planety węży czy strefa piekieł)
5. Przestrzeń nad nami to strefa poruszania się Słońca i Księżyca, zwana Antariksza. Wyżej są gwiazdy i planety. Od strefy Antariksza zaczynają się wyższy system planetarny - Svarga.

Srila Prabhupada nauczał w specyficznym okresie czasu - wiemy, że wtedy wymyślono lądowanie na Księżycu, które to lądowanie Prabhupada wyśmiał. Niestety masoneria i światowa elita władzy już w znacznym stopniu wdrożyła program bezwzględnego szacunku dla ICH nauki jako przyszłej religii, dzięki której raz na zawsze ma zniknąć wiara w starożytne pisma i nastąpić pełna kontrola nad ludzkością. W rozmowach tj w książce "Źródłem Życia jest Życie" itp. widzimy jak Prabhupada ciężko zmaga się nawet z własnymi uczniami gdy mowa o ewolucjonizmie (patrz: oszołomienie Syamasundary dasa który wg mnie celowo chce wcisnąć Prabhupadzie słowa których nie wypowiedział, w czasie różnych dialogów).

Co ciekawe, powołując się na Wedy, które rzekomo maja mówić o jakiejś kulistości planet warto dostrzec, że same Wedy gdy mowa o ruchomych planetach określają je mianem 'graha '- co nigdy nie jest użyte w stosunku do stacjonarnej ziemi. Tylko graha latają - co więcej - takie poruszające się poziomo choć koliście planety nad nami jak Saturn czy Mars opisane sa jako osoby a poruszaja się ciągnione przez rydwany z końmi. Więc jak ktoś będzie powoływał się na Wedy mówiąc bajki o wirującej kuli ziemskiej z prędkością ponaddźwiękowa w cyklu dobowym i z prędkością 30 km /sek (100 000 km na godz) w cyklu rocznym wokół słońca to zapytaj czy akceptuje latające konie i rydwany w przestrzeni kosmicznej - ja osobiście nie mam z tym problemu ale możesz zrobić szybki test na ile ktoś naprawdę traktuje źródło na które się powołuje.

Hare Kryszna
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Pytanie do płaskoziemian w kwestii nauczania Prabhupada.

Post autor: Radhakanta das » 13 cze 2016, 12:26

zapomniałem jeszcze o czymś - sprawa niektórych słów użytych rzekomo przez Srila Prabhupada - jak np. Globe - kula ziemska itd - gdy są takie rzeczy użyte w tłumaczeniach wersetów to warto zwrócić uwagę, że jest tam użyte słowo -mandala- Mandala nigdy nie była sferyczna . Czyżby Prabhupada nie wiedział o tym? Nie sadzę - teksty Prabhupada w oryginalnych nagraniach są niedostępne (tajne akta BBT czy jak tam chcemy nazwać). Duża zmian dokonano a od lat członkowie różnych pozaiskconowych choć wisznuickich organizacji zwracają nam uwagę że wiele tekstów zostało zmienionych. Nawet za czasów Prabhupada istniały już 2 odmienne znaczenia do geograficznego (można powiedzieć) werstu SB 1.16.12 - (ulubiona zagrywka tych co pilnują religii aby geografia starożytna nie powróciła do świetności) - mamy tego potwierdzenie i w wersji polskiej - w bibliotece waisznawa na tym portalu możesz otworzyć werset 1.16.12 (stara i nowa biblioteka zawiera starsze wydanie) i porównać znaczenie do tego wersetu z Pierwszym Canto, które mamy tak ładnie teraz wydane - ale to jest w wersji wydrukowanej tylko. Podałem tą kwestię na forum międzynarodowym i się zrobił niezły młyn - ostatecznie nawet najwięksi sceptycy co do zmian przyznali (nawet po kontakcie z Jayadvaitą swamim) że sprawa przeszła do Archiwum X)
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

JarekKa
Posty: 11
Rejestracja: 13 kwie 2016, 09:37

Re: Pytanie do płaskoziemian w kwestii nauczania Prabhupada.

Post autor: JarekKa » 14 cze 2016, 07:58

Dzięki Prabhu za odpowiedź. Z uwagą śledzę dyskusję na fejsie i może niewiele dostaję tam pełnych odpowiedzi, ale ciekawe tropy do dalszych poszukiwań na pewno.
Ja też nie mam problemu z końmi, rydwanami i linami na niebie. To jestem w stanie sobie wyobrazić. Natomiast mam problem z wyobrażeniem sobie tej struktury wszechświata o której piszesz. Tzn. tworzę sobie w umyśle obraz kuli, gdzie dolną część wypełnia ocean, na nim całą środową powierzchnię zapełnia płaska Bhu - mandala, a nad nią krążą planety wokół tzw. gwiazdy Polarnej. I wtedy mam problem z umieszczeniem niższych systemów planetarnych, skoro poniżej Ziemi jest tylko ocean. Przypuszczam, że gdzieś w moim rozumowaniu tkwi błąd, ale czytam teraz ponownie z uwagą piąte canto ŚB i może ta lektura coś wyjaśni.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pytanie do płaskoziemian w kwestii nauczania Prabhupada.

Post autor: Vaisnava-Krpa » 14 cze 2016, 11:34

Wg Bhagavatam niższe systemy są pod Ziemią, nie dochodzi tam światło słoneczne. Wychodzi na to, że Ziemia jest bardzo głęboka. Problem z wizualizacją może być gdy podświadomie cały czas wyobrażamy sobie Ziemię piłkę.
vedic-science-center.jpg
vedic-science-center.jpg (190.43 KiB) Przejrzano 3661 razy
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

JarekKa
Posty: 11
Rejestracja: 13 kwie 2016, 09:37

Re: Pytanie do płaskoziemian w kwestii nauczania Prabhupada.

Post autor: JarekKa » 15 cze 2016, 04:19

Czyli, jeśli dobrze rozumiem, niższe tzw.systemy planetarne to po prostu miejsca znajdujące się pod powierzchnią Ziemi? Wychodziłoby, że chrześcijanie mieli bardzo dobrą intuicję, iż wyobrażali sobie piekło znajdujące się, gdzieś w dole, pod ziemią :-) . Można sobie tak to wizualizować? Nazwa "systemy planetarne" może być myląca, a są to po prostu jakieś tunele, czy podziemne komnaty ( w skale, czy jakieś inne) - to właściwy kierunek, czy intuicja mnie prowadzi na manowce?

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Pytanie do płaskoziemian w kwestii nauczania Prabhupada.

Post autor: padmak » 15 cze 2016, 12:48

Poziom Bhu-mandala jest 130'000 yojan ponad poziomem oceanu Garbhodaka.
Słońce jest 100'000 yojan ponad Bhumandalą.
Planety piekielne są 99'000 yojan poniżej Bhu-mandali.
Załączniki
Bhu-madala SB from earth to hell 1975.jpg

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Pytanie do płaskoziemian w kwestii nauczania Prabhupada.

Post autor: Radhakanta das » 15 cze 2016, 14:41

JarekKa pisze:Czyli, jeśli dobrze rozumiem, niższe tzw.systemy planetarne to po prostu miejsca znajdujące się pod powierzchnią Ziemi? Wychodziłoby, że chrześcijanie mieli bardzo dobrą intuicję, iż wyobrażali sobie piekło znajdujące się, gdzieś w dole, pod ziemią :-) . Można sobie tak to wizualizować? Nazwa "systemy planetarne" może być myląca, a są to po prostu jakieś tunele, czy podziemne komnaty ( w skale, czy jakieś inne) - to właściwy kierunek, czy intuicja mnie prowadzi na manowce?
Tak mniej więcej jest własnie- a systemy planetarne podziemne to po prostu pod płaską ziemią - a właściwie całą Bhumandalą (przedstawioną wyżej przez Vaisnava Krpę Prabhu na rysunku kolorem jasno różowym) podziemne strefy zamieszkania. Nie tylko piekło ale tez różne podziemne krainy m.in. Naga-loka, strefy Vitala, Sutala itd.
Loka która jest w uproszczeniu nazywana 'planeta' to tak naprawdę oznacza 'location' = miejsce zamieszkania. Planety, które latają po orbicie - nad Ziemią okrążając Gwiazdę Polarną to graha (np. Jowisz).
Ostatnio zmieniony 15 cze 2016, 15:03 przez Radhakanta das, łącznie zmieniany 1 raz.
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

JarekKa
Posty: 11
Rejestracja: 13 kwie 2016, 09:37

Re: Pytanie do płaskoziemian w kwestii nauczania Prabhupada.

Post autor: JarekKa » 15 cze 2016, 14:45

(y) Dzięki. Poznawanie konstrukcji Kosmosu według Wed to naprawdę fascynująca przygoda naukowa. :-) Zastanawiam się czy budowane Planetarium Wedyjskie będzie przedstawiało płaską Ziemię?

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Pytanie do płaskoziemian w kwestii nauczania Prabhupada.

Post autor: padmak » 15 cze 2016, 16:32

Wg najnowszego projektu przedstawiającego kosmos w Planetarium w Mayapur Ziemia nie będzie jakoś szczególnie wyróżniona. Na zdjęciu z projektu jest pokazana centralna wyspa Bhumandali zwana Jambhudwipa. Widać ją jako zielony dysk podzielony na Varsze (obszaty) poprzez pasma górskie. Najbliżej nas widzimy Bharata Varsze jako długi obszar na skraju dysku Jambhudvipy.
Wokół Jambhudwipy w formie "drucìanych" okręgów przedstawiono kolejne koncentryczne wyspy Bhumandali. Najbliższa koncentryczna wyspa przy Jambhudvipie nazywa się Plakszadvipa. Została pokazana jako 7 oddzielnych wysepek wokół Jambhudvipy. Opisy Bhagavatam mówią o podziale Plakszadvipy na 7 Varsz.
W oddali widać górę Lokaloka otaczającą całą wewnętrzną część Bhumandali.
Załączniki
2016-06-15 15.31.29.jpg
2016-06-15 15.31.29.jpg (189.62 KiB) Przejrzano 3593 razy

ODPOWIEDZ