Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25 Lis 2017, 11:25Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Prawo grawitacji – kolejne oszustwo 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2010, 23:27
Posty: 114
Miejscowość: Poznań
Post Re: Prawo grawitacji – kolejne oszustwo
Inne dowody ma to , że prawo grawitacji dla Srila Prabhupada nie istniało znajduję się w szeregu innych rozmow np. https://prabhupadavani.org/transcriptions/750517r1per/

Prawo grawitacji potrzzebne tylko jest gdy żyjemy na kuli gdyż wyjasnia (choć śmiesznie) dlaczego z tej wirującej i lecącej z predkoscią 100 tys km na godz. nie spadamy. Dla życia na płaszczyźnie prawo grawitacji jest bezzasadne. Wystarczy prawo Gestości i Wyporności. Obiekty o większej gęstości w środowisku o mniejszej gęstości spadają (kamień jest gęstszy niz powietrze) - a obiekty o mniejszej gęstości unosza się (balon napełniny helem). Nic więcej nie potrzeba na płaskiej ziemi czyli Jambhu-dvipie która jest częścia większej płaszczyzny; Bhu-mandali.

_________________
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama


16 Maj 2017, 09:45
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1431
Post Re: Prawo grawitacji – kolejne oszustwo
Według współczesnej astronomii siła ciężkości Księżyca jest odmienna od siły ciężkości Ziemi. Więc jeśli ktoś uda się na Księżyc, będzie mógł podnosić wielkie ciężary i skakać na dużą odległość. Ramayana opisuje, że Hanuman, mógł podnosić ciężary tak wielkie jak wzgórza oraz przeskoczyć ocean. Współczesna astronomia potwierdziła, że w istocie jest to możliwe.
Caitanya Caritamrita — Adi-lila
Rozdział 5 – Chwały Pana Nityanandy Balaramy, tekst 14

Jeżeli w różnych miejscach tego wszechświata siła ciężkości jest odmienna, to Hanuman swoją siłę zamanifestował bez specjalnych mistycznych mocy, bo ta moc wynika z tej różnicy grawitacji.
Hanuman pochodzący z miejsca, gdzie siła ciężkości jest większa, przechodząc na Ziemię, gdzie siła ciężkości jest mniejsza, może wykazywać się nadprzyrodzonymi wyczynami. Takie założenie nie jest pozbawione sensu.
Podobnie Bhima po pobycie w krainie nagów otrzymał siłę równą 100 000 słoni.


18 Maj 2017, 09:52
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1431
Post Re: Prawo grawitacji – kolejne oszustwo
Pan Śvetadvipy rozszerza się jako Śesa Naga, który na Swych niezliczonych kapturach utrzymuje wszystkie planety. Te ogromne planety porównywane są do ziarenek gorczycy spoczywających na duchowych kapturach Śesa Nagi. Częściowym wyjaśnieniem energii Pana Sankarsana jest prawo ciężkości naukowców. Imię "Sankarsana" ma etymologiczny związek z ideą ciężkości. Informacja o Śesa Nadze znajduje się w Bhagavata Puranie (5.17.21), gdzie jest powiedziane:

yam ahur asya sthiti-janma-samyamam
tribhir vihinam yam anantam rsayah,
na veda siddartham iva kvacit sthitam
bhu-mandalam murdha-sahasra-dhamasu

"O mój Panie, hymny wedyjskie oznajmiają, że jesteś skuteczną przyczyną stworzenia, utrzymania i zniszczenia. Lecz w rzeczywistości jesteś transcendentalny do wszystkich ograniczeń i dlatego jesteś znany jako nieograniczony. Na tysiącach Twoich kapturów spoczywają niezliczone planety, niczym ziarna gorczycy tak nieznaczne, że nie dostrzegasz ich wagi." Bhagavatam mówi ponadto (5.25.2):

yasyedam ksiti-mandalam bhagavato
'nanta-murteh sahasra-śirasa ekasminn
eva śirsani dhriyamanam siddhartha iva laksyate

"Pan Anantadeva ma tysiące kapturów. Każdy z nich utrzymuje planetę, która wydaje się być niczym ziarnko gorczycy."

Caitanya Caritamrita — Adi-lila
Rozdział 5 – Chwały Pana Nityanandy Balaramy, tekst 119


18 Maj 2017, 09:54
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1431
Post Re: Prawo grawitacji – kolejne oszustwo
Żywa istota będąc uwarunkowaną przez siły materialne, próbuje podróżować w przestrzeni za pomocą pojazdów kosmicznych, i w ten sposób doznaje niepowodzenia, jeśli chodzi o osiągnięcie swojego przeznaczenia. Prawo grawitacji związuje ją tak, jak kajdany związują więźnia. Przez inne procesy może ona udać się dokądkolwiek chce, ale nawet jeśli osiągnie ona najwyższą planetę, nie może ona osiągnąć wiecznego szczęścia, którego szuka narodziny po narodzinach.

Śrimad Bhagavatam Księga 1 — Stworzenie
Rozdział 11 – Przyjazd Pana Kryszny do Dvaraki, tekst 35


18 Maj 2017, 10:02
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1431
Post Re: Prawo grawitacji – kolejne oszustwo
Śrimad Bhagavatam Księga 2 — Manifestacja kosmiczna
Rozdział 10 – Bhagavatam jest odpowiedzią na wszystkie pytania, tekst 23

W momencie, gdy zaistniało pragnienie percepcji fizycznych cech materii, takich jak: miękkość, twardość, ciepło, zimno, lekkość, ciężkość itd., powstały: podłoże czucia, skóra, pory skóry, włosy na ciele i ich bóstwa kontrolujące (drzewa). Wewnątrz i na zewnątrz skóry znajduje się warstwa powietrza, poprzez którą uwydatnił się zmysł dotyku.

ZNACZENIE: Fizyczne cechy materii, takie jak miękkość, są przed miotem percepcji zmysłowej, a zatem wiedza fizyczna jest przedmiotem zmysłu dotyku. Temperaturę materii można zmierzyć dotykając jej ręką, a ciężar przedmiotów można zmierzyć przez podniesienie ich i oszacowanie ciężkości. Skóra, pory skóry i włosy na ciele są wzajemnie zależne od zmysłu dotyku. Powietrze krążące wewnątrz i na zewnątrz skóry jest także obiektem zmysłu percepcji. Ten, zmysł percepcji jest również źródłem wiedzy i dlatego werset ten sugeruje, że fizyczna i fizjologiczna wiedza są podrzędne wobec wiedzy o Jaźni, jak już wspominaliśmy o tym powyżej. Wiedza o Jaźni może rozwinąć się do wiedzy o zjawiskach, ale wiedza fizyczna nie może doprowadzić do wiedzy o Jaźni.

Tu raczej jest dowód na istnienie w różnych miejscach tego wszechświata, różnych warunków w zależności od percepcji żywej istoty.


18 Maj 2017, 10:10
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 1431
Post Re: Prawo grawitacji – kolejne oszustwo
Chyba, że jest to tylko kwestia percepcji:
Mówi się, że ciężar męża dla młodej żony, ciężar dziecka na kolanach matki, i ciężar bogactw dla biznesmena, chociaż są rzeczywiście ciężarami z punktu widzenia ciężkości, są źródłem przyjemności, i podczas nieobecności takich uciążliwych przedmiotów można odczuwać ciężar rozłąki, który o wiele trudniej jest znieść niż rzeczywisty ciężar miłości.
Śrimad Bhagavatam Księga 3 — Status Quo
Rozdział 3 – Rozrywki Pana Poza Vrindavaną, tekst 14


18 Maj 2017, 10:17
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.