Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Kryszna: Ja jestem źródłem wszystkich światów duchowych i materialnych. Wszystko ze Mnie emanuje. Mędrcy – wiedząc o tym doskonale – angażują się w służbę oddania dla Mnie i czczą Mnie z całych serc swoich. - Bg. 10.8
Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Radhakanta das » 22 lip 2018, 13:22

A z nowości na temat realnego świata- mamy już przetłumaczoną całą książkę Erica Dubay'a na j. polski. Do darmowego pobrania: https://www.dropbox.com/s/1thffqqi57oww ... d.pdf?dl=0
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Radhakanta das » 22 lip 2018, 13:28

Jest jeszcze kolejny 'njus' : Na FB bhakta z bhaktowskiej międzynarodówki płaskoziemskiej, Rohininandana das udostepnił post w którym Śrila Prabhupada potwierdza Płaską ziemię: oryginał tekstu tu: https://www.facebook.com/rohini.nandana ... 7937817988
Tłumaczenie na polski poniżej:
OSTATECZNY WERDYKT ŚRILA PRABHUPADA w kwestii ZIEMI PŁASKIEJ czy KULISTEJ:
W słynnej rozmowie z 28 czerwca 1977 roku we Vrindavan, Śrila Prabhupada zmienił swoje zrozumienie i zaakceptował, że Pan Varahadeva podniósł cały dysk Bhu-mandali, a nie po prostu to, co uważamy za kulę ziemską, która została niepoprawnie namalowana w Srimad Bhagavatam.
3 lipca 1977 roku, zaledwie pięć dni później, po uznaniu płaskiej wersji, Prabhupada dodatkowo miał powiedzieć o współczesnych oszacowaniu Ziemi jako kuli ziemskiej, "są uprzedzeni i nonsensem":
- Tamala Krsna: Czy akceptujemy kontur kontynentów? Czy akceptujemy ogólne kontynenty?
- Prabhupada: Nie akceptujemy niczego z ich teorii. Są uprzedzeni i są nonsensami. Dawniej mówili, że świat jest płaski. Teraz zmienili mówić: "Jest okrągły". Jaka jest wartość ich oszacowania?

5 lipca 1977 r., Dwa dni później, Prabhupad przyznał, że ziemia jest zarówno płaska i okrągła, tak jak mówią płasko-ziemcy [np. pizza jest płaska choć okrągła, czy liść lotosu – przyp. tłum.]:
- Bhakti-prema: Jest napisane, że świat, ziemia, jest okrągły i płaski.
- Prabhupada: Hm?
- Bhakti-prema: Ziemia jest okrągła i płaska zarazem.
- Prabhupada: Tak

W tej samej rozmowie, 5 lipca 1977 r., Prabhupada dodał następujące (ostatnie zapisane słowa, które miał do powiedzenia na temat kształtu ziemi), odnosząc się do tego, że nasza ziemia rozciąga się się dalej z Plaksadvipą, następną dvipą po Jambudvipie, dvipami będącymi okręgami:
- Prabhupada: Ten argument również został odrzucony. Podobnie jak zwierzę, które jest związane. Krąży wokół kłody, a wewnątrz tego obszaru może być Japonia, może być Kalkuta, może być Los Angeles. Możesz myśleć, że to tam jest. Ale to nie wszystko. W obrębie tego koła , cokolwiek tam jest, możesz myśleć, że to jest wszystko. Ale to nie jest wszystko ...
- Bhakti-prema: Jak ich zabrać do Plaksadvipy?
- Prabhupada: Nie ma mowy o zabraniu ich. Jeśli weźmiesz, on [być może miało być ‘to’] jest w porządku. Jeśli nie możesz, nie możemy tego zmienić.

Wniosek (cały czas autora postu):
Po tym wszystkim nie powinno być już żadnych wątpliwości wśród bhaktów. Śrila Prabhupad faktycznie zaakceptował Ziemię jako okrągłą i płaską, jako część naszej płaskiej płyty: Bhu-mandala, oddzielającej wyższe, sattwiczne regiony wszechświata od niższej, tamasiki.
Co więcej, skoro według Śrimad Bhagavatam, 7 podziemnych krain systemu Bila Svarga, znajduje się poniżej Ziemi w odległości 70 000 yojanów, Ziemia powinna być płaszczyzną, płaską Ziemią, a nie wirującą kulą ziemską.
Mieszkańcy podziemi, od Atali (Atlasu, Atlantydy?) i w dół, dostawaliby kręćka swoich czaszkach, jeśli ziemia by się kręciła ...
Co więcej, jak wytłumaczyć stały przepływ Gangesu z Niebios do tego samego miejsca na Ziemi w Himalajach, gdyby Ziemia obracała się, krążyła, kołysała się i kręciła, pędząc wokół Słońca?
Przy okazji, Merkury zabija Ziemski Glob : https://www.youtube.com/watch?v=b3rIfpnu2M4
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

Daga
Posty: 31
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:41

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Daga » 22 lip 2018, 19:24

Ostatni odcinek SciFuna - tym razem dokładnie o panujących na tym forum przekonaniach
https://www.youtube.com/watch?v=lDFo70FlbAo

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 22 lip 2018, 19:36

Ja słyszałem, że gdy dziennikarz zapytał Prabhupada czy Ziemia jest płaska czy kulista to odpowiedział: tu gdzie siedzę jest płaska :)

płaska ziemia program do robienia kul.jpg
płaska ziemia program do robienia kul.jpg (40.05 KiB) Przejrzano 3152 razy
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Radhakanta das » 24 lip 2018, 12:42

Co do Sci-fun'a czyli Dariuszka Hoffmana (ach tych 'manów ' to w PL pełno jakoś) to mamy dalsze newsy o jego manipulacjach: https://www.youtube.com/watch?v=tFvTddK ... l=AstroARA
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

Daga
Posty: 31
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:41

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Daga » 26 lip 2018, 11:06

Widzę że, jak się nie ma co powiedzieć na deszcz faktów, to się wyciąga działo argumentów nierzeczowych. O, takich:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Erystyka

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 01 sie 2018, 20:25

Daga a ty monsunu faktów nigdy nie przyswajałaś, tylko od czasu do czasu jakieś wklejki i kpiny. Znamy to, nie potrzebujemy tu tego, idziemy dalej.

Chcesz dyskusji? Raczej nie bo nie podjęłaś jej do tej pory. Na facebooku są grupy pełne osób, które mają czas i energię na wyjaśnianie ale też aby być przyjętym do grupy często wymagają potwierdzenia że najpierw zapoznało się z ich materiałami aby nie marnować cudzego czasu.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 11 sie 2018, 17:00

Kłamca Hofman- znany jako Sci-fun idzie na dno

Poważna Analiza Scifuna
https://www.youtube.com/watch?v=3FifXS2 ... =RealWorld
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Aniruddha das » 15 lis 2018, 23:05

Na szczycie góry Lokaloka jest czterech gaja-patich, którzy są najlepszymi ze słoni, a ustawił ich tam w czterech stronach Pan Brahma, najwyższy mistrz duchowy całego wszechświata. A oto imiona tych słoni: Risabha, Puskaracuda, Vamana i Aparajita. Są oni odpowiedzialni za utrzymanie systemów planetarnych wszechświata.
Śrimad Bhagavatam Księga 5 — Impuls stwórczy
Rozdział 20 – Studia nad strukturą wszechświata
Tekst 39

Obrazek

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Aniruddha das » 23 lis 2018, 21:33

Literatura wedyjska informuje nas, że w tym wszechświecie jest jedno słońce, które się porusza. Teoria zachodnia mówiąca, że wszystkie ciała świetlne na niebie są różnymi słońcami, nie znajduje potwierdzenia w literaturze wedyjskiej. Ani też nie możemy przyjąć, że te ciała świetlne są słońcami innych wszechświatów, gdyż każdy wszechświat pokryty jest różnymi powłokami materialnych elementów i wskutek tego – chociaż wszechświaty są zlepione razem – z tego wszechświata nie możemy dostrzec innych. Innymi słowy, wszystko co widzimy, znajduje się w tym jednym wszechświecie. Jest tylko jedno słońce.
Śrimad Bhagavatam Księga 5 — Impuls stwórczy
Rozdział 21 – Ruchy słońca
Tekst 11

ODPOWIEDZ