Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Kryszna: Ja jestem źródłem wszystkich światów duchowych i materialnych. Wszystko ze Mnie emanuje. Mędrcy – wiedząc o tym doskonale – angażują się w służbę oddania dla Mnie i czczą Mnie z całych serc swoich. - Bg. 10.8
Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 11 lis 2015, 19:35

Daga, masz problem z nietolerancją do przerobienia, z emocjami jeszcze być może większy.

Sama nie jesteś w stanie się kontrolować. Przeszkadzasz innym w ich dążeniach.

Za jakiś czas będziesz się wstydzić tej dyskusji.

A ponieważ pomawiasz o brak myślenia inne osoby, to nie pozostaje nic innego jak poprosić ostatni raz o rozsądek.

Opozycja ci się włączyła w stylu: tylko ja i tylko ja, nie dam innym, nie dam.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Muchukunda
Posty: 8
Rejestracja: 24 wrz 2015, 13:05

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Muchukunda » 11 lis 2015, 19:39

https://www.youtube.com/watch?v=Uk1fjnX ... ture=share

kurtki ciekawy i na temat
Eksperyment

Daga
Posty: 31
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:41

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Daga » 11 lis 2015, 20:42

:shock: to pa! można już odetchnąć. :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=JlssjxbrATI

Daga
Posty: 31
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:41

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Daga » 12 lis 2015, 22:15

Ajajaj, klątwy bhaktów działają tak prędko, że już dziś mi wstyd za swoje dosłowne potraktowanie The Flat Earth Society, a dokładniej za badanie ich wytworów miast przyjrzenia się umysłom za nimi stojącym. W tej perspektywie Ziemia faktycznie może być płaska, a nawet kwadratowa.
Także zwracam honor Leo Ferrariemu O:)

https://hieronymopolis.wordpress.com/20 ... -nowlan-2/
takie olśnienie w Govardhana-pudżę

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Radhakanta das » 13 lis 2015, 15:03

Pozostaje mi tylko skomentować tym obrazkiem
Załączniki
kobieta z kula.jpg
kobieta z kula.jpg (30.29 KiB) Przejrzano 582 razy
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: padmak » 13 lis 2015, 16:32

Radhakanto i jeszcze trzeba dopisać że tylko tu na Ziemi jest życie. Nic w pustym kosmosie ciekawego nie ma. No może jakies surowce dla jedynej slusznej cywilizacji ludzkiej.

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: padmak » 15 lis 2015, 10:11

Muchukunda Das pisze:Grafika ilustruje ze gdyby Ziemia była globem to wiele obiektów znajdowałyby się poniżej linii horyzontu na morzu czy jeziorze i byłoby niemożliwe je dostrzec przez teleskop, również grafika pokazuje ile metrów poniżej linii horyzontu musiałby znajdować się obiekt przy odpowiednim dystansie, natomiast w rzeczywistości obiekty są obserwowane co udowadnia ze Ziemia nie jest globem ale jest plaska
Obrazek

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Radhakanta das » 16 lis 2015, 08:47

To się tam strona przeciwna nagadała, że nie zauważyła w przeciągu poprzednich 18 stron dyskusji żadnych dowodów na płaską ziemię - trudno, nic nie poradzimy tu gdyż z ego nie ma dyskusji. Przechodzimy do kolejnych prezentacji. Na zdjęciu przedstawiono 2 rodzaje widzenia horyzontu gdy uniesiemy się np. balonem. Po lewej widać jak będzie wyglądał horyzont gdy lecimy nad kulą , po prawej str. obrazka jak wygląda horyzont nad płaską powierzchnią. Ten ostatni tak nam się właśnie przedstawia gdy lecimy samolotem. Z 5 Canto wiemy, że powierzchnia całego środkowego systemu planetarnego (Bhumandala) jest płaska, a sama strefa oświetlona przez Słońce kończy się na górach Loka-Loka. Tak mówi 5 Canto i nie ważne, że owej płaskości oraz istnienia owych gór nie potwierdza NASA - NASA i nauka głównego nurtu nie potwierdzi wojowników latających po kosmosie na rydwanach ani tego, że wszechświat ma powłoki zamykające go i że można , tak jak to zrobili Kryszna z Arjuną, przebić się przez nie i wyjść poza kosmiczne jajo/czy 'ziarno gorczycy'. Tak czy inaczej, warto przeanalizować ten obrazek poniżej:
Załączniki
balon i horyzont.jpg
balon i horyzont.jpg (46.35 KiB) Przejrzano 523 razy
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 16 lis 2015, 18:27

" Najprostszy i najbardziej oczywisty dowód na płaską ziemię, który może zrozumieć każda osoba bez względu na wykształcenie i indoktrynację, to jest to, że wszystkie rzeki płyną do oceanów lub mórz, a ŻADNA rzeka nie wypływa ani z morza, ani z oceanów.

Dlaczego rzeki płyną do oceanów?

Ponieważ powierzchnia oceanów jest najniżej położona na ziemi (oczywiście mamy jeszcze tereny depresyjne, ale nie są one połączone z oceanem ani morzem, bo zostałyby natychmiast zalane), dlatego żadna rzeka nie może wypłynąć z oceanów, ponieważ woda zawsze musi płynąć z wyżej położonych terenów na niższe...

Na globusie nie ma najniższego terenu, ponieważ pojecie wyżej i niżej jest względne i zależy od miejsca, w którym się stoi.

Czyli, która plaża byłaby wyżej, a która niżej na globie: ta w Kaliforni, czy ta na Hawajach?
Dlatego ziemia nie może być kulą..."
poziom wody.jpg

Jak patrzę na ten obrazek to nie mogę zrozumieć jak można wierzyć że ta woda nie spłynie w dół :
(tapeciarnia.pl)229290_kosmos_ziemia.jpg
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 16 lis 2015, 18:31

"Latarnie morskie udowadniają że Ziemia jest płaska, światło latarni jest widoczne na tak dużych dystansach że według teorii Ziemi globu nie powinno być widoczne bo byłoby poniżej linii horyzontu, a w rzeczywistości jest widoczne."
latarnie 1.jpg
latarnie 2.jpg
latarnie 2.jpg (38.86 KiB) Przejrzano 507 razy
latarnie 3.jpg
latarnie 3.jpg (37.97 KiB) Przejrzano 507 razy
latarnie 4.jpg
latarnie 4.jpg (29.95 KiB) Przejrzano 507 razy
latarnie 5.jpg
latarnie 5.jpg (57.18 KiB) Przejrzano 507 razy
latarnie 6.jpg
latarnie 6.jpg (58.18 KiB) Przejrzano 507 razy
latarnie 7.jpg
latarnie 7.jpg (52.74 KiB) Przejrzano 507 razy
latarnie 8.jpg
latarnie 8.jpg (81.76 KiB) Przejrzano 507 razy
latarnie 9.jpg
latarnie 9.jpg (44.24 KiB) Przejrzano 507 razy
latarnie 10.jpg
latarnie 10.jpg (62.83 KiB) Przejrzano 507 razy
latarnie 11.jpg
latarnie 11.jpg (67.29 KiB) Przejrzano 507 razy
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ