Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Kryszna: Ja jestem źródłem wszystkich światów duchowych i materialnych. Wszystko ze Mnie emanuje. Mędrcy – wiedząc o tym doskonale – angażują się w służbę oddania dla Mnie i czczą Mnie z całych serc swoich. - Bg. 10.8
olry
Posty: 10
Rejestracja: 07 cze 2016, 10:36

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: olry » 08 cze 2016, 08:35

A teraz będzie hit i strzał w "10"
W latach 1982-1984 służyłem w Ludowy Wojski Polskim. Wojska Radiotechniczne - radiolokacja.
Są dwa typy radiolokatorów: wysokościomierz i odległościomierz.
Jeden daje szeroka w pionie w wąska w szerokości wiązkę a drugi odwrotnie .
Sygnał jest wysyłany impulsowo i liczy się czas od wysłanie poprzez odbicie i do powrotu.
I cóż tam było ciekawego. Otóż mogłem przełączać sobie zakresy pracy odległości, przy maksymalnym widziałem na wysokościomierzy samoloty nad Paryżem i wtedy leciał w mikrofonu :
001 410 100 czyli że leci na wysokości 100 hektometrów czyli 10000 metrów. Poniżej link do tabel wysokości przelotów trasiaków czyli pasażerskich :
https://en.wikipedia.org/wiki/Flight_level
A tu poniżej link do wysokości zakrzywienia miedzy Wrocławiem i Paryżem ( służyłem w Pietrzykowicach - Rybnica ) przy odległości 1200 km wynosi 28232 m czyli 28 km.
Nawet gdyby przyjąć , że wszystkie latały na 12 km to i tak brakuje 16 km, a ten znacie :
http://www.bestpartner.pl/index.php?d=kkrzywizna2
i powiem , że dział prawidłowo bo wg lansowanych danych przez tych co uznają krzywiznę ziemi to:
1/2 obwodu daje promień czyli po podstawieniu do wzoru, 1/2 z 40075 km czyli 20037 otrzymałem 6360 km co jest bardzo bliskie z podawanym 6371 km dla średniego promienia.
Wróćmy do samolotów nad Paryżem - oko nie widzi ale fala elektromagnetyczna która rozchodzi się prostoliniowo tak, tyle , że z Wrocławia to ta wiązka minęła Paryż na bardzo dużej wysokości.
Tu moje lenistwo bo nie chciało mi sie liczyć z cięciwy i potem z Pitagorasa na jakiej wysokości ale wystarczy odręczny rysunek by wiedzieć , że poszła wysoko.
Jeśli ktoś nie wierzy to proszę wprosić się do jakiejś jednostki radiolokacyjnej i na pewno jakiś życzliwy porucznik to zademonstruje, czasy " ściele tajne/tajno wojenne już minęły "

olry
Posty: 10
Rejestracja: 07 cze 2016, 10:36

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: olry » 08 cze 2016, 09:26

I taki tam rysunek z zachowaniem proporcji wg oficjalnych rozmiarów kulistości ziemi, dla odległości i promienia
Załączniki
płaska czy kulista ziemia.jpg

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Radhakanta das » 09 cze 2016, 12:02

Dzięki za ciekawy wpis, osoby z doświadczeniem w temacie radiolokacji,- jest dużo osób uważających się za ekspertów w tym temacie, a przekonanych o kulistości ziemi - a ty mamy eksperta, z "którym nie będzie im łatwo". Fajnie.
Co do linku dot. krzywizny ziemi to ów kalkulator oczywiście jest potwierdzony jako dobry przez wiele osób ale nie jest jeszcze wszystkim co płasko-ziemianie mają w zanadrzu gdyż wiedza o wysokości krzywizny na danym odcinku to jedno, natomiast warunek widzenia drugiego obiektu to druga sprawa i to pokazuje poniższy kalkulator, który pokazuje przede wszystkim jak daleko obserwowany obiekt znajdować powinien się PONIŻEJ HORYZONTU (najlepiej ustawić opcje 'metric' zamiast 'imperial', będzie w km a nie w milach. Kalkulator również uwzględnia wysokość obserwatora:

https://dizzib.github.io/earth/curve-ca ... t=imperial

Widać z tego, że liczba określająca jak daleko obiekt jest poniżej horyzontu jest prawie czterokrotnie wyższa od wartości zakrzywienia ziemi. I to ten własnie ww. angielski kalkulator pokazuje najlepiej. Dla odległości 93 km faktycznie mamy ok 169 m zakrzywienia, jednak to nie jest tak że wystarczy że cos miałoby na Bornholmie 180 m to widzielibyśmy jego górne 10 metrów. Kalkulator mówi, że dla 93 km krzywizna jest mw. 169 m patrząc z wys.1 m to odległość od linii horyzontu do ziemi na Bornholmie to aż 627 metrów. Wniosek: jeśli patrzysz z Polskiej plaży (Pogorzelica) na Bornholm z wys 1 metra to aby coś zobaczyć na wyspie , musiałoby to mieć min 628 metrów - wtedy zobaczymy ten jeden wystający metr - oczywiście śmiech na sali bo jak już napisałeś widzenie Bornholmu jest zarejestrowane wiele razy.

Dla jasności podsyłam własnoręczny rysunek gdzie H jest wysokością zakrzywienia lecz to wartość W jest interesującą nas liczbą gdyż obiekty buduje się pionowo do 'środka' ziemi. Na rys. jest też odcinek do horyzontu o literze K - jednak oczywiście wzdłuż K nie buduje się.
Załączniki
5331603_obserwacja.jpg
5331603_obserwacja.jpg (10.6 KiB) Przejrzano 2443 razy
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

olry
Posty: 10
Rejestracja: 07 cze 2016, 10:36

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: olry » 09 cze 2016, 13:36

No tak, słuszne poprawki. Nikt przecież nie buduje konstrukcji dla mnie "pionowych" a u niego pod kątem. Dla obserwatora z bieguna by widzieć pionowe z równiku musiały by być poziomo budowane przy równiku, na wysokość średnicy ziemi

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Radhakanta das » 10 cze 2016, 09:13

dokładnie - a przy okazji podsyłam tłumaczenie opracowania pt. "200 dowodów, że ziemia nie jest wirującą kulą" - jest to wyciąg stanowiący 1/7 materiału książki "Flat Earth Conspiracy" - tłumacz podpisał się jako mgr nawigacji morskiej. W materiale jest parę błędów ortogr. (działał bez korektora) ale merytorycznie jest spoko. Oczywiście zmanipulowani fizycy czy naiwni geografowie na wszystko mają odp. j.np. "jesteśmy niczym w jadącym pociągu"/ "magia grawitacji" - co dla mnie jest tak pozbawione sensu i logiki, że padam. Polecam pobranie z dropbox bez koniecznosci logowania:

https://www.dropbox.com/s/dm8dk65xq8g1w ... a.pdf?dl=0
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

olry
Posty: 10
Rejestracja: 07 cze 2016, 10:36

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: olry » 17 sie 2016, 20:24

Podczas tegorocznego urlopu wdałem się w dyskusje na forum oglądaczy kulistości w kosmosie, że widzenie świateł latarni , tych odległych to efekt płaskiej ziemi.
A oni jak mantrę powtarzają , że to refrakcja.
Ponieważ jestem chemikiem i refraktometr mi nie obcy to wiem , że współczynnik załamania światła jest istotny w analizie jakościowej gdzie waha się on od 1,333 dla wody chyba 2,4 dla diamentu.
Powietrze ma 1 do 1,0003. Tak te trzy/dziesięciotysięczne zaokrągliły ziemię. Mało tego dla bardzo dalekich obserwacji, jak radarem z Wrocławia nad Paryżem wymyślili superrefrakcję.
zasieg_3.gif
zasieg_3.gif (2.3 KiB) Przejrzano 2038 razy
W zależności od stanu atmosfery rozróżnia się następujące rodzaje refrakcji:
1.subrefrakcja, czyli refrakcja ujemna,
2. brak refrakcji,
3. refrakcja normalna,
4. refrakcja krytyczna,
5. superrefrakcja.
Wymyślą cuda wianki na kiju byleby otumanić ludzi.
Nie chciał bym być pilotem którego prowadzi radar z ziemi i fale robią tyle odbić, lub jak tu precyzyjnie naprowadzić coś na cel jak ilość odbić zależy od ukształtowania podłoża, mało tego zależy też od temperatury i wilgotności powietrza ta refrakcja.

olry
Posty: 10
Rejestracja: 07 cze 2016, 10:36

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: olry » 23 sie 2016, 07:37

Poniżej zdjęcie z plaży w Dziwnowie. Jest to panorama 180 st. zrobiona iPhonem.
Dziękujemy ci Apple za narzędzie którym popierasz płaską ziemię.
Szacunkowo można przyjąć , że widzimy ok. 30 km płaskiej linii horyzontu
Załączniki
horyzont płaski.jpg

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 27 sie 2016, 12:01

Antya 09.08:
Śri Caitanyę Mahaprabhu odwiedzali w przebraniu istot ludzkich mieszkańcy siedmiu wyższych systemów planetarnych, łącznie z półbogami, Gandharvami i Kinnarami oraz mieszkańcy siedmiu niższych systemów planetarnych [Patalaloki], łącznie z demonami i wężowatymi żywymi istotami.

Antya 09.09
Śri Caitanyę Mahaprabhu odwiedzali różnorodnie ubrani ludzie z siedmiu wysp i dziewięciu khand.
Srimad-Bhagavatam-Canto-05-Chart-04-Bhumandala-m.jpg
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 13 paź 2016, 18:45

Ale ubaw :)

Meksykanin - Płaska Ziemia

https://www.youtube.com/watch?v=I0WMI0F_rh8
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

olry
Posty: 10
Rejestracja: 07 cze 2016, 10:36

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: olry » 26 paź 2016, 19:00

Dziś przeglądając stronę z demotami trafiłem na
jak widać wytłumaczenie jest prostsze niż uczeni z NASA sobie wyobrażają
Załączniki
z Indi do San Francisco.png
z Indi do San Francisco.png (424.76 KiB) Przejrzano 1644 razy
gallery_1477417547_440545.jpg
gallery_1477417547_440545.jpg (156.93 KiB) Przejrzano 1644 razy

ODPOWIEDZ