Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Kryszna: Ja jestem źródłem wszystkich światów duchowych i materialnych. Wszystko ze Mnie emanuje. Mędrcy – wiedząc o tym doskonale – angażują się w służbę oddania dla Mnie i czczą Mnie z całych serc swoich. - Bg. 10.8
Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 16 lis 2015, 18:38

NASA od lat pokazuje że Ziemia jest idealnie okrągła. Ale kiedy się podważa to próbuje się mówić, że to dlatego, że Ziemia nie jest idealną bryłą. I jak tu prowadzić dialog? Chyba liczą na to, że ktoś się zgubi po drodze i da sobie spokój.
Geoida.jpg
Trzymajmy się NASA bo to poważna instytucja.

Zdjęcia NASA z różnych lat:
zz1 (2).jpg

Czyli idealna kula, czyli wyliczenia powinny być idealne i regularne.


Ale czemu Ameryka raz jest o połowę mniejsza?
czemu usa zmienia rozmiary.jpg
Dlaczego USA raz jest większe a raz mniejsze przy tej samej średnicy kulki Ziemi?
Na obrazku od Zachodniego wybrzeża do Wschodniego wybrzeża mamy porównanie 190 pikseli i 110 pikseli - TO SPORA RÓŻNICA."
czemu usa zmienia rozmiary 2.jpg
czemu usa zmienia rozmiary 2.jpg (48.6 KiB) Przejrzano 1339 razy
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Radhakanta das » 19 lis 2015, 23:56

27 sekundowy film o tym jak statku nie widać za horyzontem a potem go widać dzięki użyciu lornetki - dokładnie to w filmie pokazano w drugą strone, najpierw dzieki użyciu sprzętu optycznego duży statek potem zmiana ustawienia lunety aż wreszcie odjęcie lornety od oczu i widzimy czysty horyzont bez statku i ludzie patrzący tylko gołym okiem myślą, że cokolwiek jest na morzu dalej to już dopiero za zakrzywioną wodą (no bo przecież w niewypoziomowaną a wygietą wodę się wierzy...)

https://www.youtube.com/watch?v=fBz6FDF2zM0
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Radhakanta das » 20 lis 2015, 00:20

Trochę z obszaru kolei. Jeden z geodetów, będący inżynierem o 30-letnim stażu, w swojej publikacji dla magazynu Birmingham Weekly Mercury, stwierdził: “Jestem dogłębnie zaznajomiony z teorią i praktyką inżynierii lądowej. Niezależnie od stopnia skrzywienia ideowego naszych profesorów w kwestii pomiarów geodezyjnych w zgodzie z ustalonymi prawidłami, wszyscy jednakowoż wiemy doskonale, że takowe teoretyczne pomiary NIE MAJĄ ŻADNEGO PRAKTYCZNEGO PRZEŁOŻENIA. Trasy wszystkich pociągów projektowane są na trajektoriach które można uznać za DOSKONALE PŁASKIE. Naturalnie, zdarzają się od czasu do czasu częściowe podjazdy bądź zbocza, ale są one zawsze precyzyjnie określone i muszą zostać przecięte w poprzek z dużą dozą ostrożności. Jakiekolwiek zakrzywienie sięgające 8 cali na milę i wzrastające w proporcji kwadratowej do dystansu jest WYZWANIEM, KTÓREMU NIE PODOŁAŁBY ŻADEN DO TEJ PORY SKONSTRUOWANY SILNIK. Porównując jakiekolwiek dwie stacje kolejowe w Anglii i Szkocji można przyjąć, że wszystkie perony plasują się na WZGLĘDNIE TEJ SAMEJ WYSOKOSCI. Odległość pomiędzy wschodnim a zachodnim wybrzeżem Anglii można oszacować na 300 mil. Gdyby owo ustalone zakrzywienie w istocie wynosiło tyle, ile głosi teoria, to stacje umiejscowione pośrodku takie jak Rugby czy Warwick wznosiłyby się na wysokość trzech mil w porównaniu z cięciwą pociągniętą z dwóch skrajnych końców wyspy. W takim przypadku, żaden maszynista w Wielkiej Brytanii nie byłby w stanie ujarzmić pociągu biegnącego po takiej trasie. Możemy tylko podśmiechiwać się z tych czytelników, którzy na poważnie pełni są dla nas uznania, że podejmujemy się tak ryzykownych przedsięwzięć jak prowadzenie pociągów po sferycznych krzywiznach. Już same krzywizny poziome na terenie płaskim stanowią nie lada zagrożenie, kurwatura pionowa stanowiła by problem tysiąckrotnie poważniejszy, a wręcz fizycznie niemożliwy do obskoczenia, biorąc pod uwagę naszą obecną technologię taborową."
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Radhakanta das » 20 lis 2015, 00:22

oraz inne wypowiedzi fachowcow od budowy torow kolejowych:
Przedsiębiorstwo odpowiedzialne za budowę Kanału Manchesterskiego, w publikacji dla magazynu Earth Review, stwierdza: “Jest to praktyką ugruntowaną i niezmienną, iż przy poziomowaniu torów kolejowych oraz konstrukcji kanałowych odnosimy się zawsze do specjalnie wyznaczonej linii poziomej, co potwierdzają wszystkie przekroje konstrukcyjne. Przy konstrukcjach cywilnych nie praktykuje się uwzględniania zakrzywienia Ziemii.”
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 10 gru 2015, 00:23

NASA zagina nawet metal
nasa zagina nawet metal.jpg
nasa zagina nawet metal. 2.jpg
nasa zagina nawet metal. 2.jpg (41.57 KiB) Przejrzano 1271 razy
70,000 metrów, spójrz na ten horyzont:
https://www.facebook.com/Sarujio.valent ... cation=ufi
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 10 gru 2015, 00:26

Dowody na Fotoshopa:
12311214_1639072196359960_1676939073288472977_n.jpg
12308731_1639071726360007_8249663263741899063_n.jpg
12308731_1639071726360007_8249663263741899063_n.jpg (23.45 KiB) Przejrzano 1271 razy
Tu pokazują jak z pierwszej lepszej mapy zrobić w moment planetę, która wygląda jak prawdziwa: https://www.youtube.com/watch?v=NFuO-MAy0nY




Światło latarni morskiej na wyspie Bornholm widziane z Międzywodzia k. Międzyzdrojów. Odległość 110 km. Jeżeli Ziemia jest okrągła to horyzont na 110 km opadnie więc aż o 959 m.
http://astropolis.pl/topic/45860-bardzo ... -ze-110km/

Niektóre latarnie morskie są widziane z dystansu ponad 150 mil czyli z ok. 240 km.
12244661_10203882424099635_7320734980821431339_o.jpg
"Grafika ilustruje ze gdyby Ziemia była globem to wiele obiektów znajdowałyby sie poniżej linii horyzontu na morzu czy jeziorze i byłoby niemożliwe je dostrzec przez teleskop,
również grafika pokazuje ile metrów poniżej linii horyzontu musiałby znajdować się obiekt przy odpowiednim dystansie,
natomiast w rzeczywistości obiekty są obserwowane co udowadnia ze Ziemia nie jest globem ale jest plaska."
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Radhakanta das » 19 gru 2015, 12:16

KOMPAS W NIEBO. Mamy też ciekawostkę związaną z użyciem kompasu. W materiałach instruktażowych dot. jak go używać jesteśmy informowani, że północ nie jest na górze, że mamy ustawic kompas płasko a nie w niebo. Przykładowo w tym filmie (j. angielski): https://www.youtube.com/watch?v=7MQUIYs ... e=youtu.be W drugiej minucie filmu, dokładnie 1:44 mamy słowa "pamiętajcie - północ nie znajduje się tam na niebie, więc ustawcie kompas płasko". Jak dla mnie spoko - dlatego narysowałem sytuację w ktorej 2 osoby położyły kompas płasko na stole. Jedna osoba zrobila to w Finlandii, druga w RPA - no i chyba sytuacja przedstawiona na rysunku nie spełnia zaleceń instruktażowych gdyż osobie z RPA kompas wskazuje północ odmiennie niż osobie z Finlanii, no i Afrykanczyk w stosunku do Finlandczyka skierował kompas...w niebo :)
Załączniki
Kompaswniebo.jpg
Kompaswniebo.jpg (11.3 KiB) Przejrzano 1241 razy
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Radhakanta das » 15 sty 2016, 18:48

Konstelacje gwiezdne Wodnika i Wagi widać od 65 stopni szerokości geograficznej północnej do 90 stopni szerokości południowej! Konstelacja Panny jest widoczna od 80 stopni na północy do 80 stopni na południu, a Orion można zobaczyć od 85 stopni na północ, aż do 75 ° szerokości geograficznej południowej! To wszystko jest możliwe tylko dlatego, że tzw. "półkule" nie są w ogóle sferami tylko koncentrycznymi kręgami szerokości geograficznej, rozciągającymi się na zewnątrz od Bieguna Północnego, a gwiazdy krążą koliście nad nami.
Załączniki
waga.jpg
waga.jpg (33.05 KiB) Przejrzano 1195 razy
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Radhakanta das » 20 sty 2016, 13:24

A TERAZ ODWROTNA SYTUACJA: "Wyobraźcie sobie, co by było, gdyby rząd lub NASA oświadczyły nam, że Ziemia jest nieruchoma. A następnie wyobraźcie sobie, że staramy się przekonać ludzi ,że „nie, nie, nie jest nieruchoma, pędzi naprzód z prędkością 32 razy większą niż pęd naboju strzelby i obraca się z prędkością 1000 mil na godzinę.” Wyśmiano by nas! Wielu ludzi powiedziałoby nam „jesteście szaleni, Ziemia się nie porusza!” Ośmieszono by nas mówiąc, że nie mamy żadnego naukowego poparcia dla tej zawiłej teorii dotyczącej ruchu Ziemi. A to nie wszystko, bo wtedy ludzie pytali by: ”jeśli tak, to jak wytłumaczycie nieruchomą, spokojną atmosferę zauważalny ruch Słońca, jak to wyjaśnicie?” Wyobraźcie sobie jak tłumaczycie, „nie, nie atmosfera także się porusza, ale jest w jakiś magiczny sposób przyczepiona do poruszającej się Ziemi". - z książki "Ukrywana prawda o płaskiej ziemi"

Cóż, kwestia autorytetu w społeczeństwie, niekoniecznie dowodów.
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

olry
Posty: 10
Rejestracja: 07 cze 2016, 10:36

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: olry » 07 cze 2016, 22:10

Jak mi od wczoraj , wiadomo to ziemia jest płaska przynajmniej , już ,od 1977 roku. Byłem wtedy na koloni letniej w Pogorzelicy ( okolice Rewal, Niechorze ). No i tu ciekawostka, wieczorem przy dobrej pogodzie widzieliśmy błyski latarni z Bornholmu. Tak rytmiczne , nie przemieszczające się błyski światła latarni bornholmskiej . Teraz po 40 latach szykuję teleskop z aparatem i będę robił zdjęcia. Z mapy wynika że to 93 km odległości i daje wysokość zakrzywienia 169,7 m. Uwzględniając nawet moje 1,8 m i wysokość latarni to tych 169,7 m nie zniwelujemy do płaszczyzny.
ps.
Nigdy nie wierzyłem w to ,że amerykanie byli na księżycu.Ale po zapoznaniu się z wiedza tego forum,cała wiedza z książek Z. Sitchina o Nubiru i Anunaki, a wiec cały Sumer - padła. Wychodzi na to, że oni ( ci co coś ukrywają i zakłamują rzeczywistość ), ponad 200 lat temu sami te tabliczki z opisem Anunakich ( Anu, Enki, Enlil, Isztar itd. itp. ) wyprodukowali, czyli kłamią w jakimś celu. No bo wg Sitchina to sobie latali po cały kładzie słonecznym i nawet po za niego.

ODPOWIEDZ