Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Kryszna: Ja jestem źródłem wszystkich światów duchowych i materialnych. Wszystko ze Mnie emanuje. Mędrcy – wiedząc o tym doskonale – angażują się w służbę oddania dla Mnie i czczą Mnie z całych serc swoich. - Bg. 10.8
Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Aniruddha das » 17 lut 2018, 10:34

Śrimad Bhagavatam Księga 5 — Impuls stwórczy
Rozdział 21 – Ruchy słońca
Tekst 7

Śukadeva Goswami kontynuował: Mój drogi królu, jak oznajmiono wcześniej, uczeni mówią, że podróżując ze wszystkich stron góry Manasottary słońce zatacza koło, którego długość wynosi 95 100 000 yojanów [760 800 000 mil]. Na górze Manasottara, dokładnie na wschód od góry Sumeru, jest miejsce zwane Devadhani, którego właścicielem jest król Indra. Podobnie, na wschodzie jest miejsce znane jako Samyamani, którego właścicielem jest Yamaraja, na zachodzie jest siedziba Varuny, zwana Nimlocani, a na południu siedziba boga księżyca zwana Vibhavari. Wschód słońca, południe, zachód słońca i północ pojawiają się we wszystkich tych miejscach według określonego czasu, w ten sposób angażując wszystkie żywe istoty w ich różne zajęcia zawodowe i również sprawiając, że przerywają te zajęcia.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Aniruddha das » 17 lut 2018, 10:34

Śrimad Bhagavatam Księga 5 — Impuls stwórczy
Rozdział 21 – Ruchy słońca
Tekst 8-9
Żywym istotom rezydującym na górze Sumeru jest zawsze bardzo ciepło, jak w południe, ponieważ słońce zawsze świeci nad ich głowami. Chociaż słońce porusza się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, zwrócone ku konstelacjom, z górą Sumeru po lewej stronie, to również – ponieważ wpływa na nie wiatr daksinavarta – porusza się zgodnie z ruchem wskazówek zegara i zdaje się mieć tę górę po swej prawej stronie. Ludzie żyjący w krajach położonych w miejscach wprost przeciwnych do tych, gdzie najpierw widoczny jest wschód słońca, będą oglądali zachód słońca, a gdyby narysować prostą linię z punktu, w którym słońce jest w południu, ludzie w krajach po przeciwnej stronie doświadczaliby północy. Podobnie, gdyby ludzie mieszkający tam, gdzie słońce zachodzi, udali się do krajów położonych po przeciwnej stronie, nie ujrzeliby słońca w tym samym stanie.
Tekst 10
Gdy słońce podróżuje z Devadhani, siedziby Indry, do Samyamani siedziby Yamarajy, w ciągu 15 ghatika [6 godzin] przemierza 23 775 000 yojanów [190 200 000 mil].

Odległość określona słowem sadhikani wynosi panca-vimśati-sahasradhikani, czyli 25 000 yojanów. Odległość ta plus 22 500 000 i 12 i pół laksa yojanów jest przestrzenią, którą słońce przemierza pomiędzy tymi dwoma miastami. Wynosi to 23 775 000 yojanów, czyli 190 200 000 mil Cała orbita słoneczna jest czterokrotnie dłuższa, czyli wynosi 95 100 000 yojanów (760 800 000 mil).

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Aniruddha das » 17 lut 2018, 10:38

"Wielbię Govindę, pierwotnego Pana, Najwyższego Osobowego Boga pod którego kontrolą nawet słońce – uważane za jedno z oczu Pana – obraca się w stałej orbicie wiecznego czasu. Słońce jest królem wszystkich systemów planetarnych i ma nieograniczoną moc, jeśli chodzi o światło i ciepło."
Brahma-samhicie (5.52)

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Aniruddha das » 18 lut 2018, 13:47

Na materialistycznej nauce nie można polegać, gdyż z niej wypływa wiele fałszywych teorii.
Materialiści nie są wiarygodni.
Pan Brahma stwarza ten wszechświat, a w swojej modlitwie (Brahma samhicie) stwierdza wyraźnie,
że słońce porusza się w stałej orbicie wiecznego czasu i to jest faktem.
Skoro materialistyczna nauka zaprzecza tym faktom, możemy stwierdzić, iż zakłamują budowę wszechświata.
Dlatego wiedzę możemy czerpać z literatury wedyjskiej.

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Radhakanta das » 24 lut 2018, 11:40

W osobnym poście zamieszczam do pobrania bhaktowską książkę napisana przez Maysvara dasa - niestety w angielska - o płaskiej Ziemi wg Bhagavatam - tytuł ; "Sailing to Jambhudvipa"
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 24 lut 2018, 19:36

Analiza "Poważnej analizy" czyli Real World vs SciFun
https://www.youtube.com/watch?v=tXFoSDp ... hannel=RkD
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


Daga
Posty: 31
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:41

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Daga » 16 lip 2018, 00:16

Kolejny odcinek SciFuna. 28 tyś. lajków w kilka godzin. no no..
https://www.youtube.com/watch?v=hsmpOcuxEG4

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 16 lip 2018, 14:50

He he, widać się nie przejmuje. Ale jak to jego praca, to ludzie tacy się nie przejmują. Powstają polemiki nowego rodzaju, sci fun, potem robią filmy anty sci fun :) Piłkarska ziemia/antypiłkarska ziemia,, coś się dzieje :)
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Radhakanta das » 22 lip 2018, 13:19

Ah Daga Daga - puszczasz Scifuna mając taką wiarę w jego wywody . Pewnie też wierzysz w liczbę 'lajków' która pojawia się w liczbie tysięcy już po 4 godzinach od publikacji materiału, lepiej niż u gwiazd muzyki pop. Scifun -własciwie to płaskoziemcy mówią 'Sty-fan' gubi się w zeznaniach - nie pozostaje mu jednak nic innego żeby nie stracić na popularności, Gdyby był czas na takich muminków to więcej by było materiałów takich jak ten, pokazujących jego zagubienie:
https://www.youtube.com/watch?v=40foUz3 ... =RealWorld
P.S. szkoda czasu by ci co w kule wierzą udowadniali coś czego na własne oczy nie widzieli. Płaskoziemca widzi płaską ziemię - a na pewno wodę. Kulowierca : cóż - wierzy w tzw. zdjęcia z kosmosu - obrazy robione przy pomocy techniki komputerowej, Photoshopu, soczewek zaokrąglających obraz: fish-eye. Można, wszystko można - wierzyć nawet że wirujemy z prędkościa ponaddźwiękową i obiegamy słońce jeszcze szybciej, z prędkością ok 100 tys km /h/ Wiara czyni cuda.
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

ODPOWIEDZ