Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Kryszna: Ja jestem źródłem wszystkich światów duchowych i materialnych. Wszystko ze Mnie emanuje. Mędrcy – wiedząc o tym doskonale – angażują się w służbę oddania dla Mnie i czczą Mnie z całych serc swoich. - Bg. 10.8
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 29 paź 2016, 21:37

Jak DRON porusza się w próżni
"odp.: NIE PORUSZA SIĘ, nic w próżni nie może latać bo nie ma od czego się odpychać i nie wytwarza się siła nośna dlatego że tam nic nie ma!"

https://www.youtube.com/watch?v=UFKUW9nisak
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 31 paź 2016, 22:24

Bardzo ciekawy film: Nikt nigdy nie opłynął Antarktydy.

A jeśli weźmiemy 2 szklanki wody i postawimy 1 w świetle Księżyca a drugą w cieniu, to ta w świetle będzie zimniejsza. Czyli Księżyc nie odbija światła słonecznego. Czyli jak mówią Wedy :)

Dave Murphy - Płaska ziemia - napisy PL
https://www.youtube.com/watch?v=qZemxDG3lgo


W filmie również tłumaczy dlaczego Rosja nie zdradziła spisku czy Chiny.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 04 gru 2016, 11:14

W filmiku jakoś dziwnie nie powiedzieli nic na temat tego co mówił Byrd ale przeszli na temat Ziemi pustej w środku wg nazistów.

"Kiedy 29 listopada 1929 roku, po raz pierwszy w historii ludzkości, amerykański lotnik Richard Byrd przelatywał ponad biegunem południowym, nadał przez radio niezwykły komunikat. Relacjonował, że widzi pokryty zielenią ląd, na którym pośród wolnych od lodu jezior, pasły się wielkie, podobne do bizonów zwierzęta oraz poruszali się prymitywni ludzie. Audycja radiowa została natychmiast przerwana, a słowa admirała uznano za efekt wyczerpania nerwowego lub halucynacji."
http://www.fronda.pl/forum/zwidy-admira ... 18610.html

Możliwe że wygląda to tak jak na tej mapie.
Wg Bhagavatam następnym oceanem po oceanie słonej wody jest ocean o smaku trzciny cukrowej.
Ziemia wiecej.jpg

Wg Wed również pod Ziemią są puste przestrzenie, dokładnie 7 poziomów systemów planetarnych:

05.24.07 Mój drogi Królu, poniżej tej Ziemi jest 7 innych planet, znanych jako: Atala, Vitala, Sutala, Talatala, Mahatala, Rasatala i Patala. Wyjaśniłem już położenie planetarnych systemów Ziemi. Szacuje się, że długość i szerokość tych siedmiu niższych systemów planetarnych wynosi dokładnie tyle, co długość i szerokość Ziemi.

05.24.11 Ponieważ na tych podziemnych planetach nie świeci słońce, czas nie dzieli się na dni i noce i wskutek tego nie istnieje tam strach wywołany przez czas.
374548_783737601645754_1278346375_n.jpg
374548_783737601645754_1278346375_n.jpg (66.85 KiB) Przejrzano 2251 razy
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Aniruddha das » 05 gru 2016, 05:42

Jest jeszcze dużo do odkrycia, ale już widać, jak jesteśmy manipulowani.
Kiedy poznajemy nowe szczegóły odnośnie stworzenia, to mam wrażenie, że demaskowani są oszuści i ludzie są bliżej prawdy i bliżej Boga, który jest Prawdą Absolutną.
Bg 10. 41-42
Wiedz, że wszystkie te manifestacje, pełne przepychu, piękna i chwały – wypływają zaledwie z iskry Mojego splendoru.
ZNACZENIE: Należy wiedzieć, że cokolwiek jest pięknego i chwalebnego w świecie duchowym i materialnym jest to tylko cząstkową manifestacją bogactw Kryszny. Wszystko, co jest niezwykle okazałe, reprezentuje bogactwo Kryszny.

Ale jakiż jest pożytek, Arjuno, z całej tej drobiazgowej wiedzy? Jedną cząstką Siebie przenikam i utrzymuję cały ten wszechświat.
Najwyższy Pan reprezentowany jest w całym wszechświecie materialnym przez przenikającą wszystko Duszę Najwyższą. Pan mówi tutaj Arjunie, że nie ma sensu rozmyślać, w jaki sposób rzeczy istnieją w swoich niezależnych wielkościach i mocach. Powinien on wiedzieć, iż wszystko istnieje dzięki temu, że Kryszna przenika to jako Dusza Najwyższa. Wszystko, począwszy od Brahmy, najpotężniejszej istoty, aż do najmniejszej mrówki, istnieje dzięki temu, że Pan przenika to wszystko i utrzymuje.

Jednak kiedy otrzymujemy nowe informacje odnośnie stworzenia, zauważamy, że Świat jest bardziej skomplikowany niż nam się wydaje. Dzięki temu poznajemy wielkość Stwórcy.
Mam pewien film z dedykacją dla oszustów, którzy mogą zobaczyć jacy są malutcy, a te kłamstwa tylko ich pogrążają. Bóg jest wielki.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Aniruddha das » 06 gru 2016, 06:00

Tu jest link do filmu o wielkości stwórczej energii Kryszny:
https://www.youtube.com/watch?v=GoW8Tf7hTGA

Awatar użytkownika
giridhari syam das
Posty: 19
Rejestracja: 22 mar 2015, 07:50

HARINAMA SANKIRTANA YAJNA NA ANTARKTYDZIE

Post autor: giridhari syam das » 07 gru 2016, 14:20

Hare Kryszna
To powinno rozwiać wątpliwości i zakończyć waśnie między wielbicielami :

http://iskconnews.org/devotees-to-hold- ... tica,5912/

"Kesihanta and Trivikrama will be arriving in Antarctica on November 15th. In winter, the continent sees four months of total darkness, weekly hurricane force winds, and unfathomable temperatures as low as 89.2 °C (−128.6 °F)."

"They will, however, be sending Krishna’s message and Srila Prabhupada’s words to the South Pole."

Obrazek

HARINAMA SANKIRTANA YAJNA KI ? JAY !

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 07 gru 2016, 19:53

Giridhari,
ignorantów tu nie potrzebujemy. Udowodniłeś to na fb i udowadniasz tutaj. Co to niby ma rozwiewać?
Że nie widziałem przed tobą tego?
Jak już to ciekawe że w tym samym mniej więcej czasu był Obama i Cyryl na Antarktydzie. Nikt nie wie w zasadzie w jakim celu.

Antarktyda - noc polarna a rzeczywistość.jpg
Pamiętniki z Antarktydy. Gdzie dokładnie jest Biegun południowy i co tam się dzieje?
http://www.dailymotion.com/video/x1a7bs ... _lifestyle


To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości:
05.16.05 Jambudvipa jest okrągła jak liść kwiatu lotosu i Prabhupada.jpg

Poza tym napisałem tobie, że obrażasz mnie a teraz to i wszystkich którzy tu pisali. Zachowanie typu "a czemu ty nie jesz mięsa, Jezus nic nie mówił, że nie można?" Albo: - A może jednak, kiełbaskę przysmażę?" Nie, dziękuję. - A może jednak, nic ci się nie stanie. Kiełbasa zdrowa, lekarze piszą że bez tego człowiek szybko umrze, zobacz ile artykułów jest. Ludzie jedzą i żyją.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Aniruddha das » 08 gru 2016, 07:11

Śbh 5.16.4
Ten materialny świat jest transformacją materialnych cech [sattva-guny, rajo-guny i tamo-guny], jednakże nikt nie jest w stanie wyjaśnić go w sposób doskonały, nawet żyjąc tak długo jak Brahma. Nikt w tym materialnym świecie nie jest doskonały, a niedoskonała osoba nie potrafiłaby właściwie opisać tego materialnego świata, nawet po długotrwałej spekulacji.
Dlatego powinniśmy zadowolić się informacjami czerpanymi ze źródeł wedyjskich, przekazanymi przez autorytety, takie jak Śukadeva Goswami.
Dlatego rozstrzygnięcia są w pismach wedyjskich, a nie w mózgach maleńkich naukowców, którzy mają niedoskonałe zmysły i instrumenty, i którzy nie są w stanie udzielić nam rzetelnej informacji. Poza tym wiele odkryć jest przed nami zatajane i naukowcy nie informują nas o faktycznym stanie rzeczy.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Aniruddha das » 08 gru 2016, 07:23

Tu jest dowód, iż dociekliwość wielbicieli na temat stworzenia wszechświata jest jak poznawanie Boga Najwyższej Osoby, a kłamstwa nie mogą nas do Niego doprowadzić. Na tym polega Prawda Absolutna, że dochodzimy do Niej przez prawdę. Stąd wręcz pewność, że ateiści podają nam zakłamaną rzeczywistość, by kontrolować uwarunkowane dusze.

Prabhupad napisał:
Kiedy Maharaja Pariksit myślał o kosmicznej formie Pana, jego umysł z pewnością znajdował się na platformie transcendentalnej. Dlatego, chociaż mógł nie mięć żadnego powodu, aby pragnąć szczegółowych informacji o wszechświecie, myślał o nim w związku z Najwyższym Panem i dlatego taka geograficzna wiedza nie była materialna, lecz transcendentalna. Gdzie indziej w Bhagavad-gita (1.5.20) Narada Muni powiedział, idam hi viśvam bhagavan ivetarah: Najwyższym Osobowym Bogiem jest również cały wszechświat, mimo iż zdaje się być odmiennym od Niego. Dlatego, chociaż Pariksit Maharaja nie potrzebował geograficznej wiedzy o wszechświecie, wiedza ta również była duchowa i transcendentalna, ponieważ myślał o całym wszechświecie jako ekspansji energii Pana.
Śbh 5.16.3

ODPOWIEDZ