Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Kryszna: Ja jestem źródłem wszystkich światów duchowych i materialnych. Wszystko ze Mnie emanuje. Mędrcy – wiedząc o tym doskonale – angażują się w służbę oddania dla Mnie i czczą Mnie z całych serc swoich. - Bg. 10.8
Harsza
Posty: 154
Rejestracja: 18 lut 2015, 09:44

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Harsza » 29 wrz 2015, 20:53

Vaisnava-Krpa pisze:Purna, nie mogę cie zablokować tylko do tego tematu, to zostajesz zablokowany do wszystkich.
Wiedziałem, że do tego dojdzie. Teraz czekam na usunięcie mnie, Mirka, Andrzeja, kogo jeszcze?

Harsza
Posty: 154
Rejestracja: 18 lut 2015, 09:44

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Harsza » 29 wrz 2015, 20:56

O co ten gniew, że naiwny Purna nic nie rozumie, nawet tego, że Ziemia jest płaska? Zastrasz nas.
Albo okaż cierpliwość, może GBC podejmie uchwałę o płaskości Ziemi. To rozwiąże problem.

Harsza
Posty: 154
Rejestracja: 18 lut 2015, 09:44

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Harsza » 29 wrz 2015, 21:00

Vaisnava-Krpa. Widziałeś moje obliczenia odchylenia od pionu budynku o szerokości 1000m? Jeśli chcesz coś znaczyć, musisz umieć wyobrazić sobie to co myśli ktoś, kto rozumie te obliczenia. Skończyłeś szkołę. Jesteś informatykiem. Jeśli zechcesz, to zrozumiesz. Wyłącz emocje. Po prostu licz, rozrysuj trójkąt wpisany w okrąg.... Prawda jest tylko jedna....

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 29 wrz 2015, 21:19

Wracając do pierwszego wpisu, tu film:

Pamietniki z Antarktydy. Gdzie dokładnie jest Antarktyda i co tam się dzieje?
https://www.youtube.com/watch?v=kvL2J-q7wyE

W internecie jest dużo wpisów że polski kosmonauta Hermaszewski powiedział w jednym wywiadzie, że Ziemia jest plaska jak naleśnik, który to wywiad potem zdjęto. Ja nie znalazłem ale gdyby ktoś znalazł to proszę go podać.

Wyłącz emocje Harszo bo cały czas na nich nadajesz. Ja publikuję argumenty z filmów, z portalu JEZUSNONSTOP więc mam do nich ograniczone zaufanie, ale nie znam angielskiego by korzystać z masy filmów anglojęzycznych. Jeżeli chcesz poznać temat musi być teza i realizować ją pozytywnie a nie negatywnie. Jeżeli realizujesz negatywnie to własnie masz kłótnie i brak zrozumienia dla argumentów. Jeżeli realizujesz pozytywnie jak każdy wynalazca to sam widzisz kiedy coś zacznie się nie układać ale szukasz i myślisz dalej jak to zrobić. Inaczej nikt by nigdy niczego nie wymyślał. Albo grupa, która by wymyślała dla swojej egoistycznej korzyści aby mieć przewagę nad innymi by stanowczo odradzała pozytywne myślenie. Tak zapominacie, że logika jest narzędziem.

Przykład z pionem nie jest miarodajny, bo nikt nie wie jakiej wielkości jest jądro Ziemi, O ILE JEST. Nikt tam nie był. Nikt się nie dowiercił. Nie wiadomo na ile więc się może to odchylać. I to jest odpowiedź a nie jakieś matematyczne teorie. Różnica centymetrów w wynikach badań w tej sprawie nie jest przekonywująca a metoda nie najlepsza. Jednak co do zasady tak powinno być.
podroze-dookola14.jpg
podroze-dookola14.jpg (61.02 KiB) Przejrzano 503 razy
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 29 wrz 2015, 21:30

Harszo, chłopie? Rozważamy temat by nie wierzyć na wiarę jakimś ludziom, którzy co rusz nas kantują. Nie ma znaczenia twoje życie duchowe nie jest zależne od kształtu Ziemi. Nie musisz więc bronić tego jak dogmatu. Masa ludzi uważa, że Ziemia jest płaska i rośnie, szczególnie od 10 lat. Do tematu trzeba się odnieść. Ja np. nigdy nie uwierzyłem że Ziemia jest okrągła, bez przekonania to przyjmowałem, bo co miałem zrobić. Moje obserwacje były inne. Chodziłem po górach, widziałem jak teren się kształtuje. Leciałem samolotem i również nie zaokrąglał mi się horyzont. Niezależnie co by matematycznie nie dowodzić to moje oczy widziały inaczej. Geoida? Ale wtedy w którymś momencie niezaokrąglone kąty trzeba dodać do następnego zaokrąglenia, wyszedłby kwadrat czy sześciokąt czy coś w tym stylu, a zdjęcia satelitarne podobno, widziałeś, okrągłe jak piłka. Tak więc widać, że oficjalne źródła kłamią, dlatego teraz czas na danie fory koncepcji płaskiej Ziemi.

Jak nie chcesz pomóc w tych badaniach a nie chcesz to daj innym je robić. Sami dojdą na końcu do jakiegoś wniosku. A tak wyśmiewasz naukowców że nie chcą być dogmatykami. Wiara w naukowców to też wiara, że nie kantują. Religia nie może być ślepa, musi być nauka, dlatego są naukowe i filozoficzne tematy na forum. Prabhupada założył naukowy Instytut. Po to aby nie wierzyć naukowcom ale samemu sprawdzać ich. Nie mają monopolu na naukę jak my na Boga.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Adam Katowice » 29 wrz 2015, 21:56

Mam pytanie, Arkadiuszu, czy zablokowałeś Purnaprajne Prabhu? Pojawia mi się informacja "Wybrany użytkownik nie istnieje".

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 29 wrz 2015, 22:13

Przecież napisałem wyżej, że go zablokuje. Użytkownik istnieje, nie jest usunięty, poszedł na przymusowy urlop, coś dzisiaj jest nie tak z forum, ludzie zgłaszają, że nie mogą się zalogować, nie jestem informatykiem aby to ogarnąć dlaczego, być może od dużego ruchu.

Po prostu, gdybym miał się kierować że ktoś się ze mnie śmieje to bym nie wielbił Kryszny.
Wyśmiewanie ludzi uważam za niskie loty. Zbyt niskie aby naukowo coś udowodnić.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: Adam Katowice » 29 wrz 2015, 22:16

Dziękuję za odpowiedź.

mirek

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: mirek » 30 wrz 2015, 01:25

@ Vaisnava-Krpa

Naukowa teoria okrągłej Ziemi to model. Nauka nie mówi, jak to tak naprawdę z tą Ziemią jest w sensie jakiejś absolutnej prawdy i tego nie ukrywa. Jak więc może kłamać? Ale żeby to pojąć trzeba sięgnąć do literatury naukowej, porozmawiać z naukowcami. Nie będzie wtedy baboli typu: "wersje wspolczesnej nauki kloca sie z opinią Vyasadeva".
Dlatego odblokuj Purnaprajnę. Jego wkład tu na forum jest bezcenny. On tak wspaniale potrafi przedstawiać rzeczy z punktu widzenia literatury wedyjskiej, pliz...
Kryszna proponuje: "Spróbuj poznać prawdę... mówi od kogo, w jaki sposób. Nie musimy przyjmować od naukowców niczego, bo nie o to tu chodzi. Dialog:

Osoba: - Literatura wedyjska? A, tak słyszałem, mówi że...
Bhakta: - Co!? A wiesz chociaż, co oznacza termin śadba?
Osoba: - Nie wiem, ale...
Bhakta: - Czytałeś w ogóle literaturę wedyjską, poznałeś ją od właściwego eksperta?
Osoba: - Nie, ale nie wierzę wam i waszym książkom, jestem niezależny...

Czy "Osoba" według Ciebie działa właściwie? Pewnie nie.

Tak będzie przejrzyściej:

Bhakta - Nauka? A, tak słyszałem, mówi że...
Naukowiec: - Co!? A wiesz chociaż, co oznacza termin falsyfikacja w nauce?
Bhakta - Nie wiem, ale...
Naukowiec: - Czytałeś w ogóle literaturę naukową, poznałeś ją od właściwego eksperta?
Bhakta: - Nie, ale nie wierzę wam i waszym książkom, jestem niezależny...

A przecież Kryszna jasno proponuje: "Spróbuj poznać prawdę... mówi od kogo, w jaki sposób. Nie musimy przyjmować od naukowców niczego, jeśli nie chcemy.

vidyasundar
Posty: 9
Rejestracja: 24 wrz 2015, 02:11

Re: Ziemia jest płaska - biegun południowy nie istnieje?

Post autor: vidyasundar » 30 wrz 2015, 08:48

1) Linia horyzontu jest zawsze na poziomie oczu, nawet na wysokosci lotu samolotu. Jakby ziemia byla kula to im wyzej sie unosisz horyzont widzialbys nizej i nizej. Jak to wyjasnic przyjmujac teorie globu?

2) Od 40 lat NASA podaje zdięcia globu ziemskiego. Sa one w podrecznikach szkolnych, atlasach i ksiązkach naukowych. Od polowy lat 80-siątych a obecnie glosniej, niektórzy nauowcy oznajmjaja ze ziemia jest splaszczona na biegunach i poszezona na rowniku ze wzgledu na sile odsrodkowa obrotu. Logicznie patrzac na to opinie ta podwaza ona autentycznosc zdjec i stawia NASA w bardzo watpliwej pozycji, delikatnie mowiac. Znaczy bylismy oszukiwani. Jednak ludzie sie nie mieszaja w te sprawy bo to sa spory naukowe. Zwykly przecietnik mysli: "Czy wazny jest ksztalt ziemi? Niech nauka to bada ja przyjme to co mowia. Ja sie na tym nie znam".

3) Jezeli ktos zna zasady perspektywy i uczyl sie jej studiujac architekture (tak jak ja) to dla niego nie jest to zdziwieniem ze horyzont jest zawsze prosta a linie biegnace do punktu zbiegu ida po liniach prostych. Perspektywa jest nauka uzywana w grecji ale rozwinieta w renesansie i uzywana regularnie przez Leonarda Da Vinci, Michaa Aniola, Brunolescci, i inni. Wiedza ta jest oparta na obserwacji natury. Horyzont jest zawsze na wysokosci oka, horyzont jest prosta a lnie budynkow biegna do zbiegu na horyzoncie po prostych. Kazdy program 3D istnieje w przestrzeni X,Y,Z. Kazda z nich jest prosta. Projektujac cokolwiek aby to odzwierciedlało kulistosc ziemi to X musialoby byc krzywą o zakrzywieniu powierzchni Ziemi. Jednak jak chcesz zrobic jaki obiekt w aplikacji 3D to otwiera sie tobie przestrzen z horyzontem jak wyzej wspomniano, po prostu srodowisko plaskiej ziemi, w którym budujesz miasta, tereny, itd itd. Jak podniesiesz kamere to to co zaprojektowales jest ciagle na plaszczyznie. Architekci, budowlancy urzywaja aplikacji 3D i przenosza swoje projekty na teren rzeczywisty bez najmniejszych poprawek na zakrzywienie ziemskie.

4) Budownicy kanałów w zegludze śródlądowej zawsze uzywaja teodolitu (tak jak i budowlancy). Teodolit to przyzad optyczny za pomoca ktorego wyznacza sie poziom na bardzo dlugich odcinkach. Uzywa sie go aby zobaczyc czy poziom miedzy dwoma czy wieloma punktami na prostej jest identyczny. W teorii ziemi kulistej to by nie dzialalo bo teodolit by wyznaczal punkty na prostej, ktora by wedrowala w powietrze a nie byla rownolegla do poziomu ziemi.

Prosze o logiczne wyjasnienie tych obserwacji.

ODPOWIEDZ