Co z Księżycem?

Kryszna: Ja jestem źródłem wszystkich światów duchowych i materialnych. Wszystko ze Mnie emanuje. Mędrcy – wiedząc o tym doskonale – angażują się w służbę oddania dla Mnie i czczą Mnie z całych serc swoich. - Bg. 10.8
Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co z Księżycem?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 04 maja 2012, 21:32

Purnaprajna napisał:
Dodatkowo, w 2009 roku Lunar Reconnaissance Orbiter (sonda kosmiczna NASA, będąca sztucznym satelitą) wykonała wiele wysokiej rozdzielczości zdjęć powierzchni tej planety, włącznie ze śladami lądowania, i pozostawionym tam przez kosmonautów ekwipunkiem i śladami butów.
A ja czytałem kiedyś na jakimś forum, że gdzieś wyciekły fotki z przed "obróbki" i są na Księżycu dziwne punkty, jakby wejścia i inne rzeczy ale na "opracowanych" bardzo dobrych zdjęciach nie ma ich. Ze zdjęciami może być fotomontaż przy współczesnej technice, tak jak z filmami np. warto oglądnąć pod kątem fotomontażu, prawie że na żywo:

Wielka Amerykańska Operacja Psychologiczna - Klucz
http://www.youtube.com/watch?v=nlMslsXt05E


WĄTEK O KSIĘŻYCU TEŻ JUŻ KIEDYŚ BYŁ:

Wesołe Historie w Drodze na Księżyc

http://forum.nama-hatta.pl/viewtopic.php?t=1272
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Co z Księżycem?

Post autor: Purnaprajna » 04 maja 2012, 22:01

Vaisnava-Krpa pisze:Ze zdjęciami może być fotomontaż przy współczesnej technice, tak jak z filmami np. warto oglądnąć pod kątem fotomontażu, prawie że na żywo:
A jak wyjaśnisz laser i retroreflektory?

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Co z Księżycem?

Post autor: padmak » 04 maja 2012, 22:23

Często jest tak, że dopóki samemu nie zrobi się jakiegoś doświadczenia, czy obliczenia, to nie zobaczy się co za tym stoi.

Kiedyś w szkole średniej na lekcji fizyki mieliśmy takie zadanie związane z obliczeniami (jak mnie pamięć nie myli) stałej Plancka. Polegało to na zrobieniu szczegółowych wykresów i dokonaniu kilkunastu obliczeń. Podszedłem do zadania najlepiej jak potrafiłem. Były to czasy papieru milimetrowego, ostrego ołówka i prostego kalkulatora. Nie było pod ręką "googla".
W założeniu wynik miał udowodnić, że jest to stała.
Niestety mój wynik wskazał na to, że nie do końca stała jest stałą.
Najbardziej zadziwiła mnie reakcja nauczycieli. Powiedziała, że pewnie "zerżnąłem" całe zadanie od kogoś z wyżej uczelni i wstawiła mi 3-. Inni dostali 4 i 5 w zależności od dokładności wykresów (pomimo, że mój wykres był najdokładniejszy)

Dlatego najlepiej najpierw samemu zrobić doświadczenie z laserem i lustrami na księżycu. Przy okazji przygotowań do eksperymentu można zwróci uwagę na szczegóły, które normalnie mogą umykac innym.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co z Księżycem?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 04 maja 2012, 22:33

Purnaprajna pisze:A jak wyjaśnisz laser i retroreflektory?
Może to pochodzi np. z satelitów albo statki bezzałogowe mogły to zostawić. Przecież oficjalnie bezzałogowe statki lądowały nie tylko na Księżycu. Były wysyłane nawet poza Układ Słoneczny aż stracono z nimi łączność. Przecież niedługo po Księżycu człowiek miał wylądować na Marsie i jakiś cisza, bo pewnie musieliby użyć lepszego sprzętu do nagrywania a jak niby lądowali na Księżycu to przecież była już kolorowa telewizja i lepszy sprzęt ale użyto prymitywnego do tak ważnej i technicznie zaawansowanej wyprawy. Podobnie jak na tym filmiku co podałem, pewne rzeczy mają celowo obniżoną jakość aby zbyt dociekliwi nie sprawdzili tego.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Co z Księżycem?

Post autor: Purnaprajna » 04 maja 2012, 22:38

Vaisnava-Krpa pisze:
Purnaprajna pisze:A jak wyjaśnisz laser i retroreflektory?
Może to pochodzi np. z satelitów albo statki bezzałogowe mogły to zostawić. Przecież oficjalnie bezzałogowe statki lądowały nie tylko na Księżycu. Były wysyłane nawet poza Układ Słoneczny aż stracono z nimi łączność.
Jeżeli nawet założymy, że masz rację, to czy w/g Ciebie oznacza to, że nawet zdjęcia powierzchni księżyca, zrobione przez te bezzałogowe statki są fikcją i międzynarodowym spiskiem?
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 22:41 przez Purnaprajna, łącznie zmieniany 1 raz.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co z Księżycem?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 04 maja 2012, 22:40

Nie wykluczałbym tego, że mogły być wyedytowane na poprawnie polityczne. Sam bawię się czasami programem do grafiki czy filmów a profesjonalna telewizja posiada sprzęt i oprogramowanie o całe epoki wyprzedzający to co można kupić do użytku domowego.

Ale czasami trudno uwierzyć nawet w prawdę, tak jak zdjęcia z gór, które własnie są na stronie głównej ktoś kto zobaczył powiedział, że to fotomontaż, chociaż prawdziwe. Kwestia wiary, doświadczenia i wiedzy. Taka jest moja wiara odnośnie tego tematu.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Co z Księżycem?

Post autor: Purnaprajna » 04 maja 2012, 22:42

Czyli jednak jeden krok od sztucznego nieba-atrapy z "Truman Show". :)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co z Księżycem?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 04 maja 2012, 23:00

Słyszałem, że w Apollo był komputer mający 3 mb pamięci, czyli tyle co teraz jeden utwór mp3 nie za długi. Dlaczego więc nie latają tam teraz regularnie?

Obrazek


Obrazek

Jesli nie ma atmosfery to po co usztywniona flaga? Czemu nie ma kurzu od butów, który opada 5 razy wolniej niż na Ziemi? Czy ten statek nie wygląda jak z filmów SF z PRL-u? Czy coś o takiej konstrukcji mogłoby polecieć w kosmos? Czy to nie wygląda jak złota folia? Oglądałem kiedyś film, gdzie pokazywali w muzeum pojazd w którym podobno byli na Księżycu i że w skafandrze nie dałoby się wejść do niego.


Jak dla mnie albo oszukują nas jak tam jest naprawdę albo oszukują, że w ogóle tam byli ale oszukują.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Co z Księżycem?

Post autor: Bolito » 04 maja 2012, 23:17

Purnaprajna pisze: 1) Kosmonauci wylądowali w rzeczywistości na księżycu, ale nie byli w stanie dostrzec świata półbogów (Czandraloka), ponieważ jest on niewidoczny dla grubomaterialnej zmysłowej percepcji.
Mnie też przekonuje ta możliwość. Byli na księżycu, ale naszymi zmysłami można dostrzec tylko skały i kurz.
Vaisnava-Krpa pisze:A ja czytałem kiedyś na jakimś forum, że gdzieś wyciekły fotki z przed "obróbki" i są na Księżycu dziwne punkty, jakby wejścia i inne rzeczy ale na "opracowanych" bardzo dobrych zdjęciach nie ma ich.
Chciałbym zobaczyć pojedynek zwolenników Teorii Spiskowej "Oni Nigdy Nie Byli Na Księżycu" ze zwolennikami Teorii Spiskowej "Oni Zobaczyli Tam Takie Rzeczy Że Łeb Odpada" (więc jedni i drudzy pokazali spreparowane filmy). :)
Vaisnava-Krpa pisze:Słyszałem, że w Apollo był komputer mający 3 mb pamięci, czyli tyle co teraz jeden utwór mp3 nie za długi. Dlaczego więc nie latają tam teraz regularnie?
Bo uznali, że produkcja odtwarzaczy mp3 jest bardziej opłacalna niż lądowników księżycowych?
Nie jedz na czczo (grafitti)

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Co z Księżycem?

Post autor: padmak » 04 maja 2012, 23:22

Zbyt wiele nieścisłości, by tak "obojętnie" przyznac, ze tam byli. Kosmonauci na złotym globie.

Dużo tu było mowy o wysyłaniu wiązki laserowej na księżyc. Trochę poczytałem, z nadzieją, że to proste doświadczenie.
Niestety do tego potrzeby jest laser o sporej mocy.
Wiązka o dł. 2,5 cm wysłana na księżyc dociera tam już o średnicy ok. 2 km.
Wróciwszy na ziemię wiązka ma średnicę ok. 15 km.

Tylko jeden na 30 milionów wysłanych fotonów zostanie odbity przez księżycowe lustro
To jak wygrana na loterii. Szczęśliwy foton, któremu uda się trafić w lustro, wracając na Ziemię, będzie po raz kolejny miał szansę około jeden do 30 milionów na to, że zostanie zarejestrowany przez aparaturę teleskopu. Dodam, że nie byle jakiego teleskopu - o średnicy 2,5 m.

Daje to wynik "złapania" 1 fotonu na 100 wysłanych impulsów laserowych.

Naukowcy pracują nad zwiększeniem liczby złapanych fotonów...

ODPOWIEDZ