Wesołe Historie w Drodze na Księżyc

Kryszna: Ja jestem źródłem wszystkich światów duchowych i materialnych. Wszystko ze Mnie emanuje. Mędrcy – wiedząc o tym doskonale – angażują się w służbę oddania dla Mnie i czczą Mnie z całych serc swoich. - Bg. 10.8
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wesołe Historie w Drodze na Księżyc

Post autor: Vaisnava-Krpa » 23 gru 2015, 13:14

Amerykanie nie byli na Księżycu. Nad księżycową aferą postawiono tłustą kropkę!

Stanley Kubrick: „Lądowania na Księżycu były fałszywe, a ja byłem tym człowiekiem, który to fotografował”.

Opublikowano wywiad z będącym na łożu śmierci słynnym reżyserem filmowym Stanley’em Kubrick’iem, w którym obszernie i szczegółowo opowiadał on o tym, że wszystkie lądowania na Księżycu zostały sfabrykowane przez NASA i jak on na ziemi robił zdjęcia wszystkich amerykańskich wypraw księżycowych… W ten sposób w wieloletniej bezprecedensowej księżycowej aferze USA przez najbardziej znanego na całym świecie hollywoodzkiego mistrza reżyserii została postawiona tłusta i ostateczna kropka.

Wywiad został opublikowany po upływie 15 lat po śmierci. Reżyser Patrick T. Murray przeprowadził wywiad ze Stanley’em Kubrick’iem – na trzy dni przed jego śmiercią – w marcu 1999 r. Wcześniej był on zmuszony do podpisania 88-stronicowej umowy o dochowaniu tajemnicy (NDA) treści wywiadu przez okres 15-tu lat od dnia śmierci Kubricka.

Wywiad Kubricka udzielony na łożu śmierci w ostatnich dniach stał się sensacją na całym świecie.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/amery ... ke-2015-12
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Igor Bhakta
Posty: 31
Rejestracja: 14 sty 2014, 23:04

Re: Wesołe Historie w Drodze na Księżyc

Post autor: Igor Bhakta » 17 sty 2016, 23:25

Hare Kryszna też się czymś podzielę : https://www.youtube.com/watch?v=jnHx4YLOJUw

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Wesołe Historie w Drodze na Księżyc

Post autor: Radhakanta das » 20 sty 2016, 12:44

Twój film Igorze nie był zły - mało jest filmów próbujących spojrzeć obiektywnie - są tam zarzuty i kontr-odpowiedzi a program kończy się powiedzmy neutralnie i pobudza do dalszych dociekań. Jeśli ma się otwarty umysł i z wiarą odnosi się do tego co Srila Prabhupada powiedział- że astronauci nie byli na Księżycu - to szybko odkryjemy i znajdziemy potwierdzenie, że te wątpliwości to wręcz oczywistości , a te, jak mi powiedział ostatnio pewien prawnik - najtrudniej udowodnić - szczególnie gdy zamiast logiki i zdrowego rozsądku dominuje ślepa wiara w autorytety naukowe, wciąż wspierane w wiarygodności komercyjnymi mediami.
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wesołe Historie w Drodze na Księżyc

Post autor: Vaisnava-Krpa » 01 sty 2019, 11:16

Nie można podróżować 95 000 000 mil w cztery dni z prędkością 18 000 mil na godzinę.

"Moim wyzwaniem jest to, że Księżyc jest poza Słońcem. Pierwsza planeta to Słońce, a potem Księżyc. Więc jeśli Słońce jest 93,000,000 mil i Księżyc jest ponad słońcem 1 600 000, to w jaki sposób mogą udać się na planetę Księżyc w ciągu czterech dni? Wymaga to siedmiu i pół miesiąca. Oto moje wyzwanie. " - A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada (Rozmowa w pokoju - 30 stycznia 1977 r., Bhuvanesvara)

Srila_Prabhupada_on_Bogus_NASA_Moon_Landings.jpg
Śrila Viśvanatha Cakravarti Thakura mówi: somo vrksadhisthata sa eva vrksanam raja: Soma, dominujące bóstwo księżyca, jest królem całej roślinności. Jak możemy wierzyć, że opiekun roślinności nie ma roślin na swojej planecie? "(SB 6.4.6, znaczenie)

"Z opisów w tym wersecie możemy wywnioskować na temat natury płomieni na Księżycu. Podobnie jak słońce, księżyc musi być również pełen płomieni, ponieważ bez płomieni nie może być światła. Płomienie na księżycu, w przeciwieństwie do tych na słońcu, muszą być łagodne i przyjemne. To jest nasze przekonanie. Współczesna teoria, że ​​księżyc jest pełen kurzu, nie jest akceptowana w wersetach Śrimad-Bhagavatam "(SB 5.20.13).


Prabhupāda : Wymyślili opowieści o pójściu na księżycową planetę.
Svarupa Damodara : Tak, oni robią historie o wszystkim.
Prabhupāda : Mały sputnik z zabawkami, tło, duży obraz i fotografia.
(Porozmawiaj z Svarupą Damodarą - 20 czerwca 1977 r., Vrndavana)


Prabhupāda : Tak. Po prostu propaganda... Teraz rosyjski naukowiec i amerykański naukowiec są połączeni. Ponieważ obaj są złodziejami, więc jeden złodziej prosi: "Nie wystawiaj mnie. Nie narażę cię, aby nasza działalność trwała. "Tak właśnie jest. "Połączmy się razem i oszukujmy tych drani, a poza tym, jeśli mnie narazicie, to was zdemaskuję. Wtedy nasza działalność się skończy. "

https://krishna.org/nasa-moon-landing-h ... rabhupada/
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wesołe Historie w Drodze na Księżyc

Post autor: Vaisnava-Krpa » 19 sty 2019, 22:21

01.09.18 Znaczenie: Wedyjski system zdobywania wiedzy jest procesem dedukcyjnym. Wiedza wedyjska jest otrzymywana w doskonały sposób przez sukcesję uczniów od autorytetów. Taka wiedza nie jest nigdy dogmatyczna, jak to jest błędnie odbierane przez mniej inteligentnych ludzi. Matka jest autorytetem, jeśli chodzi o stwierdzenie tożsamości ojca. Jest ona autorytetem w tej tak intymnej wiedzy. Zatem, autorytet nie jest dogmatyczny. W Bhagavad-gicie ta prawda została potwierdzona w czwartym rozdziale (Bg.4.2), i doskonałym systemem nauczania wiedzy jest otrzymywanie jej od autorytetu. Ten system jest przyjmowany ogólnie za prawdę, ale tylko fałszywy dyskutant występuje przeciwko temu.
Za przykład niech posłużą współczesne statki kosmiczne przemierzające przestrzeń. Kiedy naukowcy mówią, że podróżują oni na drugą stronę księżyca, ludzie łatwo i ślepo dają temu wiarę, jako że przyjmują oni współczesnych naukowców za autorytety. Autorytety mówią, i ogół ludzi wierzy im. Ale jeśli chodzi o prawdy wedyjskie, to nauczono nas, by w nie nie wierzyć. Nawet jeśli akceptuje się je, to daje się im różne interpretacje. Każdy człowiek pragnie bezpośredniej percepcji wiedzy wedyjskiej, ale naukowcy w głupi sposób odmawiają jej wartości. Oznacza to, że wprowadzony w błąd człowiek będzie wierzył jednemu autorytetowi, naukowcowi, ale odrzuci autorytet Ved. A skutkiem takiej postawy jest ogólna degeneracja ludzi.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ