Szkoły Hare Kryszna

"Zasady religii, mianowicie asceza, czystość, miłosierdzie i szczerość, mogą być przestrzegane przez zwolenników każdej wiary. Nie ma potrzeby przechodzić z Hinduizmu na Mahometanizm, czy z Mahometanizmu na Chrześcijaństwo, czy na jakąś inną wiarę, i tym sposobem stać się odstępcą i nie przestrzegać zasad religii. Religia Bhagavatam usilnie namawia do przestrzegania zasad religii. Zasady religii nie są jakimiś dogmatami czy przepisami jakiejś określonej religii. Takie regulujące zasady mogą być rożne odpowiednio do czasu i miejsca. Należy dbać o to, aby osiągnięte zostały cele religii. Obstawanie przy dogmatach i formułach bez osiągnięcia rzeczywistych zasad nie jest dobre. Świeckie państwo może nie być stronnicze wobec jakiegoś szczególnego typu wiary, ale państwo to nie może być obojętne wobec zasad religii. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - 01.17.32 Zn.
saddhu

Szkoły Hare Kryszna

Post autor: saddhu » 17 lis 2007, 13:47

Doszly mnie ostatnio sluchy o nieslychanych rzeczach jakie dzieja sie w pewnej szkole (nie wiem czy tak to sie nazywa) Kryszny w naszym kraju. Wiec pewna Pani relacjonuje swoj pobyt tak: wstawanie bardzo wczesnie, przez caly dzien bardzo duzo pracy fizycznej, z przerwami na praktyki duchowe, glodowe racje zywnosciowe, pozno w nocy sen, bardzo krotki i znow. Czy tak to wyglada? Jestem bardzo ciekaw i czy faktycznie koledzy z kolezankami zyja w takich miejscach?

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 17 lis 2007, 19:58

W naszym kraju nie ma jeszcze szkoły Kryszny, przynajmniej o takiej nie slyszałem:) Pewnie ten ktoś nie wiedzial i powiedzial, zdarza się często w ramach propagandy.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Re: Szkoły Hare Kryszna

Post autor: Rasasthali » 17 lis 2007, 23:33

Sadze ze chodzi Ci bardziej o swiatynie, co jest czyms w rodzaju klasztoru, stad warunki sa tam odpowiednie dla mnichow. Faktycznie sporo czasu spedza sie na modlitwie i na utrzymaniu swiatyni tj gotowanie, sprzatanie, co nie jest czyms nienormalnym dla osob zyjacych w jakimkolwiek klasztorze itd.. Wstaje sie wczesnie na poranna ceremonie, jednak zawsze mozna pojsc do lozka nieco wczesniej, co wiele osob w swiatyniach robi - tym samym mozna wypoczac i sen nie jest wcale taki krotki. Jesto to kwestia zorganizowania wlasnego czasu i zalezy tez od indywidualnego osrodka.


Jednak nie powiedzialabym ze bhaktowie gloduja w swiatyniach :)
Ostatnio zmieniony 18 lis 2007, 13:29 przez Rasasthali, łącznie zmieniany 1 raz.
http://actinidia.wordpress.com/

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Szkoły Hare Kryszna

Post autor: RafalJyot » 18 lis 2007, 13:14

saddhu pisze:Doszly mnie ostatnio sluchy o nieslychanych rzeczach jakie dzieja sie w pewnej szkole (nie wiem czy tak to sie nazywa) Kryszny w naszym kraju. Wiec pewna Pani relacjonuje swoj pobyt tak: wstawanie bardzo wczesnie, przez caly dzien bardzo duzo pracy fizycznej, z przerwami na praktyki duchowe, glodowe racje zywnosciowe, pozno w nocy sen, bardzo krotki i znow. Czy tak to wyglada? Jestem bardzo ciekaw i czy faktycznie koledzy z kolezankami zyja w takich miejscach?
Pewnie chodziło o Tour:D
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

saddhu

Post autor: saddhu » 18 lis 2007, 14:21

OK, dzieki za info

Robert
Posty: 23
Rejestracja: 20 lis 2007, 20:43

Post autor: Robert » 28 lis 2007, 20:50

Trivikrama Swami jasno określił-- Kryszna nie jest tani-istotnie ten proces wymaga dyscypliny, i po stokroc dyscypliny.

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Post autor: Rasasthali » 28 lis 2007, 21:20

Robert pisze:Trivikrama Swami jasno określił-- Kryszna nie jest tani-istotnie ten proces wymaga dyscypliny, i po stokroc dyscypliny.
Z drugiej strony dla osob mniej zdyscyplinowanych tez znajdzie sie tu miejsce. Od tego tez zalezec bedzie postep duchowy. Jednakze zbyt scisla dyscyplina nalozona na osobnika w zbyt krotkim czasie powoduje, ze wiele osob dochodzilo i odchodzi z tego ruchu. Jak to Sacinandana Swami powiedzial na swoim seminarium w 2003 roku -- musimy nauczyc sie wyznaczac sobie realistyczne cele. Kazdy powinien wiedziec co jest dla niego realne, a co nie.
http://actinidia.wordpress.com/

saddhu

Post autor: saddhu » 05 gru 2007, 23:41

Szczerze mowiac wolalbym, zeby rewelacje z mojego pierwszego postu okazaly sie prawda. Opanowanie ciala jest dla mnie najtrudniejsze, to ono stanowi glowny moj "problem", rad bylbym z takiej szkoly, zycia.

To moj ostatni post, wiecej tu sie nie bede logowal, przyczyny napisalem gdzie indziej, wiec od tego momentu chcialbym byc olany.

Robercie, badz czujny.

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 21 maja 2008, 19:49

Dziwi mnie że żadne dziwne rzeczy nie mają miejsca w kościele katolickim. Każdy sam wybiera jaką drogą chce zmierzać do celu czyli do Boga, chyba że czyimś celem jest narodzić się pod postacią zwierzęcia.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

ODPOWIEDZ