Homoseksualizm

"Zasady religii, mianowicie asceza, czystość, miłosierdzie i szczerość, mogą być przestrzegane przez zwolenników każdej wiary. Nie ma potrzeby przechodzić z Hinduizmu na Mahometanizm, czy z Mahometanizmu na Chrześcijaństwo, czy na jakąś inną wiarę, i tym sposobem stać się odstępcą i nie przestrzegać zasad religii. Religia Bhagavatam usilnie namawia do przestrzegania zasad religii. Zasady religii nie są jakimiś dogmatami czy przepisami jakiejś określonej religii. Takie regulujące zasady mogą być rożne odpowiednio do czasu i miejsca. Należy dbać o to, aby osiągnięte zostały cele religii. Obstawanie przy dogmatach i formułach bez osiągnięcia rzeczywistych zasad nie jest dobre. Świeckie państwo może nie być stronnicze wobec jakiegoś szczególnego typu wiary, ale państwo to nie może być obojętne wobec zasad religii. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - 01.17.32 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Homoseksualizm

Post autor: Vaisnava-Krpa » 23 kwie 2007, 00:43

1. Czy są jakieś wskazówki dla homoseksualistów lub przykłady w wedach homoseksualizmu?
2. Jakie jest stanowisko ISKCON wobec homoseksualistów?
3. O co chodzi z tym seksualizmem? Rozmawiam z takimi ludźmi, mówią że to nie dla seksu a dla bycia z kimś. Nie mogą być kolegami/koleżankami?

W sobotę był w Krakowie marsz tolerancji i dni kultury gejowskiej i kontra marsz tradycji i kultury organizowany przez młodzież wszechpolską i zwolenników radio Maryja.

4. Co myślicie o takich manifestacjach?
5. Czuję, że nie jestem po żadnej stronie, ale nie chcę być obojętny, jakieś zdanie trzeba mieć. Do czego mnie przekonacie?

balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 23 kwie 2007, 20:19

-jakoś nie pociąga mnie temat homoseksualizmu , mam wrażenie ,ze tego jest już za dużo - a głównym nośnikiem tej ideei jest LPR - któr ciągle trąbi o homoseksualistach

-na pewno nie pomoże nikomu w życiu duchowym , tak jak i nieczyste związki z kobietami , ale wiadomo,że przywiązanie do zmysłowości jest mocne -w sumie każdy ma prawo podążać ku Bogu - a to proces stopniowy

- jak ja na to patrzę , to też są ludzie i staram się ich oceniać jakimi są ludzmi - choć nie znam nikogo o takich preferencjach -aha znałem jednego bhakte , który pozniej powiedział ,ze jest homoseksualistą - fajna osoba

- co do tych manifestacji - mam wrażenie ,ze tak z obu stron jest ich za dużo
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2007, 20:36 przez balarama11, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Re: Homoseksualizm

Post autor: Rasasthali » 23 kwie 2007, 20:32

Arkadiusz pisze: 3. O co chodzi z tym seksualizmem? Rozmawiam z takimi ludźmi, mówią że to nie dla seksu a dla bycia z kimś. Nie mogą być kolegami/koleżankami?

W sobotę był w Krakowie marsz tolerancji i dni kultury gejowskiej i kontra marsz tradycji i kultury organizowany przez młodzież wszechpolską i zwolenników radio Maryja.

4. Co myślicie o takich manifestacjach?
punkt 3 . Jak nie dla seksu to nie widze problemu i niezgodnosci z sastra. Inaczej nie ma to wielkiego sensu, poniewaz dwoch mezczyzn czy dwie kobiety nie moze ze soba stworzyc dziecka. Seks w takim zwiazku jest jedynie zadawalaniem zmyslow od poczatku do konca.

punkt 4. Jestem przeciwna manifestacjom. Lubie gejow ktorzy nie manifestuja i pokazuja jak mozna normalnie funkcjonowac w spoleczenstwie bez robienia wielkiego szumu wokol swojej seksualnosci. Ja nie wyobrazam sobie tyle czasu spedzac na rozmowe czy wyrazanie mojej seksualnosci. Takie rzeczy zostawia sie w domu. To jest odrazajace.
http://actinidia.wordpress.com/

Krsna Karsani
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Krsna Karsani » 24 kwie 2007, 14:24

Powiem szczerze,ze temat homoseksualizmu w swiadomosci Kryszny jest bardzo trudny.Mysle,ze osoba o tzw innej orietacji seksualnej jest trudno praktykowac zycie duchowe.Oczywiscie jest to mozliwe jezeli ktos jest wstanie zyc w celibacie przez cale zycie.Bo niestety zwiazki homoseksualne to nielegalny seks.Czy ktos z Was zna opinie jakis guru czy autorytetow na ten temat.Ja osobiscie nigdy nie slyszalam zeby moj guru wypowiadal sie w tej sprawie...

balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 24 kwie 2007, 16:10

Vaisnava Moral Theology and Homosexuality
by Hridayananda das Gosvami Acaryadeva
California, USA, February 2005


http://www.acharyadeva.com/pdf/Vaishnav ... uality.pdf

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 24 kwie 2007, 16:46

Ja znam osoby homoseksualne wśród bhaktów i poznaję osoby, które piszą do mnie prywatnie i pytają co Kryszna uważa o homoseksualistach i czy mogą wielbić Krysznę będąc w związkach homoseksualnych. Zawsze słyszę że to nie dla seksu, ale nie rozumiem wtedy, czym się różni taki związek od koleżeństwa. Jest duża szansa, że te osoby to czytają, a w razie czego mógłbym im podesłać linka, ale nie sądzę aby chciały się włączyć. Jak mam traktować mężczyznę homoseksualistę, czy jak kobietę i nie przebywać z nim na osobności a do ubikacji taka osoba powinna chodzić żeńskiej, a kobiety homoseksualne traktować jak kolegów? A transwestytów? Znam taką jedną osobę, też nie wiem jak się teraz zachować. Nie jest to proste, i dla tej osoby pewnie i dla mnie.

balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 24 kwie 2007, 17:48

Krsna Karsani pisze:Powiem szczerze,ze temat homoseksualizmu w swiadomosci Kryszny jest bardzo trudny.Mysle,ze osoba o tzw innej orietacji seksualnej jest trudno praktykowac zycie duchowe.Oczywiscie jest to mozliwe jezeli ktos jest wstanie zyc w celibacie przez cale zycie.Bo niestety zwiazki homoseksualne to nielegalny seks..
no ale też są związki heteroseksualne, nie mające na celu prokrecji ,w nawiązaniu do 4 zasad regulujących - to też nielegalny seks , wydaje się ,ze sporo ludzi ma ten problem

to nie jest tak że Święte Imię jest tylko dla wybranych ,dla osób wolnych od przywiązań czy ewentualnie najpierw należy dojść poprzez własny wysiłek do platformy 4 zasad i potem zacząć intonować , nie , bo to własnie poprzez przyjęcie schronienia Świętego Imienia stopniowo oczyszczamy nasze serca [ pożądanie, chciwość , gniew , a któż z nas jest całkowicie wolny od nich] i kierujemy swe serce od materializmu , iluzji ku bhakti

to jest łaska Świętego Imienia i każda żywa istota ma prawo z niej skorzystać

nie wydaje się żeby właściwe było dla osób o silnych skłonnościach zmysłowych [homo- , czy hetero-] wyjazd do świątyni i tam udawanie mnicha ale we włsnym domu przyjąć szczerze i uczciwie schronienie Pana Kryszny pod postacią swiętych Imion, czyniąc stopniowy , naturalny postęp - jak najbardziej

Awatar użytkownika
prema
Posty: 6
Rejestracja: 28 mar 2007, 20:07

Post autor: prema » 24 kwie 2007, 17:59

to czy ktoś jest heteroseksualistą czy homoseksualistą nie odgrywa żadnej znaczącej roli, każdy człowiek może służyć Krysznie.
fakt - dużo ludzi ma problem ze swoją seksualnością, nie tylko chodzi tu o orientację, a zaspokajanie własnych potrzeb.
jeśli homoseksualiści odbywają stosunek oczywiście jest pewne, że nie spłodzą dziecka, no ale jednak wielu heteroseksualistów, jak przypuszczam, współżyje ze sobą nie dla spłodzenia potomstwa.
jeśli ktoś odczuwa potrzebe odbycia stosunku(niezależnie od orientacji), lepiej aby to zrobił w danym momencie, niż przetrzymywał to w sobie całe życie, co na dobre na pewno nikomu nie wyjdzie.
orientacji się nie wybiera, jest to niezależne od nas, jednak nasze oddanie, nasza służba jest zależna od nas i dlatego MY musimy robić wszystko, aby pogłębiać naszą miłość do Kryszny.

jesteś hetero - intonuj, jesteś homo - intonuj.

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Post autor: Rasasthali » 24 kwie 2007, 18:08

balarama11 pisze:
no ale też są związki heteroseksualne, nie mające na celu prokrecji ,w nawiązaniu do 4 zasad regulujących - to też nielegalny seks , wydaje się ,ze sporo ludzi ma ten problem
Moze wielu ale nie kazdy. Temat tego czym jest 'nielegalny' seks jest osobna dyskusja.
http://actinidia.wordpress.com/

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 24 kwie 2007, 18:11

W takim razie zalóż. Ciekawy temat. Tego jeszcze nie było chyba.

ODPOWIEDZ