Hazard

"Zasady religii, mianowicie asceza, czystość, miłosierdzie i szczerość, mogą być przestrzegane przez zwolenników każdej wiary. Nie ma potrzeby przechodzić z Hinduizmu na Mahometanizm, czy z Mahometanizmu na Chrześcijaństwo, czy na jakąś inną wiarę, i tym sposobem stać się odstępcą i nie przestrzegać zasad religii. Religia Bhagavatam usilnie namawia do przestrzegania zasad religii. Zasady religii nie są jakimiś dogmatami czy przepisami jakiejś określonej religii. Takie regulujące zasady mogą być rożne odpowiednio do czasu i miejsca. Należy dbać o to, aby osiągnięte zostały cele religii. Obstawanie przy dogmatach i formułach bez osiągnięcia rzeczywistych zasad nie jest dobre. Świeckie państwo może nie być stronnicze wobec jakiegoś szczególnego typu wiary, ale państwo to nie może być obojętne wobec zasad religii. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - 01.17.32 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Hazard

Post autor: Vaisnava-Krpa » 03 gru 2014, 22:48

Wiem, że niektórzy bhaktowie wierzą w lotto, a karmią system, to dla nich:

Lotto (Totalizator Sportowy) to gigantyczne oszustwo!
"Całe losowanie jest oczywiście oszustwem, zaś najczęściej „szóstki” wygrywają z góry określone osoby. Najwięcej oczywiście na Totalizatorze (Lotto) zarabia budżet przenajświętszej III RP, czyli pan Tusk, Rostowski, Sikorski, i inni specjaliści od kreatywnych form księgowości. A „swojakom” odpalają marne „grosze” w postaci szóstek z totalizatora."
http://kefir2010.wordpress.com/2014/01/ ... -naiwnych/

Dlaczego hazard musi być zabroniony, szczególnie dla urzędników, aby nie prali pieniędzy:

"134 razy wygrał w ruletkę - oto bajka Piskorskiego"
http://wiadomosci.wp.pl/kat,90354,title ... &_ticrsn=3
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Hazard (lotto)

Post autor: Vaisnava-Krpa » 20 gru 2014, 19:32

Zawsze zakaz hazardu dość wąsko rozumiałem i nigdy się tego nie obawiałem. Np. dopóki sam się o tym nie przekonałem jak to działa nie rozumiałem powiedzenia "gra na giełdzie". Myślałem,ze to takie logiczne, że działa to tak samo jak inwestowanie we własną firmę, a nawet jest pewniejsze bo to wielkie firmy, tak łatwo nie upadną jak ja mogę upaść. Gdy kiedyś zainwestowałem w firmę, która osiągnęła wielkie zyski a mimo to ich akcje poszły ostro w dół zacząłem dociekać dlaczego tak się dzieje, jak to działa i z przerażeniem stwierdziłem jakie to jest "kali yugańskie", niemoralne, oszukańcze. Ale wcześniej ekonomię traktowałem po macoszemu, nie interesowałem się tymi zagadnieniami. Gdy pojawiły się u mnie oszczędności na koncie pojawili się też agenci namawiający do "inteligentnego, nie dla idiotów" działania. Teraz nie wierzę w trzeci filar, nie wierzę w banki, w ZUS, w karty płatnicze, choć trudno tego wszystkiego uniknąć absolutnie, np. firma czy organizacja ma obowiązek posiadać konto bankowe to jestem bardzo czujny i wolę zwykłe lokaty nawet na 0% niż jakieś inwestycje, które są właśnie dokładnie hazardem, manipulacją wielkich instytucji finansowych, które zapuszczają sieci a potem jak to branżowo określają "strząsają leszczy", pozbawiając ich oszczędności. Jest to cykliczne. Niektórzy obserwują wytrenowani i próbują łapać falę i w odpowiednim czasie starać z niej wyjść ale to jest taki sport, można powiedzieć hazardowy, bo na 100% nie są pewni jak szybko fala opadnie.

Ten przykład poniżej jest przestrogą, jak realnie współczesna ekonomia oparta nie na złocie a na zmiennych parametrach regulowanych bez logiki dla przeciętnego człowieka, która bezpośrednio nie nazywa się hazardem, może być tragiczna w skutkach.

Franciszkanie stracili dziesiątki milionów euro. Zakonowi grozi bankructwo
Według mediów przyczyną obecnego krachu w rzymskiej Kurii zakonu była fatalna w skutkach decyzja podjęta w jego zarządzie o zainwestowaniu wolnych środków w spółki finansowe. Zakonnicy zajmujący się sprawami finansowymi wpadli w ten sposób w ręce oszustów. Okazało się, że niektóre z tych spółek z siedzibami w Szwajcarii stały się tam przedmiotem prokuratorskiego śledztwa z powodu zarzutów inwestowania pieniędzy w handel bronią i narkotykami. Część należących do braci mniejszych depozytów - czyli dziesiątki milionów euro - zainwestowanych przez te spółki w przestępczą działalność skonfiskowała szwajcarska prokuratura. To zaś doprowadziło Kurię Generalną na skraj bankructwa.
http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/francis ... 00254.html
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: Hazard (lotto)

Post autor: Mathura » 21 gru 2014, 12:13

Przy ręcznym sterowaniu giełdą, jak to ma miejsce obecnie, granie na niej przypomina raczej zabawę w kotka i myszkę. Kotkiem są sterujący wartościami akcji, a myszkami reszta grających. Można tam zarobić, ale trzeba mieć, albo dobre źródło informacji odnośnie tego co jest planowane, albo szczęście. Nigdy nie wiadomo co wydarzy się za chwilę, a spadki i wzrosty akcji, nie mają nic wspólnego z rzeczywistymi wynikami danej firmy.
Obecnie wszystko wisi na włosku. Cała ta sztucznie pompowana dodrukowywanymi pieniędzmi gospodarka ledwo zipie. Jak długo można podtrzymywać tę chorą ideę, że nasz dobrobyt zależy od wzrostu produkcji? Ileż można produkować i produkować?
Przy tym zadłużenie krajów rośnie lawinowo. Kto to będzie spłacał? Albo zrobią ogólnoświatowy krach i to zresetują, albo wywołają wojnę i na nią zrzucą winę za powstałą sytuację.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Hazard

Post autor: Vaisnava-Krpa » 24 sty 2015, 15:58

Ubezpieczenie społeczne, ZUS, czy ubezpieczenie na życie, jest rodzajem hazardu?

Cel życia człowieka: oszczędzanie na emeryturę? - Myśląc Ojczyzna - Stanisław Michalkiewicz
https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=8 ... 4688#t=108


I co teraz?
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: Hazard

Post autor: Mathura » 24 sty 2015, 21:04

Do płacenia ZUSu jest się zmuszanym więc nie jest to hazard bo nie ma wyboru.
Przy ubezpieczeniach na życie zabezpiecza się uposażonych (najczęściej rodzinę). W przypadku naszej śmierci odszkodowanie dostają oni. Więc czy to jest hazard? Chyba nie. Po prostu jest to jedna z opcji zabezpieczenia bliskich. No chyba, że za hazard uzna się wpłacanie składek do ubezpieczyciela, który może zbankrutować i pieniądze przepadną. Ale równie dobrze ktoś może ukraść nam pieniądze ze skarpety. Czy takie odkładanie to też hazard? Większym chyba hazardem jest właśnie nie odkładanie, licząc, że jakoś to tam będzie.

W ogóle całe to nasze życie tutaj to hazard, bo nigdy nie wiadomo co czeka za rogiem.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Hazard

Post autor: Vaisnava-Krpa » 19 sty 2016, 14:53

Wiele osób gra w lotto, niektórzy mówią, że chcą wybudować świątynię jak wygrają itp.

Serbia: szef państwowej loterii odchodzi po skandalu podczas losowania
Szef państwowej loterii w Serbii Aleksandar Vulović zrezygnował ze stanowiska z powodu podejrzeń o oszustwo podczas wtorkowego losowania na żywo. Piąta liczba kombinacji pojawiła się na ekranie zanim ją faktycznie wylosowano.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/serbia- ... g_fb_paidp

Komentarz pod artykułem:

~miłego, kolejnego, naiwnego dnia: Pokażcie mi kraj, gdzie w dobie komputerów te losowania są uczciwe. Jeśli myślicie że te kumulacje wynikają z rachunku prawdopodobieństwa to jesteście w błędzie, w dodatku nie statystycznym :)
Do bazy komputera trafiają wszystkie kombinacje, komputer wybiera jedną z nieskreślonych, do wylosowania szóstki dochodzi w momencie, kiedy wszystkie kombinacje zostały skreślone i nie ma wyboru. Wtedy komputer losuje spośród kombinacji tę, która została skreślona najmniej razy.
Stąd główną wygraną trafia dwóch, trzech a nie trzydziestu. Po co? Po to że podczas kumulacji, więcej ludzi wysyła, wysyłają za o wiele więcej pieniędzy a połowa zysku idzie do - kasy państwa. Od kilkunastu lat kontrolowany jest multi-multi. Prawie wcale nie pada 10, 9 i 8 skreśleń. Kiedyś 10 trafiał ktoś prawie dziennie. Sprawdźcie to sobie w wynikach losowań z kilkunastu ostatnich lat.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Hazard

Post autor: Vaisnava-Krpa » 13 lut 2016, 18:43

Koleżanka minister od loterii paragonowej wygrała samochód. „Los to los. Absolutny przypadek”

Dobra znajoma wiceminister finansów w rządzie PO-PSL, która była odpowiedzialna za przygotowanie loterii paragonowej, wygrała główną nagrodę - opla insignię wartego prawie 90 tysięcy złotych. „Szansa wynosiła jak 1:56 000 000” - napisał na swoim profilu na Facebooku Artur Sokołowski, radny PiS z Częstochowy, który nagłośnił sprawę w mediach.

Na czym polega loteria? Wystarczy zrobić zakupy za co najmniej 10 złotych, zabrać paragon, zarejestrować go na stronie loteriaparagonowa.gov.pl i czekać na losowanie, mając nadzieję na łut szczęścia. Tego nie brakowało Grażynie Kaweckiej-Karaś z Częstochowy. Prywatnie to znajoma Izabeli Leszczyny, byłej wiceminister finansów z rządzie PO-PSL, która pracowała przy projekcie loterii. Obie panie znają się jeszcze ze wspólnej pracy w Częstochowie.

http://niezalezna.pl/76236-kolezanka-mi ... -przypadek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Hazard

Post autor: Vaisnava-Krpa » 22 lut 2016, 21:02

Hazard może służyć do prania pieniędzy i usług

Za co Wałęsa kupił słynną pralkę? Rzekomo wygrywał w totka, gdy potrzebował pieniędzy
http://niezalezna.pl/76501-za-co-walesa ... -pieniedzy

Tajemnice Wałęsy: Wygrywałem w totka zawsze, gdy potrzebowałem
http://www.fakt.pl/Tajemnice-Walesy-Wyg ... 249,1.html
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Hazard

Post autor: Vaisnava-Krpa » 27 kwie 2016, 09:56

Czy to nie hazard? Wpuszczanie na teren swojego państwa imigrantów islamskich bez dowodów, podczas gdy obywatele są przeszukiwani na lotniskach jak potencjalni terroryści. Szczególnie, że Państwo islamskie obiecało i jakiś czas temu ogłosiło, że już przemyciło 4000 terrorystów do Unii Europejskiej. A ilu ludzi trzeba by wywołać zamęt. Do zamachów kilku wystarczy. Są filmiki jak ci ludzie się organizują, ćwiczą musztrę, robią rozróby, wielu się "rozpływa" i nikt nie wie gdzie się podziali na terenie UE.
imigranci ruletka.jpg
imigranci ruletka.jpg (58.09 KiB) Przejrzano 2097 razy

niemcy ataki imigrantów.jpg
niemcy ataki imigrantów.jpg (98.91 KiB) Przejrzano 2097 razy
Ataki imigrantów w krajach niemieckojęzycznych w 2016 - Legenda:

Znaczniki fioletowe: napaści seksualne i gwałty (560 przypadków)
Znaczniki czerwone: napaści na dzieci i nastolatów (290 przypadków)
Znaczniki niebieskie: napady rozbójnicze (722 przypadków)
Znaczniki żółte: kradzieże (913 przypadków)
Znaczniki czarne: zabójstwa (78 przypadków)
Znaczniki błękitne: zamieszki, rozruchy i inne (317 przypadków)
Znaczniki fale: napaści na basenach (78 przypadków)

http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-z ... -2016-mapa
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Hazard

Post autor: Vaisnava-Krpa » 27 kwie 2016, 22:01

TOTOLOTEK TO JEDEN WIELKI BLEF – CZYLI STATYSTYKI, HISTORIA, NAIWNOŚĆ GRACZY I TRIKI PSYCHOLOGICZNE.

"Przytoczę Wam sytuacje z historii lotto, które miały miejsce „na żywo” na antenie naszych odbiorników. Pierwsza z nich datuje się na 24.10.2009, podczas losowania Multi Multi. Wówczas maszyna wylosowała o jedną kulę za dużo – chwyciła kulę z liczbą 15 – jednak prowadząca jej nie wyczytała, a kula została pominięta. Nagranie „losowania” możecie zobaczyć poniżej bieżącego akapitu. Dlaczego akurat tę kulę pominięto? Dlaczego nie „anulowano dodatkowo wylosowanej kuli”, wykluczając ostatni wylosowany numer? Dlatego, ponieważ ta piętnastka nie pasowała do wcześniej ustalonego wyniku losowania.

Naturalnie podobnych zastanawiających sytuacji było o wiele więcej. W sierpniu 2007 roku, „szóstkę” trafiło aż 9 osób. Przed losowaniem prowadzący program powiedział cyt. „to losowanie zapamiętam na długo”. Owe losowanie wzbudziło wiele kontrowersji i podejrzeń wśród grających. Innym razem w sposób cholernie dziwny wylosowano dwa razy identyczny zestaw liczb – w dwóch losowaniach, które odbyły się w tym samym tygodniu. Dla wielu graczy stanowi to ewidentny dowód na to, że losowania nagrywane są wcześniej i podczas emisji programu omyłkowo „puszczono raz jeszcze nagranie losowania z poprzedniego dnia”. Nawet nie chce mi się liczyć statystyk prawdopodobieństwa owej sytuacji. Dwa razy pod rząd wylosowano ten sam zestaw sześciu liczb? Jakoś ciężko mi w to uwierzyć…"

https://figajpisze.wordpress.com/2016/0 ... more-14383

Postawili 1000 (tysiąc) zakładów w Mini Lotto. Ile wygrali?! #1
https://www.youtube.com/watch?v=Ng0J27jt4DE

Postawili ponownie 1000 (tysiąc) zakładów w Lotto (teraz duży lotek).
https://www.youtube.com/watch?v=yi5YjU5MFq8
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ