Hejt

"Zasady religii, mianowicie asceza, czystość, miłosierdzie i szczerość, mogą być przestrzegane przez zwolenników każdej wiary. Nie ma potrzeby przechodzić z Hinduizmu na Mahometanizm, czy z Mahometanizmu na Chrześcijaństwo, czy na jakąś inną wiarę, i tym sposobem stać się odstępcą i nie przestrzegać zasad religii. Religia Bhagavatam usilnie namawia do przestrzegania zasad religii. Zasady religii nie są jakimiś dogmatami czy przepisami jakiejś określonej religii. Takie regulujące zasady mogą być rożne odpowiednio do czasu i miejsca. Należy dbać o to, aby osiągnięte zostały cele religii. Obstawanie przy dogmatach i formułach bez osiągnięcia rzeczywistych zasad nie jest dobre. Świeckie państwo może nie być stronnicze wobec jakiegoś szczególnego typu wiary, ale państwo to nie może być obojętne wobec zasad religii. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - 01.17.32 Zn.
Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Hejt

Post autor: Bolito » 16 mar 2017, 00:18

Aniruddha das pisze:Proszę zobaczcie jak można hejtować używając Pana Ganesza (syna Pana Sivy) do argumentowania i oszukiwania. Wielu może odebrać to za obietnicę, czyli wykonanie, by dowieść fałszywości tezy.
Potem jest wycofanie się ze złożonej publicznie obietnicy.
NO R 21
Prawdomówną jest nazywana ta osoba, która nigdy nie łamie swego przyrzeczenia.
Dawniej bardzo zwracano uwagę na słowa, gdyż można było zostać uznanym za kłamcę. Postawienie takiego pytania i nie spełnienia obietnicy, czy nie jest hejtem?
Czy osoby, które mają takie lekceważące podejście do tematu wzbudzają zaufanie?
Oczywiście nie zauważyłeś, że całość napisałem w trybie przypuszczającym, chodziło mi wyłącznie o zastrzeżenia do ślepego zaufania różnym dziwnym twierdzeniom prosto z sieci. Też chodziło mi o jakiś poziom dyskusji. Ale prościej nie wdawać się w szczegóły, tylko okazać święte oburzenie. Gdzie niby wycofałem się z obietnicy? Nadal zamierzam ułożyć apokryficzny fragment Ganesa-Purany, tylko brakuje mi czasu (no i gdzie go wstawię? Tu będzie zupełnie bez kontekstu). I od kiedy to rzekome wycofanie się z obietnicy jest hejtem?
Nie jedz na czczo (grafitti)

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Hejt

Post autor: Aniruddha das » 18 mar 2017, 11:53

Bolito napisał
Czy jeżeli ogłoszę, że pod posadzką mojej piwnicy jest miejsce mocy, bo Pan Ganesia podebrał kiedyś ojcu parę czakramów i też je tu i tam zakopał, a dzięki temu od dzieciństwa lubię słonie i Pan Ganesia bardzo mnie fascynował zanim spotkałem bhaktów, to będę wiarygodny? Jak założę o tym bloga, albo wrzucę filmik na youtube?
Chodzi o ten fragment kpin. Klasyczny hejt.
Oczywiście nie zauważyłeś, że całość napisałem w trybie przypuszczającym, chodziło mi wyłącznie o zastrzeżenia do ślepego zaufania różnym dziwnym twierdzeniom prosto z sieci. Też chodziło mi o jakiś poziom dyskusji. Ale prościej nie wdawać się w szczegóły, tylko okazać święte oburzenie. Gdzie niby wycofałem się z obietnicy? Nadal zamierzam ułożyć apokryficzny fragment Ganesa-Purany, tylko brakuje mi czasu (no i gdzie go wstawię? Tu będzie zupełnie bez kontekstu). I od kiedy to rzekome wycofanie się z obietnicy jest hejtem?
Oczywiście zauważyłem, że jest to w trybie przypuszczającym i odpowiedź też była w trybie przypuszczającym:
Wielu może odebrać to za obietnicę, czyli wykonanie, by dowieść fałszywości tezy.
Jest słowo może tzn. przypuszczenie.

Można podać wiele przykładów hejtu, ale po przeglądnięciu wszystkich wpisów Bolito z POLSKI WEDYJSKIEJ, to prawie każdy post jest hejtem. Bolito będąc neofitą próbuje gloryfikować sektę drani naukowców i siać propagandę w miejscu, w którym są oni demaskowani za pomocą dostępnych środków. Neofici powinni na forum zadawać pokornie pytania, a nie odpowiadać, jako eksperci, gdyż stwarzają tylko zakłócenia.
Jeśli chodzi o naukowców, to Prabhupad o nich mówił dranie. Kiedyś jakiś uczeń zapytał:
Prabhupad, czemu tak mówisz o naukowcach dranie. Oni mają pretensję.
Prabhupad odpowiedział:
- Uwierz mi, to jest najłagodniejsze słowo, jakim można określić tzw. naukowców.
Poza tym neofici powołują się na naukę nie będąc naukowcami, ani nawet nie powołując się na konkretne badania naukowe.

Wtedy wina spada też na administrującego ten portal, który jest współodpowiedzialny za ten stan rzeczy.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Hejt

Post autor: Aniruddha das » 18 mar 2017, 12:00

Dlaczego mam odpowiadać hejterom i się nimi zajmować? Tego typu zadanie jest po stronie administratora tego portalu.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Hejt

Post autor: Vaisnava-Krpa » 18 mar 2017, 12:47

Oczywiście nie zauważyłeś, że całość napisałem w trybie przypuszczającym, chodziło mi wyłącznie o zastrzeżenia do ślepego zaufania różnym dziwnym twierdzeniom prosto z sieci.
Czasami ludzie tak pewni są tego w co wierzą, że nie dopuszczają, że to samo tak samo a często bardziej może dotyczyć ich samych.

Tutaj nie tracimy czasu na rozważania czy Kryszna istnieje, czy Żydzi są najstarszą religią, takie na innych forach. Tutaj idziemy naprzód.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Hejt

Post autor: Aniruddha das » 18 mar 2017, 15:08

Bolito napisał
Czyli tak to należy rozumieć? No to hulaj dusza, Narakaloki nie ma :). Jak tylko skrystalizuje mi się ten pomysł, wrzucę tu apokryficzny fragment Ganesza Purany, wyjaśniający, dlaczego pod podłogą mojej piwnicy jest czakram.
Str. 11 (POLSKA WEDYJSKA)
Ten cytat jest już w trybie oznajmiającym.
Vaisnava-Krpa napisał
[quot:e]Czasami ludzie tak pewni są tego w co wierzą, że nie dopuszczają, że to samo tak samo a często bardziej może dotyczyć ich samych.
[/quote]

Faktycznie są takie osoby, ale to boli, czyli boli-to.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Hejt

Post autor: Aniruddha das » 18 mar 2017, 15:52

Cytaty z wątku SE
Na pewno takim zagrożeniem jest promowanie sekty Hare Kryszna czy urządzanie masowej konsumpcji piwa.
Organizatorzy godzą się na promocję sekt, jakichś wiosek Hare Kriszna. Istnieje zagrożenie, że młody człowiek padnie w końcu ofiarą takiej sekciarskiej agitacji -
Przystanku Woodstock nad księży przedłożył członków groźnej sekty krisznowców.

Można się zastanowić o sens przytaczania takich brudów na tym forum.
Na myśl może przychodzić pewna analogia. Pana Jezusa, tłum dla taniej rozrywki, chciał ukrzyżować i władza dostarczyła im tej rozrywki. Potem narzucono wyznawcom pić Jego krew i jeść Jego ciało. Wielu określa to jako kanibalizm nawet symboliczny, ale kanibalizm.

Dlaczego na tym forum powielane są takie kalumnie przeciwko Ruchowi Hare Kryszna? Ktoś źle o nas pisze, a tu są propagowane takie artykuły? Zdumiewające.

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Hejt

Post autor: Bolito » 20 mar 2017, 00:22

Aha, teraz przechodzimy do zarzutów ad personam.
Aniruddha das pisze:Chodzi o ten fragment kpin. Klasyczny hejt.
To był żart. Chodziło mi wyłącznie o to, że wstawiasz tu jakieś dziwne historie nieznanego autorstwa, których prawdziwości nie da się zweryfikować i nawet nie wiemy czy nie zostały wymyślone przez ich autorów, o których też nic nie wiemy. Dlatego wyobraziłem sobie sytuację, że też wymyślam jakąś historię i wstawiam do wątku, w którym dopuszczalne są nawet historie zmyślone.
Aniruddha das pisze:Można podać wiele przykładów hejtu, ale po przeglądnięciu wszystkich wpisów Bolito z POLSKI WEDYJSKIEJ, to prawie każdy post jest hejtem. Bolito będąc neofitą próbuje gloryfikować sektę drani naukowców i siać propagandę w miejscu, w którym są oni demaskowani za pomocą dostępnych środków. Neofici powinni na forum zadawać pokornie pytania, a nie odpowiadać, jako eksperci, gdyż stwarzają tylko zakłócenia.
Aha, "ruki po szwam" i nie podskakiwać. Tak dla twojej informacji, to idę tą ścieżką już 26 lat (tak poetycko mówiąc; nie lubię tego anglicyzmu "jestem w procesie"), ale zapewne w wielu sprawach jestem wciąż na poziomie neofity. Nie próbuję "gloryfikować sektę drani naukowców", tylko chciałem zasygnalizować, jak to zagadnienie wygląda od strony naukowej. Ale może powinienem przejść na twój poziom i napisać "Aniruddha będąc neofitą próbuje gloryfikować sektę szarlatanów ezoteryków i bajarzy i siać propagandę..." itd. A nie, przepraszam; taki wielce zaawansowany bhakta ma prawo zacytować dowolną rzecz i to uwiarygadnia ją jako tekst niemalże z Puran.
Aniruddha das pisze:Dlaczego mam odpowiadać hejterom i się nimi zajmować?
Wielce zaawansowany bhakta nie będzie się zniżał do dyskusji z robakiem, który ośmiela się mieć inne zdanie.
Aniruddha das pisze:Faktycznie są takie osoby, ale to boli, czyli boli-to.
I odczep się od mojego nicka, jeśli łaska.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Hejt

Post autor: Bolito » 20 mar 2017, 00:33

Aniruddha das pisze:Cytaty z wątku SE
[...]
Można się zastanowić o sens przytaczania takich brudów na tym forum.
[...]
Dlaczego na tym forum powielane są takie kalumnie przeciwko Ruchowi Hare Kryszna? Ktoś źle o nas pisze, a tu są propagowane takie artykuły? Zdumiewające.
Bo to jest dział "Prasa o nas", a gazety postrzegają nas rozmaicie. Witaj w realnym świecie. W tamtym dziale można wskazać bzdurność podobnych opisów; kiedyś tak bywało, ale teraz chyba już i tak nikt tego nie czyta.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Hejt

Post autor: Bolito » 17 kwie 2017, 22:03

Pomysł mi się skrystalizował. Poniżej apokryficzny fragment Ganeśa Purany, w nawiązaniu do wątku, w którym autorytetu nabiera absolutnie wszystko, jeśli tylko cytowane jest przez Właściwą Osobę i traci autorytet absolutnie wszystko, co zostanie skrytykowane przez Właściwą Osobę.

Ganeśa Purana, Krida Khanda, rozdz. 156

156.1
Kurmaputra zapytał:
Gdzie na świecie znajdują się miejsca szczególnie naznaczone pradawną mocą i jak są oznaczone? Opowiedz mi proszę, Ganapati.

156.2
Pan Ganeśa rzekł:
Tych miejsc jest dużo, Pan Şiva, mój ojciec, wiele ich wyznaczył, ale i ja mam takie swoje. Posłuchaj proszę uważnie.

156.3
Kiedyś, gdy byłem dzieckiem, w schowku pod schodami znalazłem kamienie, których mój ojciec nie zabrał ze sobą i bawiłem się nimi.

156.4
Syn zwykle naśladuje swojego ojca, więc i ja chciałem rozmieścić te kamienie w różnych miejscach na świecie. Zabrałem jeden z kamieni i wyruszyłem w drogę na swoim szczurze.

156.5
Pomyślałem, ze najlepiej będzie zacząć gdzieś w pobliżu czakramu mojego ojca i przybyłem w pewne dzikie miejsce, z dala od stron cywilizowanych.

156.6
Kurmaputra zapytał:
Gdzie znajduje się to miejsce? Czy jest bardzo dzikie i niebezpieczne?

156.7
Pan Ganeśa rzekł:
Nie jest zupełnie dzikie, gdyż swój czakram zostawił tam już mój ojciec. Wybrał sobie białą skałę, wznoszącą się wśród bagien i rozlewisk płynącej tam rzeki.

156.8
Ja wybrałem miejsce nieco na wschód od niego, na wzniesieniu wśród lasu. Nie chciałem by energie czakramów zakłócały się wzajemnie i nie powstawały przepięcia.

156.9
Mój szczur wykopał dołek na wzgórzu wśród lasu, a ja wrzuciłem tam przyniesiony czakram i zakopałem go.

156.10
Energia czakramu była słaba, a ja nie wiedziałem dlaczego. Przyznałem się więc do podebrania czakramu i zapytałem mego ojca, czemu nie działa.

156.11
Pan Śiwa rzekł:
Te czakramy, którymi się bawiłeś mój synu, są wadliwe. Szybko się rozładowują dlatego ich nie używałem. Ale nie martw się, nawet taki słaby czakram przyniesie pozytywny skutek.

156.12
Miejsce, w którym go zakopałeś, będzie kiedyś pośród miasta. Będzie to w odległych, zdegradowanych czasach, gdy miasta będą duże, a ludzie będą mieszkać w wysokich budynkach, ulepionych z wapna i piasku, a cała wioska zmieści się w takim budynku.

156.13
Nad miejscem, gdzie znajduje się czakram, będzie piwnica należąca do jednego z mieszkańców. Twój czakram sprawi, że człowiek ten polubi słonie i szczury i obdarzy uznaniem również ciebie.

156.14
Będziesz musiał jeszcze trochę poczekać, ale przekonasz się, że tak się stanie.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Hejt

Post autor: Aniruddha das » 18 kwie 2017, 17:48

Trudno w to uwierzyć, ale stało się.
Tu nie chodzi o obietnicę, ale jej spełnienie jest niebywałe.
Ganeśa Purana ma oczywiście 155 Rozdziałów, a 156 jest wymysłem.

ODPOWIEDZ