Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 26 Mar 2017, 11:16Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
 Dobroczynność - jak i komu pomagać 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4475
Miejscowość: Kraków
Post Re: Dobroczynność - jak i komu pomagać
Adi 10.50 Śrila Murari Gupta nigdy nie przyjmował jałmużny od przyjaciół, ani też od nikogo nie przyjmował pieniędzy. Wykonywał zawód lekarza i utrzymywał rodzinę ze swych zarobków.

Adi 10.50 Znaczenie: Należy zauważyć, że grhastha (gospodarz domu) nie powinien zarabiać na życie żebrząc od innych. Każdy grhastha wyższych kast powinien wykonywać swój zawodowy obowiązek bramina, ksatriyi czy vaiśyi, lecz nie powinien angażować się w służbę dla innych, gdyż to jest obowiązkiem śudry. Powinien przyjmować jedynie to, co zarabia wykonując swój zawód. Zajęciami bramina są: yajana, yajana, pathana, pathana, dana i pratigraha. Bramin powinien być czcicielem Visnu i powinien również instruować innych, jak Go czcić. Ksatriya może zostać właścicielem ziemskim i zarabiać na życie poprzez nakładanie podatków czy zbieranie świadczeń od dzierżawców. Vaiśya może przyjąć za swój zawód rolnictwo albo handel ogólny. Ponieważ Murari Gupta urodził się w rodzinie lekarza (vaidya-vamśa), wykonywał praktykę lekarską i ze swego dochodu utrzymywał rodzinę. Jak oznajmia Śrimad-Bhagavatam, każdy powinien wypełniać swój zawodowy obowiązek i w ten sposób zadowolić Najwyższą Osobę Boga. To jest doskonałością życia. System ten nazywany jest daiva-varnaśrama. Murari Gupta był idealnym grhasthą, gdyż był wielkim bhaktą Pana Ramacandry i Caitanyi Mahaprabhu. Wykonując praktykę lekarską utrzymywał rodzinę i jednocześnie zadowalał Pana Caitanyę najlepiej, jak potrafił. Na tym polega idealne życie grhasthy.


Adi 10.51 Kiedy Murari Gupta leczył swych pacjentów, dzięki jego miłosierdziu zanikały zarówno ich choroby cielesne, jak i duchowe.

Adi 10.51 Znaczenie: Murari Gupta był w stanie uleczyć chorobę zarówno cielesną, jak i duchową, ponieważ z zawodu był lekarzem, a jeśli chodzi o zaawansowanie duchowe, był wielkim bhaktą Pana. Jest to przykład służby dla ludzkości. Każdy powinien wiedzieć, że w społeczeństwie ludzkim są dwa rodzaje chorób. Jedna choroba, która jest nazywana adhyatmika, czyli chorobą materialną, odnosi się do ciała, lecz główną chorobą jest choroba duchowa. Żywa istota jest wieczna, lecz w jakiś sposób, kiedy jest w kontakcie z energią materialną, podlega powtarzającym się narodzinom, śmierci, starości i chorobie. Współcześni lekarze powinni uczyć się od Murari Gupty. Chociaż współcześni lekarze filantropowie otwierają ogromne szpitale, to nie istnieją szpitale do leczenia materialnej choroby duszy. Ruch świadomości Krsny podjął misję leczenia tej choroby, lecz ludzie zbytnio nie doceniają tego, ponieważ nie wiedzą, czym jest ta choroba. Chora osoba potrzebuje zarówno odpowiedniego lekarstwa, jak i właściwej diety. Dlatego też ruch świadomości Krsny dostarcza ludziom dotkniętym materializmem lekarstwa intonowania świętego imienia, czyli maha-mantrę Hare Krsna, oraz diety prasada. Jest wiele szpitali i klinik medycznych leczących choroby cielesne, lecz nie ma takich szpitali, które by leczyły materialną chorobę duszy. Ośrodki ruchu świadomości Krsny są jedynymi założonymi szpitalami, które mogą wyleczyć człowieka z narodzin, śmierci, starości i choroby.


Adi 07.143 "Jeśli ktoś rozwija swą miłość do Boga i przywiązuje się do lotosowych stóp Krsny, stopniowo traci przywiązanie do wszystkiego innego.

Adi 07.143 Znaczenie: Jest to sprawdzian postępu w służbie oddania. Bhaktir parasyanubhavo viraktir anyatra syat: w bhakti jedynym przywiązaniem bhakty jest Krsna. Bhakta nie pragnie dłużej utrzymywać przywiązań do wielu innych rzeczy. Chociaż filozofowie Mayavadi mają być rzekomo tak bardzo zaawansowani na ścieżce wyzwolenia, widzimy, że po pewnym czasie schodzą do działalności politycznej i filantropijnej. Wielu wielkich sannyasinów, którzy byli rzekomo wyzwoleni i bardzo zaawansowani, zstąpiło ponownie do czynności materialistycznych, chociaż porzucili ten świat jako mithya (fałszywy). Kiedy jednakże bhakta rozwija się w służbie oddania, nie jest dłużej przywiązany do takiej działalności filantropijnej. Jest jedynie zainspirowany, by służyć Panu i takiej służbie poświęca całe swoje życie. Taka jest różnica pomiędzy filozofami Vaisnava a Mayavada. Toteż służba oddania jest praktyczna, podczas gdy filozofia Mayavada jest jedynie spekulacją umysłową.

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


22 Sty 2017, 22:28
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4475
Miejscowość: Kraków
Post Re: Dobroczynność - jak i komu pomagać
A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
Głodujący ludzie, przyjdźcie tu i najedzcie się do syta
http://nama-hatta.pl/artykul/artykul-numer/564/

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


23 Sty 2017, 23:42
Profil WWW

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 918
Post Re: Dobroczynność - jak i komu pomagać
Cytuj:
Lepszą od wyrzekania się owoców swojej pracy z przeznaczeniem na jakiś społeczny cel jest praca wykonywana z myślą o Bogu. Ta dobroczynność stanowi wyższą od wiedzy, medytacji czy wyrzekania się owoców swoich czynności.
(Bg 12.10) Spróbuj po prostu pracować dla Mnie, gdyż przez pracę taką osiągniesz stan doskonałości.
Tak jak do interesu potrzebne jest jakieś miejsce, kapitał, praca i jakaś zorganizowana działalność, tak i te same rzeczy potrzebne są w służbie dla Kryszny. Różnica jest jedynie taka, że materialista pracuje dla zadowolenia zmysłów. Tę samą pracę można jednakże wykonywać dla zadowolenia Kryszny i będzie to działalność duchowa.
Taka dobroczynność, kiedy pracujemy w służbie dla Boga, wyżej zostaje usytuowana od wcześniej wymienionych.


Przestrzeganie regulujących zasad bhakti-yogi nie pozbawia nas korzyści wypływającej z aktów dobroczynnych, pokut i wyrzeczeń.
Jeśli ktoś nie może praktykować zasad bhakti-yogi, wtedy radzi mu się pracować dla Kryszny, gdyż przez pracę taką osiągnie stan doskonałości.Trzeba też zrozumieć, że:
Osoby posiadające pełną wiedzę o cielesnej koncepcji życia, które wiedzą, że ciało to składa się z niewiedzy, pragnień i działań wypływających ze złudzenia, nie poświęcają się temu ciału.
Iluzoryczne są też materialne działania mające na celu emancypację polityczną, czy czyny społeczne i humanitarne pełnione z myślą o przyniesieniu szczęścia ludziom świata, jako że opierają się one na złudnej koncepcji cielesnej. Wszystkie nasze pragnienia i działania wypływające z cielesnej koncepcji życia są złudne. Śbh 4.20.5


26 Sty 2017, 16:31
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 918
Post Re: Dobroczynność - jak i komu pomagać
Nie bądźmy wzburzonymi czy zaniepokojonymi z powodu przeszkód wywołanych przez opatrzność. Powinniśmy zawsze pamiętać, że jeśli coś dzieje się ze zrządzenia opatrzności, nie powinniśmy się martwić. Im bardziej staramy się przeciwdziałać takim przeciwieństwom, tym bardziej pogrążamy się w ciemnościach materialistycznej myśli.

Czasami osoby święte czy bardzo religijne również muszą stawić czoła wielu przeciwnościom w życiu. Należy rozumieć, że takie wydarzenia zostały zesłane przez opatrzność. Chociaż może to być wystarczająca przyczyna, by być nieszczęśliwym, nie powinniśmy próbować przeciwdziałać takim przeciwnościom, gdyż im bardziej staramy się je naprawić, tym bardziej pogrążamy się w ciemnościach materialnego niepokoju. Pan Kryszna również udzielił nam rady odnośnie do takich sytuacji. Powinniśmy tolerować różne rzeczy, zamiast ulegać wzburzeniu.
Śbh 19.34
Oczywiście ta instrukcja bardziej dotyczy osób podporządkowanych praktykujących proces duchowy, ale każdy może z niej skorzystać.


26 Sty 2017, 19:48
Profil

Rejestracja: 26 Lut 2007, 22:45
Posty: 918
Post Re: Dobroczynność - jak i komu pomagać
Osobę, która posiada rozwiniętą inteligencję i ma skłonności do pełnienia czynności dobroczynnych dla innych, uważa się za najlepszą z istot ludzkich. Zaawansowana istota ludzka nigdy nie jest złośliwa w stosunku do innych. Ci, którzy mają rozwiniętą inteligencję zawsze świadomi są tego, że to materialne ciało jest różne od duszy.
Śbh 4.20.3


31 Sty 2017, 14:46
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4475
Miejscowość: Kraków
Post Re: Dobroczynność - jak i komu pomagać
"Strzeżcie się lewaka mówiącego o dobrym serduszku itd. Bo lewactwo wypacza pojęcia."
Prezydent Sopotu, który chciał przyjąć uchodźców, jednocześnie tnie środki na Dom Dziecka
https://ndie.pl/prezydent-sopotu-ktory- ... m-dziecka/

"Zwolenniczka zabijania nienarodzonych dzieci apeluje o człowieczeństwo..."
Histeryczny list Ostaszewskiej do premier Szydło: "Apeluję o człowieczeństwo...Czy naprawdę uważa Pani że te dzieci są i mogą być zagrożeniem?!"
http://wpolityce.pl/gwiazdy/326370-hist ... agrozeniem


Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska odniosła się do burzy wokół rzekomej odmowy przyjęcia dzieci z Aleppo przez polski rząd.

Janina Ochojska zadaje kłam insynuacjom pod adresem rządu: W społeczeństwie muzułmańskim nie ma sierot. Sprowadzanie ich do Polski nie ma sensu.

"W społeczeństwie muzułmańskim nie ma sierot. Zawsze weźmie je dalsza czy bliższa rodzina"
http://wpolityce.pl/polityka/326230-jan ... e-ma-sensu


Kaczyński powiedział, że ok. 1 miliard ludzi miało by lepiej gdyby ich przesiedlić do Europy ale oznaczałoby koniec Europy chrześcijańskiej, a ta jest najbardziej przyjazną człowiekowi.

Pomijając dyskusję która cywilizacja jest najbardziej przyjazna, zwracam uwagę, że przybywający do Europy przenoszą dalej swój punkt widzenia który doprowadził do tego co ich spotkało.

Załącznik:
dobroczynnosc - einstein.jpg
dobroczynnosc - einstein.jpg [ 71.91 KiB | Obejrzany 76 razy ]Na tym filmiku nie brak kilku istotnych przemyśleń, na które trzeba by szukać odpowiedzi.
I uważam, że bhaktowie najszybciej je znajdą.
https://www.facebook.com/portalnysapl/v ... =2&theater

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


07 Lut 2017, 21:08
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4475
Miejscowość: Kraków
Post Re: Dobroczynność - jak i komu pomagać
Nowoczesna moralność i etyka. Nowoczesny znaczy przeciwny, przeciwstawny, odwrotny ale lepiej brzmi.

Załącznik:
dobroczynnośc dla dzieci imigrantów.jpg
dobroczynnośc dla dzieci imigrantów.jpg [ 47.99 KiB | Obejrzany 57 razy ]


Załącznik:
dobroczynnosc - karnowski-uchodzcy-550.jpg
dobroczynnosc - karnowski-uchodzcy-550.jpg [ 66.71 KiB | Obejrzany 47 razy ]


"Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zasłynął ostatnio chęcią przyjęcia do swojego miasta syryjskich sierot wraz z rodzinami (media zrobiły z tego fake-ową aferę "10 sierot"). Pomijając szczerość intencji, skupmy się przez chwilę na faktach. Okazuje się, że w latach 2001 - 2015 zarządzany przez niego Sopot zdołał przyjąć 3 rodziny - jedną z Kazachstanu (2002), drugą z Gruzji (2011) oraz trzecią z Ukrainy (2015). Pytanie - skoro przez 14 lat Karnowski był w stanie dać wikt zaledwie dla trzech rodzin, to czy nagle znalazłby miejsce dla uchodźców z Syrii?"
http://niewygodne.info.pl/artykul7/0358 ... 15-lat.htm

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


08 Lut 2017, 19:57
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4475
Miejscowość: Kraków
Post Re: Dobroczynność - jak i komu pomagać
Ci, którzy wygonili młodych za granicę teraz chcą imigrantów.
Agresja na narodzie ale ci ludzie jak na to wskazuje wiele, uważają się za Niemców czy inne narodowości, stąd uważają, ze to co robią jest słuszne dla ich narodu. Mamy więc skrajny szowinizm, który z tego powodu promuje anarchię, tolerancję i równocześnie zwalcza patriotyzm.
Promują więc w celu załamania społeczeństwa zanik rodziny na rózne sposoby.

Załącznik:
trump imigranci.jpg
trump imigranci.jpg [ 46.89 KiB | Obejrzany 47 razy ]


Rząd Kopacz odmówił przyjęcia 150 sierot z Syrii! Bo pewnie były chrześcijańskie a nie muzułmańskie. A teraz to są za.
http://niezalezna.pl/93637-miriam-shade ... ot-z-syrii

Ziobro widział dokumenty, że mieli już przyjmować 70 tys. imigrantów.
http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/ ... -dokumenty


Tak więc cała ta dobroć to tylko zarządzanie zasobami ludzkimi dla swoich celów.

Załącznik:
dobroczynnosc - intencje.jpg
dobroczynnosc - intencje.jpg [ 65.09 KiB | Obejrzany 42 razy ]
- Zostaliśmy okradzeni na sumy, dzięki którym można wybudować obwodnicę w Warszawie, dotować przez kilka lat szpitale albo utrzymywać za darmo wszystkie przedszkola - podkreślił redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz, który na antenie TVP Info odniósł się do najnowszych informacji związanych z aferą reprywatyzacyjną, a przede wszystkim wszczęciu śledztwa w sprawie podejrzenia korupcji prezydent Warszawy lub jej zastępców.
http://m.niezalezna.pl/93598-okradli-na ... t-warszawy

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


09 Lut 2017, 11:39
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4475
Miejscowość: Kraków
Post Re: Dobroczynność - jak i komu pomagać
Lewicowiec zaorał lewaków! Ikonowicz obnaża hipokryzję państwowego socjału i wojujących postępowców. A my pokazujemy jeszcze coś ważnego

Piotr Ikonowicz, lewicowiec od stóp do głów, m.in. były lider Polskiej Partii Socjalistycznej (1992 – 2001), przewodniczący Nowej Lewicy (2003–2011) i Ruch Sprawiedliwości Społecznej (od 2014), jednym wpisem na facebooku obnażył słabość i hipokryzję państwa opiekuńczego i lewackich bojowników o „sprawiedliwość społeczną”.

Ikonowicz napisał: Kiedy chodziliśmy do kanałów ciepłowniczych pomagając bezdomnym spotykaliśmy tam siostry zakonne, ale ani jednego pracownika pomocy społecznej, ani jednego wojującego antyklerykała.

I trzeba przyznać, że chyba pierwszy raz musimy panu Ikonowiczowi przyznać rację.


Nasze śmieszne „państwo opiekuńcze”, które ma gębę pełną frazesów o pomocy społecznej i wyciąga na to gruba kasę, robi dużo mniej dla pomocy potrzebującym niż robią to prywatne organizacje.

Przed laty w wywiadzie dla Najwyższego CZASu! śp. Marek Kotański (1942 – 2002) powiedział, że gdyby miał te same pieniądze, które ma państwowa pomoc społeczna, to pomógłby trzy razy większej liczbie osób niż Ośrodki Pomocy Społecznej.

Państwowa pomoc jest i zawsze będzie nieefektywna, bo jest zwykła biurokratyczną machiną ze wszystkimi jej wadami. Oczywiście nie zaprzeczamy, że pracownicy pomocy społecznej pomagają – na pewno wielu pomaga i czyni to sumiennie ale w ogóle jest to niewydajna i marnująca olbrzymie ilości pieniędzy instytucja.

Przy okazji przypominamy, że kobiety znajdujące się w trudnej sytuacji a oczekujące narodzin dziecka mogą otrzymać pomoc w co najmniej 40 domach samotnej matki prowadzonych przez Kościół. Praktycznie na terenie każdej polskiej diecezji znajduje się tego typu placówka prowadzona przez Caritas, zakony żeńskie lub fundacje pro-life.

A ile domów samotnej matki prowadzą organizacje feministyczne? Mapka poniżej. I niech teraz ktoś powie, że lewakom chodzi o „dobro ludzkości”…

Załącznik:
dobroczynność domy_samotnej_matki organizacje_feministyczne_wolnosc24pl.jpg
dobroczynność domy_samotnej_matki organizacje_feministyczne_wolnosc24pl.jpg [ 52.79 KiB | Obejrzany 18 razy ]


http://wolnosc24.pl/2017/03/20/lewicowi ... s-waznego/

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


20 Mar 2017, 19:17
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.