Aborcja

"Zasady religii, mianowicie asceza, czystość, miłosierdzie i szczerość, mogą być przestrzegane przez zwolenników każdej wiary. Nie ma potrzeby przechodzić z Hinduizmu na Mahometanizm, czy z Mahometanizmu na Chrześcijaństwo, czy na jakąś inną wiarę, i tym sposobem stać się odstępcą i nie przestrzegać zasad religii. Religia Bhagavatam usilnie namawia do przestrzegania zasad religii. Zasady religii nie są jakimiś dogmatami czy przepisami jakiejś określonej religii. Takie regulujące zasady mogą być rożne odpowiednio do czasu i miejsca. Należy dbać o to, aby osiągnięte zostały cele religii. Obstawanie przy dogmatach i formułach bez osiągnięcia rzeczywistych zasad nie jest dobre. Świeckie państwo może nie być stronnicze wobec jakiegoś szczególnego typu wiary, ale państwo to nie może być obojętne wobec zasad religii. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - 01.17.32 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Aborcja

Post autor: Vaisnava-Krpa » 26 lut 2013, 19:45

"Unia Europejska w 97 proc. finansuje aborcje w Afryce. Rocznie – jako podatnicy - za zabójstwo nienarodzonych dzieci na tamtym kontynencie płacimy 170 tys. euro!

Do akcji „Jeden z nas” może przyłączyć się każdy. By wyrazić swój sprzeciw wobec zabijania nienarodzonych dzieci wystarczy tylko złożyć swój elektroniczny podpis pod adresem internetowym http://www.jedenznas.eu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Sterylizacja dziewczynek poprzez szczepionki
Okazuje się, że szczepionki wcale nie muszą slużyć polepszaniu zdrowia. Wręcz przeciwnie – mogą już na etapie dziecka ubezpłodnić dziewczynki, które nigdy nie zdołają zajść w ciążę. Warto przeczytać cały poniższy tekst dr Jaśkowskiego.
https://marucha.wordpress.com/2013/02/0 ... czepionki/

Cytat z wypowiedzi Billa Gatesa: ”Bill Gates – Celem szczepionek jest depopulacja.”
http://davidicke.pl/forum/bill-gates-ce ... tml#p47226


Obrazek

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Purnaprajna » 02 mar 2013, 17:40

Należy mieć tylko nadzieję, że po takiej zrównoważonej, przekonywującej, wyrazistej i stylowej prezentacji tej ważnej moralnej kwestii, kilka niezdecydowanych do tej pory osób nie przyłączyło się entuzjastycznie do grupy ludzi popierających aborcję. Przyznam się szczerze, że wcale im bym się nie dziwił. No ale, nie mieszkam w Polsce od 24 lat, i być może nowi polscy bhaktowie potrzebują teraz pomocy edukacyjnej w formie "gustownych" obrazków skopiowanych z internetu, aby zrozumieć naukę o duszy, i być przekonanym o jej istnieniu w łonie matki.

Mnie osobiście najbardziej przekonał obrazek z Hitlerem, bo wiem, że Hitler jest zły, a więc i aborcja musi być zła. Hitler - aborcja, Hitler - aborcja... Rozumiesz teraz? Chłe, chłe sam do tego doszedłem, bo nie jestem wcale taki gupi! Dalej nie musiałem już czyta... upsss! przepraszam... oglądać, bo byłem już przekonany.

Skoro to działa, to może by taką taktykę zasugerować w publikacjach BBT? Na przykład wkleić w Bhagawad-gicie, w rozdziale o naturach demonicznych zdjęcie Hitlera i Parlamentu Europejskiego, i już wiadomo o co chodzi... i dalej, następna strona, natury boskie - obrazek Gandhiego i matki Teresy z Kalkuty - patrzą na siebie z miłością, a nad nimi, w chmurach Jezus przyjmuje komunię od Kryszny. Następna strona: gołąb, lub głąb, do wyboru. Minimum słów, maksimum efektu, a wszystko to, dzięki bezpłatnym i bardzo pomysłowym obrazkom z internetu opatrzonymi sprytnymi komentarzami, pasujących w sam raz na forum Hare Kryszna, które podobno, często i masowo jest nawiedzane przez różnej maści niedojdy umysłowe, lub, nie bójmy się tego powiedzieć, przez debile, którym olej do głowy trzeba wrzucać szuflą do węgla, a potem jeszcze dokładnie ubić filcowymi butami, drepcząc w koło truchcikiem. A jeżeli jeszcze nas nie odwiedzają, to jest nadzieja, że wkrótce zaczną.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Purnaprajna » 02 mar 2013, 19:01

Tak dla równowagi (umysłowej? ;) ), chciałbym dodać, że jestem pełen szacunku dla służby oddania Vajsznawa-kripy Prabhu. Uważam go też za mojego przyjaciela i bardzo go sobie cenię, po prostu jako wartościowego, szczerego i niezwykle uczciwego człowieka, jakich mało, któremu można zaufać. Założenie, i od lat utrzymywanie tego portalu za własne pieniądze, i to zupełnie bezinteresownie jest doprawdy godne podziwu i naśladowania. Niewielu z nas może mu w tym dorównać. Dlatego to, że jakiś szczegół w funkcjonowaniu tego forum może się mnie, lub komuś innemu nie podobać, wcale nie oznacza, że tracę/tracimy do niego zaufanie, czy szacunek. Czasami i w rodzinie jest niezgoda opinii, ale nikt nie bierze tego na poważnie. Burza w szklance wody. Jednak Ci z nas, którzy uważnie śledzą życie forum wiedzą, że to dobra chwila, aby zwrócić uwagę na pewne szczegóły, a znając Vaisznawa-kripę Prabhu wiem, że nigdy nie unosi się on fałszywą dumą, ale uważnie słucha sugestii, przemyśli sprawę, i jeśli to koniecznie, poczyni odpowiednie zmiany, o co w tym przypadku naprawdę nietrudno.

Ściskam Cię mocno mój drogi Vaisnava-kripo, życzę samego szczęścia, i co złego, to... ja! :D

Awatar użytkownika
Trisama
Posty: 254
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:31

Re: Aborcja

Post autor: Trisama » 28 lis 2013, 10:25

Dziękuję drogi Purnaprajno Prabhu za Twoje oba komentarze. Pierwszy rozbawił, drugi uspokoił.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Purnaprajna » 28 lis 2013, 16:36

Trisama pisze:Dziękuję drogi Purnaprajno Prabhu za Twoje oba komentarze. Pierwszy rozbawił, drugi uspokoił.
Dziękuję drogi Trisamo za miłe słowa, która stanowią przyjemną odmianę od mojej codzienności. Zazwyczaj, moje własne komentarze irytują mnie już na drugi dzień. ;)

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Aborcja

Post autor: trigi » 28 lis 2013, 19:23

oj tam mozna jeszcze zrobić edycję tekstu np Natury Prawicowe i Lewackie. BG Rozdz 16

16.20 Rodząc się ciągle pomiędzy lewackimi gatunkami życia, o synu Kunti, osoby takie nigdy nie mogą zbliżyć się do Mnie i powoli zmierzają w kierunku najpodlejszego typu egzystencji.

Tutaj byłoby ciężej bo kojarzy sie z duchem kapitalistycznego (prawicowego) ekspansjonizmu:

16.13-15 Osoba kapitalistyczna myśli: "Tak wiele bogactw mam dzisiaj i zyskam jeszcze więcej, odpowiednio do moich planów. Tak wiele należy teraz do mnie i mój majtek ciągle się będzie powiększał w przyszłości. On był moim wrogiem, więc zabiłem go. Inni moi wrogowie również zostaną zabici. Ja jestem panem wszystkiego, ja jestem podmiotem radości, ja jestem doskonały, potężny i szczęśliwy. Jestem najbogatszy i otaczają mnie arystokratyczni krewni. Nikt nie jest tak potężny i szczęśliwy jak ja. Będę pełnił jakieś ofiary, rozdawał jałmużnę, i w ten sposób będę się weselił." W ten sposób osoby takie zwodzone są przez ignorancję.
:wink: :mrgreen:

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Aborcja

Post autor: Bolito » 28 lis 2013, 19:29

Purnaprajna pisze:Należy mieć tylko nadzieję, że po takiej zrównoważonej, przekonywującej, wyrazistej i stylowej prezentacji tej ważnej moralnej kwestii, kilka niezdecydowanych do tej pory osób nie przyłączyło się entuzjastycznie do grupy ludzi popierających aborcję.
Tak.... Uwielbiam te zagadnienia objaśniane za pomocą łopatologicznych, "prawackich" demotów. Kiedyś obiecałem sobie, że nie będę się udzielał w tematach politycznych, ale widać, nie mogę sobie ufać. I tylko nachodzi mnie taka myśl, że ci wszyscy "niepokorni", "prawdziwi Polacy", którzy produkują takie obrazki, pewnie utopili by nas w łyżce wody. A że obrazki w ogólnej wymowie ("aborcja jest złem") zgadzają się z naszym podejściem? W tym wypadku "wydobywanie nektaru z trucizny" jakoś mnie nie przekonuje.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Purnaprajna » 28 lis 2013, 20:15

trigi pisze:Osoba kapitalistyczna myśli: "Tak wiele bogactw mam dzisiaj i zyskam jeszcze więcej, odpowiednio do moich planów. Tak wiele należy teraz do mnie i mój majtek ciągle się będzie powiększał w przyszłości.
Znaczenie: Kapitalista opływa w dostatki i obżera się niczym świnia, przybierając ciągle na wadze. Stąd, rozmiar jego majtek ciągle będzie powiększał się w przyszłości, zgodnie z jego planem.

Obrazek


A już na poważnie, ten wątek to już stare dzieje, i musiał minąć cały okres ciąży (dokładnie 9 miesięcy), aby przyszedł na świat następny komentarz. Od tamtego czasu, wiele zmieniło się na lepsze (nastąpiła aborcja tandetnego stylu na forum?), i cieszę się, że nikt, zupełnie niepotrzebnie nie wytyka tu innych palcem, ale trzyma się meritum.

Przypis: Majtki zostały wypożyczone z kolekcji jesiennej Purnapragji dasa. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Aborcja

Post autor: trigi » 29 lis 2013, 06:20

Purnaprajna pisze: Znaczenie: Kapitalista opływa w dostatki i obżera się niczym świnia, przybierając ciągle na wadze. Stąd, rozmiar jego majtek ciągle będzie powiększał się w przyszłości, zgodnie z jego planem.
Purnaprajna pisze:, i cieszę się, że nikt, zupełnie niepotrzebnie nie wytyka tu innych palcem, ale trzyma się meritum.
a gdzieżby to było tylko kopiuj/wklej...
http://biblioteka.nama-hatta.pl/bg/bg.htm

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Vaisnava-Krpa » 27 kwie 2015, 16:39

Walka z religijnymi zasadami coraz bardziej otwarta:

Hilary Clinton zapowiada walkę z wyznaniami, które są przeciwko zabijaniu nienarodzonych. – Wierzenia religijne, które są przeciwko prawom reprodukcyjnym powinny zostać zmienione – powiedziała.
(...)
Jej słowa nie pozostawiają większych wątpliwości, że potencjalny prezydent USA chce zastosować przemoc państwa, by wymusić na ludziach religijnych zmianę podstawowych zasad ich wiary. A wszystko po to, by móc zabijać jeszcze więcej dzieci. Kto może się z tego cieszyć?

http://www.fronda.pl/a/religie-ktore-ni ... 50649.html

530660_413300772089007_1827664765_n.jpg
530660_413300772089007_1827664765_n.jpg (55.87 KiB) Przejrzano 3869 razy
Skala aborcji w Europie:
bd14cce6ddd0f2eedb128ea8ca2b11bb.jpg
Walczymy dzielnie z prawem karmy:
549779_402379786523448_720856337_n.jpg


Szukam osób do tłumaczenia tekstów z angielskiego (może być za opłatą) dla korzyści wszystkich. Oferty na priv lub arkadiusz@waisznawa.pl
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ