Aborcja

"Zasady religii, mianowicie asceza, czystość, miłosierdzie i szczerość, mogą być przestrzegane przez zwolenników każdej wiary. Nie ma potrzeby przechodzić z Hinduizmu na Mahometanizm, czy z Mahometanizmu na Chrześcijaństwo, czy na jakąś inną wiarę, i tym sposobem stać się odstępcą i nie przestrzegać zasad religii. Religia Bhagavatam usilnie namawia do przestrzegania zasad religii. Zasady religii nie są jakimiś dogmatami czy przepisami jakiejś określonej religii. Takie regulujące zasady mogą być rożne odpowiednio do czasu i miejsca. Należy dbać o to, aby osiągnięte zostały cele religii. Obstawanie przy dogmatach i formułach bez osiągnięcia rzeczywistych zasad nie jest dobre. Świeckie państwo może nie być stronnicze wobec jakiegoś szczególnego typu wiary, ale państwo to nie może być obojętne wobec zasad religii. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - 01.17.32 Zn.
Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Aborcja

Post autor: Aniruddha das » 16 wrz 2017, 10:35

One by jednak chciały nie ponosić konsekwencji swoich czynów, ale tego już niestety nie będą mogły uniknąć. Chyba, że swoimi protestami wymuszą coś na Krysznie.
Bardzo trafne spostrzeżenie. Właściwie, to są protesty przeciwko zasadom wprowadzonym przez samego Pana Krysznę.
Po to, aby wyzwolić pobożnych i unicestwić niegodziwców, jak również dla odnowienia zasad religii, Ja Sam przychodzę w każdym milenium. (Bg 4.8)
Kiedy wielbiciele protestują przeciwko prawu ustanowionemu przez Boga Najwyższą Osobę i wymuszają na Rządzie wprowadzenie ateistycznych (demonicznych) reguł i przepisów, to rzeczywiście jest zdumiewające. Prawdziwą wolnością jest Świadomość Kryszny i my możemy manifestować na szeroką skalę w Harinamach. Tam dajemy wyraz własnym poglądom.
Golokera prema-dhana, hari-nāma-saṅkīrtana - Skarb boskiej miłości z Goloka Vrindavany zstąpił do tego świata w formie zbiorowego intonowania świętych imion Pana Hari.

ha ha prabhu nanda-suta, vrsabhanu-suta-juta,
koruna karoho ei-baro
narottama-dasa koy, na theliho ranga pay,
toma bine ke ache amara

O Panie Krsno, synu Nandy, towarzyszu córki Vrisabhanu, proszę okaż mi łaskę. Narottama dasa mówi: "O Panie, proszę nie odpychaj mnie od Swych czerwonawych lotosowych stóp, bo kogo, poza Tobą, mogę kochać.
Ista-deve vijnapti - pieśń Narottama dasa Thakury.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Aborcja

Post autor: Aniruddha das » 16 wrz 2017, 10:42

W czasie rewolucji zalegalizowano aborcję? Gdzie to znalazłeś?
https://www.deon.pl/inteligentne-zycie/ ... mstwo.html
Aborcja w naszej historii
Historia jest nauczycielką życia, dlatego sięgnijmy do historii legalizacji aborcji przez wieki. Po raz pierwszy zalegalizowano zbrodnię aborcji w czasach nowożytnych na początku rewolucji francuskiej. Ludzie, którzy bezwzględnie mordowali kogo się da, poszerzyli zakres swojej "działalności" również na nienarodzone dzieci.

Widocznie mordowali też kobiety w błogosławionym stanie lub nawet w jakiś sposób zabijali dzieci w łonie.
Na temat Wielkiej Rewolucji Francuskiej trudno znaleźć wiarygodne dane na temat tego ludobójstwa. Podawana jest liczba ofiar od 35 000 do 100 000, ale alternatywne źródła podają, że tam była prawdziwa rzeź liczona w milionach.

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Aborcja

Post autor: Bolito » 16 wrz 2017, 23:48

Czyli nadal nic nie wiadomo. Autor tego tekstu zmyślił to, albo coś mu się pokręciło. Nie podaje żadnych szczegółów (a nieco dalej podaje daty wprowadzenia takich przepisów w innych państwach). Rewolucji Francuskiej można sporo zarzucić, ale akurat w sprawie usuwania ciąży nie było żadnych rozporządzeń.
Aniruddha das pisze:Widocznie mordowali też kobiety w błogosławionym stanie lub nawet w jakiś sposób zabijali dzieci w łonie.
"Widocznie", "w jakiś sposób", to już są twoje własne spekulacje. A jeżeli chcesz podciągnąć pod "legalizację aborcji" zabijanie ciężarnych kobiet, to zdarzało się to, odkąd ludzie wymyślili wojny.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Aborcja

Post autor: Aniruddha das » 20 wrz 2017, 17:34

"Widocznie", "w jakiś sposób", to już są twoje własne spekulacje. A jeżeli chcesz podciągnąć pod "legalizację aborcji" zabijanie ciężarnych kobiet, to zdarzało się to, odkąd ludzie wymyślili wojny.
Albo intuicja.
O resztę trzeba dopytać autora przytoczonego tekstu. Może jednak ma jakieś dowody? Przecież tytuł naukowy zobowiązuje do oznajmiania tylko prawdy.
Jak można wierzyć innym tzw. uczonym?

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Aborcja

Post autor: Bolito » 21 wrz 2017, 00:06

Aniruddha das pisze:Może jednak ma jakieś dowody? Przecież tytuł naukowy zobowiązuje do oznajmiania tylko prawdy.
Jakby miał dowody, to by je pewnie przytoczył. Pisałem już, że kawałek dalej podaje w jakich latach wprowadzano takie prawa w III Rzeszy czy ZSRR. Coś mu się pokręciło, albo celowo zmyśla, bo tak nie lubi Rewolucji Francuskiej, że odruchowo przypisuje jej wszelkie zło. A i tak "ciemny lud to kupi", jak powiada klasyk. Czytałem sporo publikacji o Rewolucji Francuskiej, przychylnych i nieprzychylnych i nigdzie wcześniej nie spotkałem się z informacjami o legalizacji przerywania ciąży.
Aniruddha das pisze:Jak można wierzyć innym tzw. uczonym?
No właśnie, innym uczonym nawrzucałbyś od ostatnich, a tu się nagle okazuje, że temu można wierzyć i jego tytuł naukowy ma znaczenie. Dlatego, że napisał coś co ci odpowiada?
Nie jedz na czczo (grafitti)

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Aborcja

Post autor: Aniruddha das » 04 paź 2017, 19:05

Manifestacje pod hasłem "Czarny protest" odbyły się w wielu miastach w Polsce i poza granicami naszego kraju.
Wychodzimy, bo nie odpuszczamy. Wychodzimy, bo walka nadal trwa – organizacje antykobiece szykują kolejne projekty odebrania nam wolności i godności i zbierają pod nimi podpisy (w tym za całkowitym zakazem aborcji)
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... walka.html

Komentarz:
Domaganie się legalizacji aborcji bez ograniczeń oznacza, że pewna grupa zwolenników chce obciążyć sumienia rządzących oraz współobywateli reakcją za ich czyny związane z mordowaniem, będących jeszcze w łonie, niewinnych dzieci.
Zwolennicy aborcji mają w tym swój własny interes, by obciążyć innych swoimi grzesznymi czynami i nawet można się temu nie dziwić. Wychodzą na ulicę i krzyczą: Dlaczego tylko my powinniśmy cierpieć za mordowanie przez nas niewinnych dzieci? Musicie cierpieć razem z nami. Musicie też wziąć naszą winę na swoje sumienie. My tego od was żądamy i tego się domagamy.
Tu nie chodzi o wolność, ale o zrzucenie odpowiedzialności na cały naród, a nawet na cały świat i doprowadzić do destrukcji życia na Ziemi.
Czarny protest jest organizowany przez ciemne siły z piekła rodem, które mają na celu ograniczenie wolności kobiet, pozbawienie ich miłości oraz szczęścia z pełnienia dobra wynikającego z macierzyństwa. Mordowanie dzieci w łonie niszczy wrażliwość, współczucie, czystość, prawdomówność i zdolność do kochania.
Chociaż kobiety uczestniczące w protestach, z braku świadomości praw natury materialnej, nie chcą ponosić konsekwencji za swoje czyny, to i tak będą musiały odebrać reakcje, a to mocno ograniczy ich wolność oraz godność osobistą. Protestują niby za wolnością i godnością, a w rzeczywistości osiągają rezultat przeciwny do zamierzonego.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Vaisnava-Krpa » 07 paź 2017, 11:12

Atak na bhaktów, którzy wypowiadają się że aborcja nie jest dobra wchodzi w naszym ruchu w silniejszą fazę. Wystarczy pośledzić facebooka.

Tzw. Antifa to spadkobiercy „ czarnych koszul”.

"Antifa wyrasta na zbrojne ramię lewackich organizacji. To taka bojówka jak czarne koszule za czasów Mussoliniego czy SA za czasów Hitlera. Czarne stroje, atakowanie wszystkich, którzy maja inne poglądy niż Antifa." http://naszeblogi.pl/48114-tzw-antifa-s ... ych-koszul
aborcja czarny.jpg
aborcja czarny.jpg (68.64 KiB) Przejrzano 1772 razy
aborcja czarny protest.jpg
aborcja czarny protest.jpg (78.26 KiB) Przejrzano 1772 razy
Czy maszerujące w czerni staruszki mają świadomość, że po legalizacji aborcji przyjdzie czas na legalizację eutanazji?
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/3606 ... -eutanazji
aborcja eutanazja.jpg
aborcja eutanazja.jpg (58.18 KiB) Przejrzano 1772 razy
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Aborcja

Post autor: Aniruddha das » 04 lis 2017, 14:54

Jak w naturalny sposób zwierzęta chronią płodu i kobietę w ciąży:

https://www.youtube.com/watch?v=ZWKaow_oti0
Best Of Dogs Protecting Pregnant Women Videos Compilation 2016

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Aborcja

Post autor: Aniruddha das » 24 mar 2018, 22:04

Słowo dharma przeznaczone jest dla ludzkich istot i nigdy nie jest używane w odniesieniu do istot niższych od ludzi, takich jak zwierzęta. Na nieszczęście, nie poddając się kierownictwu Najwyższego Pana, czasami ludzie wymyślają jakiś proces dharmy. W rzeczywistości człowiek nie może stworzyć dharmy. Dharmę ustanawia Najwyższy Pan.
Dharma stworzona przez człowieka nie ma znaczenia. Śrimad-Bhagavatam określa dharmę stworzoną przez człowieka słowem kaitava-dharma, oszukańcza religia. Najwyższy Pan przysyła avatarę (inkarnację), aby nauczać ludzkie społeczeństwo właściwego sposobu wypełniania zasad religijnych. Takie zasady religijne są bhakti-margą.
Śrimad Bhagavatam Księga 5 — Impuls stwórczy
Rozdział 3 – Pojawienie się Risabhadevy w łonie Merudevi
Tekst 20
Czasami zdarza się, że ludzie zdobywają sławę na mocy rozwiniętej cywilizacji materialnej wspomaganej przez materialną naukę i inne czyny przesycone duchem wyzwania wobec ustanowionego porządku Boga. Bezbożni materialiści; nadęci odrobiną sukcesu w materialnym postępie, rzucają wyzwanie egzystencji Boga. Chcą również spełnić wiele innych aktów wymierzonych przeciwko ustanowionej władzy Pana.
Takim wyzwaniem jest legalizacja aborcji i tworzenie bezbożnej cywilizacji. Zwolennicy bezbożności i niszczenia praw ustanowionych prze Boga są wrogami ludzkości, gdyż sprowadzają na świat nieszczęście.
I to jest smutne.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Vaisnava-Krpa » 26 mar 2018, 12:57

Rameśvar Prabhu widząc co się dzieje napisał przemyślenia, które wywołały burzę na facebooku !!!
Bardzo dobrze to wypunktował:

"W kontekście zawieruchy polityczno-moralnej związanej z dylematem aborcyjnym moją inspiracją jest Śrila Prabhupada ! :)

Dziękuję tej niezwykłej duszy, że pozwala mi patrzeć na rzeczywistość oczami siastr i udostępnionego mi jego duchowego współczucia.

Dzięki Prabhupadzie rozumiem, że:

1. W czasach wedyjskich lekarze nie posiadali USG i nikt nikomu do brzucha nie zaglądał, człowiek, pokornie (lub nie) musiał zaakceptować karmę, przyjmował „to co wcześniej zasiał”.

2. Koronny argument obrońców aborcji: „brutalny gwałt” to raczej nie przypadkowy incydent, który wymknął się Krysznie poza Jego pole świadomości (zamyślił się i chwilowo utracił kontrolę nad światem ). Rzeczywistość, co do sekundy, jest perfekcyjnie zaplanowana. W tym świecie nikt nie siedzi za niewinność. A moją lekcją jest odczucie współczucia dla siebie i innych, pokochanie Kryszny i porzucenie tego więzienia.

3. Cierpienie jest formą odpokutowania grzechów. Ucieczka przed cierpieniem nic nie da, a odbieranie możliwości wznoszenia się poprzez przyzwolenie na zabijanie jest dokładaniem cierpienia i odwlekaniem go w czasie. Ono i tak przyjdzie powiększone o większe konsekwencje kolejnej zbrodni. Ucieczka od karmy poprzez popełnianie większej ilości grzechów jest jak gaszenie ognia benzyną.

4. Do uznania kontroli Kryszny trzeba wiary, której głębię ukazał mi Śrila Prabhupada. Bez niej pozostaję w oparach pychy, samowoli i ślepej tułaczce za zadawalaniem zmysłów.

5. Legalizowanie klinik aborcyjnych jest obecnie jak legalizowanie rzeźni. Każdy w kali yudze może dokonać degradujacego go wyboru. Jest to perfekcyjnie ułatwione. W czasach wedyjskich nie było rzeźni na zasadzie wielkich przedsiębiorstw i nie było pięknych klinik aborcyjnych. Nie ma o tym wzmianek w Śrimad Bhagavatam. A zadaniem władzy było ściganie osób ułatwiających dokonywanie większej degradacji (dla dobra zarówno jednostki jak i ogółu).

To są bardzo trudne tematy, ale jeszcze trudniej byłoby mi żyć bez światła danego przez Śrila Prabhupada, który w atmosferze narastającej względności, relatywizmu, liberalizmu, rozmydlania filozofii i w atmosferze umysłowych błędów nazywa fakty po imieniu: aborcja jest morderstwem - czynem obarczonym karmicznymi konsekwencjami.

I dlatego w tak trudnych dylematach moralnych Śrila Prabhupada okazuje się dla mnie nieocenioną żywą latarnią..."
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ