Kastracja wśród bhaktów...

"Zasady religii, mianowicie asceza, czystość, miłosierdzie i szczerość, mogą być przestrzegane przez zwolenników każdej wiary. Nie ma potrzeby przechodzić z Hinduizmu na Mahometanizm, czy z Mahometanizmu na Chrześcijaństwo, czy na jakąś inną wiarę, i tym sposobem stać się odstępcą i nie przestrzegać zasad religii. Religia Bhagavatam usilnie namawia do przestrzegania zasad religii. Zasady religii nie są jakimiś dogmatami czy przepisami jakiejś określonej religii. Takie regulujące zasady mogą być rożne odpowiednio do czasu i miejsca. Należy dbać o to, aby osiągnięte zostały cele religii. Obstawanie przy dogmatach i formułach bez osiągnięcia rzeczywistych zasad nie jest dobre. Świeckie państwo może nie być stronnicze wobec jakiegoś szczególnego typu wiary, ale państwo to nie może być obojętne wobec zasad religii. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - 01.17.32 Zn.
ita
Posty: 27
Rejestracja: 24 sty 2008, 15:14

Kastracja wśród bhaktów...

Post autor: ita » 04 lip 2008, 22:58

Hare Kryszna!!
Umieszczam tu link http://www.ezosfera.pl/1400/seks-i-rozwoj-duchowy ( należy wejśc na "małżeństwa maryjne",możecie wysłuchać całej wypowiedzi, która trwa ok. 4 min. b i dotyczy przede wszystkim katolicyzmu, albo od razu przejść do rzeczy i włączyć sobie dokładnie od 3 min 30 sek.) do wypowiedzi Pana Leszka Żądło na temat procesu bhakti- yogi. Twierdzi on tam, że bhaktowie gdy Maharadż Śrila Prabhupad nauczał kastrowali się, gdyż nie mogli znieść swojego popędu seksualnego. Nie mam zamiaru tu nikogo oskarżać ani obrażać, tylko po prostu chcę zwrócić uwagę na niedorzeczność słów tego Pana, wynikające zapewne z Jego niewiedzy. Tak nawiasem twierdzi, bądź twierdził (wyczytałam to z koleżanką z jego starej książki) że kobiety w tym życiu nie mogą się zrealizować i wrócić do Kryszny. Więc pozostaje nam nic innego jak modlić się o to, aby w następnym wcieleniu dostąpić łaski i być mężczyzną :lol:

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Re: Kastracja wśród bhaktów...

Post autor: Gauri » 04 lip 2008, 23:41

ita pisze:Hare Kryszna!!
Umieszczam tu link http://www.ezosfera.pl/1400/seks-i-rozwoj-duchowy ( należy wejśc na "małżeństwa maryjne",możecie wysłuchać całej wypowiedzi, która trwa ok. 4 min. b i dotyczy przede wszystkim katolicyzmu, albo od razu przejść do rzeczy i włączyć sobie dokładnie od 3 min 30 sek.) do wypowiedzi Pana Leszka Żądło na temat procesu bhakti- yogi. Twierdzi on tam, że bhaktowie gdy Maharadż Śrila Prabhupad nauczał kastrowali się, gdyż nie mogli znieść swojego popędu seksualnego. Nie mam zamiaru tu nikogo oskarżać ani obrażać, tylko po prostu chcę zwrócić uwagę na niedorzeczność słów tego Pana, wynikające zapewne z Jego niewiedzy. Tak nawiasem twierdzi, bądź twierdził (wyczytałam to z koleżanką z jego starej książki) że kobiety w tym życiu nie mogą się zrealizować i wrócić do Kryszny. Więc pozostaje nam nic innego jak modlić się o to, aby w następnym wcieleniu dostąpić łaski i być mężczyzną :lol:
Ładne Kwiatki :D
Rozsmiesz mnie ze ciągle ktos powtarza te brednie i ze ktos ich che jeszcze słuchac.
Najwyrazniej ,anie prowadzący program,ani gosc programu ,ani słuchający nie mają (sorry) joj :D
Naprawde az mdli .
Myskle ze nalezy reagowac,ale niejnalezy sie przejmować

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 05 lip 2008, 01:19

Młoda bhaktinka to się przejmuje, nie przyzwyczajona jest, każdy wiek ma swoje prawa. Ale reagować trzeba, bo to nam nie pomaga, szczególnie jeżeli słyszą to nieutwierdzone osoby, mogą rożnie myśleć na ten temat... Niech przypomni wół jak cielakiem był:)
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 05 lip 2008, 09:00

Ile jeszcze będzie różnych historyjek i bajeczek zanim ludzie zaczną tolerować inne podejście do Boga. Nie chcę znowu poruszać wątku który był w ,,Debata z xiędzem".
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

yogamaya

Post autor: yogamaya » 05 lip 2008, 11:12

Co niektórych też bym z chęcią wykastrował :lol:
Ostatnio zmieniony 05 lip 2008, 16:09 przez yogamaya, łącznie zmieniany 1 raz.

ita
Posty: 27
Rejestracja: 24 sty 2008, 15:14

Post autor: ita » 05 lip 2008, 11:43

Niestety, ale ludzie wciąż słuchają tych bzdur. Ten człowiek jest dla wielu guru...

Awatar użytkownika
Indulekha
Posty: 360
Rejestracja: 24 lis 2006, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Indulekha » 05 lip 2008, 12:25

Tak sobie myślę, że niektórzy to aż proszą się aby być oszukiwanym.
Ludzie są bardzo często omylni i dlatego system :
Guru, Sadhu ,Siastra jest doskonały

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 06 lip 2008, 21:29

Mozna by jeszcze dodac to o czym wspominal SRila Prabhupada. Kiedy ktos mu kiedys powiedzial; ze Ludzie smieją sie z Bhaktow.
POwiedzial jakos Tak.... Najpierw sie bedą smiali ,potem bali,a na koncu kochali.
(jesli cos przekrecilem prosze mnie poprawic) Wydaje sie ze najbardziej boją sie Ci Ktorzy tracą monopol na Boga :D

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 06 lip 2008, 21:51

Mahatma Gandi powiedział:

"Najpierw cię ignorują, później się z ciebie śmieją, potem cię zwalczają, później wygrywasz".
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Post autor: Green_lake » 09 lip 2008, 11:52

Arkadiusz pisze:Mahatma Gandi powiedział:

"Najpierw cię ignorują, później się z ciebie śmieją, potem cię zwalczają, później wygrywasz".
Dokładnie tak!

Ja bym tylko jeszcze dodał, że KK w swojej przeszłości wiele głupstw wygadywał i wiele nabożnych dzieł prowadził, i rzecz jasna dalej prowadzi i wygaduje, ale to po prostu tylko i wyłącznie z ignorancji, a najlepszy sposób walki z ignorancją to ją ignorować.
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

ODPOWIEDZ