coraz blizej swieta ;)

Tylko jedna droga jest prawdziwa - droga do Boga. " Prawdziwym interesem wszystkich żywych stworzeń – w istocie, celem życia – jest powrót do domu, do Boga. Jest to korzystne dla nas samych, naszej żony, dzieci, uczniów, przyjaciół, rodaków i całej ludzkości. Ruch świadomości Kryszny może udzielić wskazówek względem zarządzania, dzięki któremu każdy będzie mógł wziąć udział w czynnościach świadomych Kryszny i osiągnąć ostateczny cel." - 07.15.65 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 18 gru 2006, 11:17

Pierogi z kapust? na ?więta, to mi się dobrze kojarzy :)

Awatar użytkownika
Kula-pavana
Posty: 238
Rejestracja: 27 lis 2006, 17:46

Post autor: Kula-pavana » 18 gru 2006, 13:28

Trisama pisze:jeste?my na etapie tworzenia listy potraw na ?więta. Może macie jakie? sprawdzone patenty wigilijno ?wi?teczne?
pierogi z kapusta kiszona, ale troche na ostro i z turmerikiem. oczywiscie okraszone maselkiem z buleczka i przyprawami :D

ps. o, widze ze Arkadiusz tez lubi takie pierogi :wink:

no to zeby byla dodatkowa propozycja - barszcz z fasola (ukrainski?)

tulasi*

Post autor: tulasi* » 18 gru 2006, 15:43

kulebiak z kapusta kiszona, ale nie taki tradycyjny tylko z kruchego ciasta pychota:))

a u moich tesciow maja taka tradycje, ze zawsze najpierw je sie trzy zupki, takie wywary bez warzyw, zawsze moj tesciu je robi i to sa najlepsze zupki na swiecie fasolowa, barszcz i grzybowa

w tym roku nie bedziemy w polsce na swieta, ale praktycznie zawsze je obchodzimy, mamy juz ubrana choinke, kilka prezentow pod nia, oplatek
w zeszlym roku tez obchodzilismy je tutaj w Birmingham, mieszkaly z nami dwie bhaktinki, no i mielismy pyszna uczte i spiewalismy koledy

mysle ze tak samo jak ja sie ciesze gdy moja rodzina w jakis sposob uczestniczy w naszych swietach, chocby zapychajac sie prasadam z Radhastami, tak samo oni ciesza sie, gdy razem ubieramy choinke, zawsze to jest jakas okazja do porozmawiania o Bogu

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 19 gru 2006, 01:10

Miło widzieć miłe osoby tutaj :)

tulasi*

Post autor: tulasi* » 19 gru 2006, 02:06

jesli to do mnie to mi milo :wink: :D

Gaja
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2006, 08:31
Lokalizacja: Marki

Post autor: Gaja » 19 gru 2006, 21:26

Na wigilię koniecznie bigos ze ?liwkami i orzechami włoskimi.
Ja bardzo lubię makaron razowy z makiem i bakaliami albo kutię. Tak niewililijnie robię brokuła w galarecie z agaru. Specjalno?ci? mojej mamy s? takie małe pierożki z warzywami. Barszcz obowi?zkowo. Może jeszcze kapusta faszerowana kasz? gryczan?. Dla mnie hitem s? ziemniaki z wody, które jadam tylko u rodziców (nienawidzę obierać kartofelków).

Smacznego.

naturalbeat

Post autor: naturalbeat » 21 gru 2006, 17:36

ja bigos juz skonstruowałem a przy okazji zrobiłem smalec wegański, który swietmnie komponuje się z razowym chlebkiem i ogóreczkiem kiszonym

Awatar użytkownika
Rameśvar
Posty: 43
Rejestracja: 09 gru 2006, 10:56
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Rameśvar » 22 gru 2006, 10:29

Dobrze, potrawy już s?, a co można dać w prezencie... tak w rodzinie i dla bhaktów :) ?
Gauranga!

tulasi*

Post autor: tulasi* » 22 gru 2006, 12:46

muzyczke na cd, a jak ktos wykazuje jakies najmniejsze zainteresowanie to ksiazke, no i zawsze maha kadzidelka, najlepszy patent moim zdaniem, bo malo kto nie lubi kadzidelek i chociaz w ten sposob uda nam sie przemycic cos od Kryszny 8)

pasikonik
Posty: 11
Rejestracja: 19 gru 2006, 20:43
Lokalizacja: Jawornik

Post autor: pasikonik » 22 gru 2006, 13:27

naturalbeat pisze:ja bigos juz skonstruowałem a przy okazji zrobiłem smalec wegański, który swietmnie komponuje się z razowym chlebkiem i ogóreczkiem kiszonym
Czy receptura obj?ta jest tajemnic? handlow??Je?li nie ,to ja bym poprosiła :)

ODPOWIEDZ