coraz blizej swieta ;)

Tylko jedna droga jest prawdziwa - droga do Boga. " Prawdziwym interesem wszystkich żywych stworzeń – w istocie, celem życia – jest powrót do domu, do Boga. Jest to korzystne dla nas samych, naszej żony, dzieci, uczniów, przyjaciół, rodaków i całej ludzkości. Ruch świadomości Kryszny może udzielić wskazówek względem zarządzania, dzięki któremu każdy będzie mógł wziąć udział w czynnościach świadomych Kryszny i osiągnąć ostateczny cel." - 07.15.65 Zn.
yogamaya

Post autor: yogamaya » 24 gru 2006, 12:00

W słowach ?rila Prabhupada w ?rimad Bhagawatam odnajduję także takie stwierdzenie:
?P pisze:nie istnie Bóg wasz, czy nasz... jest jeden Bóg i nie posiada On konkurenta, więc nie istnieje kwestia rywalizacji w przypadku Osoby Boga...
:lol: no i tak to jest :arrow:

pasikonik
Posty: 11
Rejestracja: 19 gru 2006, 20:43
Lokalizacja: Jawornik

Post autor: pasikonik » 24 gru 2006, 14:28

yogamaya pisze:W słowach ?rila Prabhupada w ?rimad Bhagawatam odnajduję także takie stwierdzenie:
?P pisze:nie istnie Bóg wasz, czy nasz... jest jeden Bóg i nie posiada On konkurenta, więc nie istnieje kwestia rywalizacji w przypadku Osoby Boga...
:lol: no i tak to jest :arrow:
Tak jest, to prawda. Prawda jest jednak także to, że istniej? fałszywe przedstawiania kogo? jako Boga. I co wtedy?

yogamaya

Post autor: yogamaya » 25 gru 2006, 09:12

Jak mówi Szri Iszopaniszad: Bóg posiada niezliczon? ilo?ć inkarnacji i ekspansji...ale....jest tylko jedna oryginalna Osoba, któr? należy wielbić. :wink:

balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 25 gru 2006, 19:20

yogamaya pisze:Jak mówi Szri Iszopaniszad: Bóg posiada niezliczon? ilo?ć inkarnacji i ekspansji...ale....jest tylko jedna oryginalna Osoba, któr? należy wielbić. :wink:
Nie rozumiem za bardzo tego co napisałe?, czy nie należy wielbić Pana Ramy ? Pana Varahadevy? Którzy s? inkarnacj? Pana. Czy Ich wielbiciele popełniaj? jaki? bł?d [jak rozumiem oryginalna Osoba Boga to Kryszna}

yogamaya

Post autor: yogamaya » 25 gru 2006, 21:28

balarama11 pisze:
yogamaya pisze:Jak mówi Szri Iszopaniszad: Bóg posiada niezliczon? ilo?ć inkarnacji i ekspansji...ale....jest tylko jedna oryginalna Osoba, któr? należy wielbić. :wink:
Nie rozumiem za bardzo tego co napisałe?, czy nie należy wielbić Pana Ramy ? Pana Varahadevy? Którzy s? inkarnacj? Pana. Czy Ich wielbiciele popełniaj? jaki? bł?d [jak rozumiem oryginalna Osoba Boga to Kryszna}
"Szri Iszopaniszad":
(Inwokacja)
"Bóg, Najwyższa Osoba, jest doskonały i pełny sam w sobie....chociaż emanuje z Niego tyle doskonałych pełni - pozostaje On w doskonałej równowadze."

Komentarz Szrila Prabhupada:
"Gdyby Doskonałej Pełni brakowało aspektu obecnego w stworzeniu...nie mogłaby być doskonała"

Dlatego wielbienie Szri Balarama jest doskonałe ;)

Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Post autor: gndd » 25 gru 2006, 23:49

pasikonik pisze:
yogamaya pisze:W słowach ?rila Prabhupada w ?rimad Bhagawatam odnajduję także takie stwierdzenie:
?P pisze:nie istnie Bóg wasz, czy nasz... jest jeden Bóg i nie posiada On konkurenta, więc nie istnieje kwestia rywalizacji w przypadku Osoby Boga...
:lol: no i tak to jest :arrow:
Tak jest, to prawda. Prawda jest jednak także to, że istniej? fałszywe przedstawiania kogo? jako Boga. I co wtedy?
Nalezy odwolac sie do sadhu, guru i sastra. Prabhupada zwykl mowic, ze jesli zwykla zywa istota twierdzi, ze jest Bogiem, to jest on tak naprawde psem (gra angielskich slow God/dog). Nalezy zrozumiec kim jest Bog, jakie ma cechy etc. Wowczas uniknie sie zjawisk typu kosciol Diego Maradony. :wink: Bycie np. dobrym pilkarzem nie jest wspomniane w sastrach jako jedna z cech Boga, a juz na pewno nie jako decydujaca.

pasikonik
Posty: 11
Rejestracja: 19 gru 2006, 20:43
Lokalizacja: Jawornik

Post autor: pasikonik » 26 gru 2006, 09:10

My?lałam bardziej o myleniu proroka z wysyłaj?cym go Bogiem i przedstawianiu go jako Boga, a jego dnia urodzin jako Bożego Narodzenia.
Z tego co wiem, sadhu, guru i ?astra nauczaj?, że ?akti-ave?a avatara to 'zwykła', lecz upełnomocniona boż? moc? dusza w kategorii dżiwa tattwy, nie wisznu tattwy.

Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Post autor: gndd » 26 gru 2006, 11:45

pasikonik pisze:My?lałam bardziej o myleniu proroka z wysyłaj?cym go Bogiem i przedstawianiu go jako Boga, a jego dnia urodzin jako Bożego Narodzenia.
Z tego co wiem, sadhu, guru i ?astra nauczaj?, że ?akti-ave?a avatara to 'zwykła', lecz upełnomocniona boż? moc? dusza w kategorii dżiwa tattwy, nie wisznu tattwy.
Cokolwiek chrzescijanie mysla to Prabhupada byl zdania, ze jesli beda faktycznie podazac swa sciezka i postepowac zgodnie z naukami Jezusa, to uczynia postep duchowy. I ja osobiscie tak wlasnie do tego podchodze.

pasikonik
Posty: 11
Rejestracja: 19 gru 2006, 20:43
Lokalizacja: Jawornik

Post autor: pasikonik » 26 gru 2006, 12:35

gndd pisze:
pasikonik pisze:My?lałam bardziej o myleniu proroka z wysyłaj?cym go Bogiem i przedstawianiu go jako Boga, a jego dnia urodzin jako Bożego Narodzenia.
Z tego co wiem, sadhu, guru i ?astra nauczaj?, że ?akti-ave?a avatara to 'zwykła', lecz upełnomocniona boż? moc? dusza w kategorii dżiwa tattwy, nie wisznu tattwy.
Cokolwiek chrzescijanie mysla to Prabhupada byl zdania, ze jesli beda faktycznie podazac swa sciezka i postepowac zgodnie z naukami Jezusa, to uczynia postep duchowy. I ja osobiscie tak wlasnie do tego podchodze.
Całkowicie się z tym mogę zgodzić (pod warunkiem, że to co robi?, jest rzeczywiscie zgodne z duchem i naukami Jezusa). Jednak niezupełenie o tym rozmawiamy, prawda?

ODPOWIEDZ