Nie trzeba cierpieć za czyjeś grzechy aby go wyzwolić

Tylko jedna droga jest prawdziwa - droga do Boga. " Prawdziwym interesem wszystkich żywych stworzeń – w istocie, celem życia – jest powrót do domu, do Boga. Jest to korzystne dla nas samych, naszej żony, dzieci, uczniów, przyjaciół, rodaków i całej ludzkości. Ruch świadomości Kryszny może udzielić wskazówek względem zarządzania, dzięki któremu każdy będzie mógł wziąć udział w czynnościach świadomych Kryszny i osiągnąć ostateczny cel." - 07.15.65 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nie trzeba cierpieć za czyjeś grzechy aby go wyzwolić

Post autor: Vaisnava-Krpa » 17 wrz 2020, 12:41

Nie trzeba cierpieć za czyjeś grzechy aby go wyzwolić

Madhya 15.166 "Czegokolwiek czysty bhakta chce od swego pana, Pan Krsna niewątpliwie to mu przyznaje, ponieważ nie ma On innego obowiązku poza spełnianiem pragnienia Swego bhakty.

Madhya 15.167 "Jeśli pragniesz wyzwolenia wszystkich żywych istot we wszechświecie, to wszystkie one mogą zostać wyzwolone, choćbyś nawet nie cierpiał za ich grzeszne czyny.

Madhya 15.168 "Krsnie nie brakuje kompetencji, gdyż posiada On wszelkie moce. Dlaczego miałby sprawić, byś cierpiał grzeszne reakcje innych żywych istot?

Madhya 15.169 "Czyjegokolwiek dobra pragniesz, ten staje się Vaisnavą, a Krsna wyzwala wszystkich Vaisnavów od reakcji ich przeszłych grzesznych działań.


67278065_1350494875106333_7598128619315003392_n.jpg

Madhya 15.169 Zn.: W zasadzie Śri Caitanya Mahaprabhu powiedział: "Pragniesz wyzwolenia wszelkiego rodzaju żywych istot, bez dyskryminacji. Bardzo zależy ci na ich szczęściu, a ja mówię, że wszystkie żywe istoty w tym wszechświecie mogą zostać wyzwolone po prostu dzięki twej modlitwie. Nie musisz nawet przyjmować ciężaru ich grzesznych czynów. Tak więc nie ma potrzeby, byś cierpiał za ich grzeszne życie. Ktokolwiek zyska twoje współczucie, staje się Vaisnavą, a Krsna wyzwala wszystkich Vaisnavów od reakcji za ich przeszłe grzeszne czyny." Obiecuje to także Bhagavad-gita (18.66):

sarva-dharman parityajya mam ekam śaranam vraja
aham tvam sarva-papebhyo moksayisyami ma śucah

"Porzuć wszelkiego rodzaju religie i po prostu podporządkuj się Mnie. Ja wybawię cię od wszelkich grzesznych reakcji. Nie lękaj się więc."

Gdy tylko ktoś w pełni podporządkowuje się Krsnie, staje się on Vaisnavą. W tym wersecie z Bhagavad-gity Krsna obiecuje uwolnić Swego bhaktę od wszelkich reakcji grzesznego życia. Faktem jest, że całkowicie podporządkowany Vaisnava jest zupełnie poza zasięgiem materialnego skażenia. Oznacza to, że nie doświadcza on rezultatów pobożnych czy niepobożnych czynów. Dopóki nie jest się wolnym od grzesznego życia, nie można zostać Vaisnavą. Innymi słowy, jeżeli ktoś jest Vaisnavą, to na pewno skończył grzeszne życie. Zgodnie z Padma Puraną:

aprarabdha-phalam papan kutam bijam phalonmukham
kramenaiva praliyeta visnu-bhakti-ratatmanam

"W grzesznym życiu obserwuje się różne etapy drzemiących reakcji grzesznych działań. Grzeszne reakcje mogą właśnie czekać na zamanifestowanie [phalonmukha], wciąż mogą być jeszcze uśpione [kuta], albo mogą być w stanie przypominającym nasienie [bija]. W każdym razie jeśli ktoś zaangażuje się w służbę oddania dla Pana Visnu, wszelkiego rodzaju grzeszne reakcje zostają zniszczone jedna po drugiej."
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ