Poganin,

Tylko jedna droga jest prawdziwa - droga do Boga. " Prawdziwym interesem wszystkich żywych stworzeń – w istocie, celem życia – jest powrót do domu, do Boga. Jest to korzystne dla nas samych, naszej żony, dzieci, uczniów, przyjaciół, rodaków i całej ludzkości. Ruch świadomości Kryszny może udzielić wskazówek względem zarządzania, dzięki któremu każdy będzie mógł wziąć udział w czynnościach świadomych Kryszny i osiągnąć ostateczny cel." - 07.15.65 Zn.
Awatar użytkownika
DCH
Posty: 66
Rejestracja: 15 maja 2015, 23:26

Re: Poganin,

Post autor: DCH » 07 maja 2016, 02:49

Padma Purana, rozdział: Kriyayogasarakanda

Badratanu rzekł: "O dystyngowana osobo, jestem braminem, ale nie mam żadnej praktyki bramińskiej. Nazywam się Badratanu i dopuściłem się wszystkich grzechów. O braminie, ponieważ znasz prawdziwą naturę Brahmana, opowiedz mi o tym. W jaki sposób ja, grzesznik, mogę zniszczyć grzechy, jakie popełniłem w tym świecie."

Danta odparł: "O braminie, posłuchaj wielkiego sekretu. Z powodu uczucia do ciebie opowiem ci o tym, jak przeciąć przywiązanie człowieka do światowej egzystencji. Porzuć towarzystwo heretyków. Zawsze przebywaj z dobrymi osobami.

Porzuć pożądanie, gniew, chciwość, dumę i zazdrość. Jak również, o braminie, staraj się nie kłamać i nie ranić innych, jednocześnie w tym samym czasie zawsze intonuj imiona Wspaniałomyślnego Wielkiego Vishnu. O najlepszy z braminów, w ten sam sposób czyść i poleruj świątynię Vishnu. Dbaj o drogę, która do niej prowadzi, i zapalaj przy niej lampy.

Zawsze ofiarowuj wodę spragnionym osobom, przeprowadzaj pięć wielkich ofiar, oraz służ braminom i swoim krewnym. Słuchaj opowiadań o Vishnu. Intonuj dwunastosylabową mantrę: Om namo bhagavate Vasudevaya (składam pełne szacunku pokłony Najwyższej Osobie, Vasudevie). O najlepsza osobo, jeśli będziesz robił wszystkie te rzeczy, posiądziesz wspaniałą wiedzę, dzięki której dostąpisz wyzwolenia."

"Dlatego też, o braminie, gdy każdego dnia będziesz recytował sto osiem imion Pana Lakshmi, dostąpisz wyzwolenia, które jest trudne do otrzymania."

"Te osoby, które działają w sposób nieaprobowany przez Wedy, noszą nazwę heretyków. Natomiast ci, którzy postępują zgodnie z zaleceniami Wed, będąc jednocześnie osobami bez grzechu i osobami pozbawionymi cechy chciwości, uznani są za osoby o dobrym charakterze."

http://www.mahabharata.com.pl/stories-f ... 5TU00wQT09
"Ja jestem smakiem wody, światłem słońca i księżyca, sylabą om w mantrach wedyjskich; Ja jestem dźwiękiem w eterze i możliwością w człowieku". (Bg. 7.8)

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Poganin,

Post autor: Aniruddha das » 07 sie 2016, 14:16

Nawet w dalekiej przeszłości królowie opiekowali się ludźmi niecywilizowanymi i wznosili ich na wyższy poziom egzystencji.
Król Sagara, stosując się do wskazówek Aurvy, wprowadził na drogę poprawy wiele klanów, łącznie z Yavanami, Śakami, Haihayami Barbarami. Król nie zabił ich, lecz zreformował. Śrimad Bhagavatam Księga 9 — Wyzwolenie
Rozdział 8

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Poganin,

Post autor: Aniruddha das » 08 wrz 2016, 13:24

Caitanya Caritamrita — Antya-lila
Rozdział 3 – Chwały Śrila Haridasa Thakura
Tekst 50
"Mój drogi Thakuro Haridasie, w tym wieku Kali większość ludzi pozbawiona jest kultury wedyjskiej, dlatego też nazywa się ich yavanami. Interesuje ich jedynie zabijanie krów i kultury bramińskiej. W ten sposób wszyscy oni są zaangażowani w grzeszne czynności.

ZNACZENIE: Z tego stwierdzenia Śri Caitanyi Mahaprabhu możemy wyraźnie zrozumieć, że słowo yavana nie odnosi się tylko do jakiejś określonej klasy ludzi. Yavaną nazywany jest każdy, kto sprzeciwia się zachowaniu zgodnemu z zasadami wedyjskimi. Taki yavana może przebywać w Indii lub poza jej granicami. Osoby typu yavana cechuje to, iż są brutalnymi zabójcami krów i kultury bramińskiej, co zostało tutaj opisane. Składamy Panu swe modlitwy mówiąc: namo brahmanya-devaya go-brahmana-hitaya ca. Pan jest obrońcą kultury bramińskiej. Jego pierwszą troską jest dbanie o pomyślność krów i braminów. Gdy tylko cywilizacja ludzka zwraca się przeciw kulturze bramińskiej i pozwala na nieograniczone zabijanie krów, powinniśmy rozumieć, że ludzie nie znajdują się już dłużej pod kontrolą kultury wedyjskiej, lecz wszyscy są yavanami i mlecchami. Jest powiedziane, że ruch świadomości Kryszny będzie panował przez następne dziesięć tysięcy lat, lecz potem wszyscy ludzie staną się mlecchami i yavanami. Pod koniec tej yugi Kryszna pojawi się jako Kalki avatara i bezwzględnie zabije ich.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Poganin,

Post autor: Vaisnava-Krpa » 08 wrz 2016, 18:44

Tutaj widać, że osoba cywilizowana będzie się sprzeciwiać religijnemu prawu Żydów i Islamistów do uboju rytualnego. Oni uważają, że Polska łamie ich prawo do swobody religii ale np. stoi to w sprzeczności z naszym prawem religijnym. Ciekawe.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Poganin,

Post autor: Aniruddha das » 08 wrz 2016, 21:05

Pan Caitanya stwierdza, że yavanów interesuje jedynie zabijanie krów i niszczenie kultury bramińskiej. ale każdy może skorzystać z ruchu świadomości Kryszny.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Poganin,

Post autor: Aniruddha das » 13 wrz 2016, 15:51

Vaisnava, czy też bhakta Pana Narayana, widzi każdą żywą istotę jako integralną cząstkę Najwyższego Pana. Dlatego postępowanie Vaisnavy w stosunku do innych żywych istot odbywa się na platformie absolutnej. Tak jak nie można traktować jednej części ciała inaczej niż drugą, jako że obie należą do tego samego ciała, tak Vaisnava nie robi różnicy pomiędzy istotą ludzką, a zwierzęciem, bowiem w obu widzi on równocześnie duszę i Duszę Najwyższą.
Kryszna - Źródło wiecznej przyjemności
Rozdział 74 – Dlaczego Duryodhana poczuł się urażony?

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Poganin,

Post autor: Vaisnava-Krpa » 30 cze 2017, 23:10

"My i oni" - wersja żydokomunistyczna.

Michalkiewicz na ostro: „Żydzi chcą doprowadzić europejskie narody do stanu animalnego i uczynić je trzodą użytkową dla siebie”

W swoim felietonie „Kłopoty z równością”, który ukazał się w tygodniku „Polska Niepodległa”, Stanisław Michalkiewicz skomentował atak „Gazety Wyborczej” na ks. prof. Tadeusz Guz, i haniebne zachowanie w tej sprawie KUL.

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza ks. profesor Guz słusznie przeciwstawił się zrównywaniu ludzi do zwierząt, bo „stąd już tylko krok do uznania, że zwierzęta są „jak ludzie”. Ale skoro tak, to już tylko krok do uznania, ludzie są „jak zwierzęta”. To właśnie głosi antropologia, zwana nie wiedzieć czemu „humanistyczną”. Według niej, człowiek jest kłębowiskiem sił, z których istnienia nie zdaje sobie nawet sprawy, więc cóż dopiero, żeby nad nimi panował!


Dlatego też jego postępowanie jest skutkiem chwilowej dominacji którejś z tych sił, popychających go w jedną, albo w drugą stronę. W tej sytuacji egzekwowanie od niego odpowiedzialności za jego postępowanie, byłoby małpim okrucieństwem – i taka jest prawdziwa przyczyna walki z karą śmierci i ze wszystkimi innymi karami, bo jużci – skoro człowiek jest niewinny, to jakże go karać? Jest to oczywiście sprzeczne z chrześcijańską wizją człowieka, według której jest on istotą obdarzoną wolną wolą i dlatego właśnie odpowiadającą przed ludźmi i przez Bogiem za swoje postępowanie”.

Czytaj też: Profesor Górski: „Amber Gold było operacją niemieckiego wywiadu. Polacy sami mieli sfinansować przejęcie swojego rynku lotniczego przez Niemcy”

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza „postępactwo zbliża się milowymi krokami do zgodnego z Talmudem uznania, że ludzie – oczywiście nie wszyscy, a tylko tak zwani „goje” – są „jak zwierzęta”, (…), talmudyczny podział gatunku ludzkiego na Żydów i „gojów”, jest oczywiście sprzeczny ze wszystkimi standardami europejskimi – ale żaden z płomiennych szermierzy równości nie ośmiela się na ten temat nawet pisnąć”.

Według Stanisława Michalkiewicza „komunistyczny podział ludzi na „awangardę” i „masy” jest bardzo podobny do talmudycznego podziału gatunku ludzkiego na Żydów i „gojów”.

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza „żydokomuna znowu jednym susem wskoczyła do pierwszego szeregu awangardy komunistycznej rewolucji, żeby postępując według strategii Antoniego Gramsciego, doprowadzić europejskie narody do stanu animalnego i w ten sposób uczynić je trzodą użytkową dla szlachty jerozolimskiej”.

http://wolnosc24.pl/2017/06/29/michalki ... la-siebie/
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Poganin,

Post autor: Aniruddha das » 01 lip 2017, 10:23

Śrila Rupa i Sanatana chociaż byli starannie wykształceni, mieli spore doświadczenie w służbie oddania oraz dużą inteligencję i siłę, a mimo to uważali siebie za nędzniejszych od słoma na ulicy. Pokora tych dwóch braci mogłaby stopić nawet kamień. Bardzo zadowolony z ich zachowania Pan Caitanya zwykł mówić:
Chociaż Śrila Rupa i Sanatana są bardzo wzniośli, uważają się za niższych i z tego powodu Kryszna wkrótce ich wyzwoli.

Takie są kwalifikacje czystego bhakty. Materialnie ktoś może być bardzo bogaty, doświadczony, wpływowy i wykształcony, lecz jeśli mimo to uważa się za niższego od słomy na ulicy, przyciąga uwagę Śri Caitanyi Mahaprabhu czy Pana Kryszny. Chociaż Maharaja Prataparudra był królem, wziął miotłę, by czyścić drogę przed wozem Ratha Pana Jagannatha. Ta pokorna służba króla bardzo zadowoliła Śri Caitanyę Mahaprabhu i dlatego Pan go objął. Według instrukcji Śri Caitanyi Mahaprabhu, bhakta nigdy nie powinien być nadęty z powodu materialnych możliwości. Musi wiedzieć, że materialne możliwości są wynikiem jego przeszłych dobrych czynów (karmy) i wskutek tego są przemijające. W każdej chwili wszelkie nasze materialne bogactwa mogą ulec zniszczeniu; dlatego bhakta nigdy nie napawa się dumą z ich powodu. Jest zawsze pokorny i łagodny, uważając siebie za niższego od kawałka słomy. To powoduje, że bhaktowie są zdolni powrócić do domu, do Boga.
CC Madhya 16.262-264

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Poganin,

Post autor: Aniruddha das » 01 lip 2017, 11:03

Kto pragnie wyzwolenia z tego materialnego świata, nie powinien ulegać kontroli gniewu, gdyż osoba zwiedziona przez gniew staje się źródłem strachu dla innych.
Bhakta, czyli osoba święta, nie powinien budzić lęku w innych, ani też nikt nie powinien być źródłem strachu dla niego. Jeśli innych nie traktujemy wrogo, wówczas nikt nie będzie naszym wrogiem. Mamy jednak przykład Jezusa Chrystusa, który miał wrogów i ci ukrzyżowali go. Demony są zawsze obecne i znajdą błąd nawet w osobach świętych. Lecz osoba święta nigdy nie ulega złości, nawet w obliczu poważnej prowokacji.
ŚB 4.11.32

Zatem te nacje czy osoby, które wzbudzają strach w innych i są jego źródłem, a na bazie lęku ugruntowują swoją pozycję, będą musiały odebrać niewysłowione reakcje karmiczne.
Będąc takimi ignorantami uważają siebie za inteligentnych i wybranymi. Taki stan nazywamy iluzją.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Poganin,

Post autor: Aniruddha das » 25 lip 2019, 09:33

W Manu-samhicie podane są następujące nazwy. Syn zrodzony z ojca bramina i matki śudry zwany jest paraśava albo nisada, myśliwym nawykłym do kradzieży. Syn spłodzony przez nisadę w łonie śudrani jest zwany pukkasa. Dziecko spłodzone przez ksatriyę w łonie córki śudry jest zwane ugra. Dziecko spłodzone przez śudrę w łonie córki ksatriyi jest zwane ksatta. Dziecko zrodzone przez ksatriyę w łonie niższej klasy kobiety jest zwane śvada, czyli osobą żywiącą się psim mięsem. Tego rodzaju potomkowie uważani są za niezwykle grzesznych, ale święte imię Pana Najwyższego Osobowego Boga ma tak wielką moc, że wszyscy z nich mogą oczyścić się po prostu przez intonowanie mantry Hare Kryszna.

Ruch świadomości Kryszny każdemu daje szansę oczyszczenia, bez względu na narodziny czy rodzinę.

Śrimad Bhagavatam Księga 6 — Przypisane obowiązki dla ludzkości
Rozdział 13 – Król Indra cierpi z powodu grzesznych reakcji
Tekst 8-9

ODPOWIEDZ