Wizja św. Teresy

Tylko jedna droga jest prawdziwa - droga do Boga. " Prawdziwym interesem wszystkich żywych stworzeń – w istocie, celem życia – jest powrót do domu, do Boga. Jest to korzystne dla nas samych, naszej żony, dzieci, uczniów, przyjaciół, rodaków i całej ludzkości. Ruch świadomości Kryszny może udzielić wskazówek względem zarządzania, dzięki któremu każdy będzie mógł wziąć udział w czynnościach świadomych Kryszny i osiągnąć ostateczny cel." - 07.15.65 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wizja św. Teresy

Post autor: Vaisnava-Krpa » 21 paź 2021, 09:01

Wizja św. Teresy

Hołd w dniu jej zniknięcia 15 października 1582 r.

Rachunki sumienia 38 - Sewilla, 9 sierpnia 1575

W książce Relacje sumienia o wszystkich dziełach Świętego znajduje się niesamowity opis większej wizji, jaką miała Święta. Ona tutaj potwierdza, że ​​jest jej Panem.

2. „Nagle przyszło do mnie wspomnienie z wewnętrznym światłem tak wielkim, że wydawało mi się, że jestem w innym świecie, a mój duch odnalazł się w sobie, w bardzo zachwycającym lesie i sadzie, tak bardzo, że przypomniało mi co jest powiedziane w Pieśni nad Pieśniami: Veniat dilectus meus in hortum suum - przyjdź umiłowany mój do swego ogrodu i jedz jego delikatne owoce.

„Widziałam tam, w tym Eliseo (przepysznym miejscu, gdzie idą wielkie dusze), czarniawego młodzieńca o dziwnej urodzie; Na głowie miał jak wianek, którego nie wieńczy, z wielkich kamieni i wiele dziewcząt, które tam z nim chodziły, z bukietami w dłoniach, wszystkie w pieśniach uwielbienia dla Boga. Ciągle otwierałem oczy, żeby się nie rozpraszać i nie można było od tego oderwać uwagi ”.

„Była tam muzyka aniołów i śpiew ptaków, którymi dusza się cieszyła, chociaż nie słuchałem jej fizycznymi uszami, ale dusza była w tej rozkoszy. Wyglądało, jakby nie było tam żadnego innego mężczyzny ”.

3. „Trwało to ponad półtorej godziny - że nie mogłam oderwać oczu ani uwagi i z wielką radością coś innego niż inne wizje; a to, co z tego wyniosłam, to więcej miłości do Boga i głębsze uobecnienie Go z tym pięknem, nie jest możliwe, aby była to wyobraźnia”.

Z całej teologii naszego świata, opis pasuje do Boga objawionego w Indiach pięć tysięcy lat temu, zwanego Syam: czarniawy lub ciemny, zwany także Krishna, co oznacza promienny, piękny i niezwykle fascynujący.

245216808_2514666705344122_6678233115884050089_n.jpg
https://www.facebook.com/akarmaji.dasa/ ... 6785344114
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Wizja św. Teresy

Post autor: Aniruddha das » 31 paź 2021, 12:07

Ta wizja bardzo inspiruje do kontemplacji na Krysznie i uświadamia, że cel jest osiągalny.
Miłość do Kryszny można osiągnąć z każdej pozycji, zależy tylko os żarliwości.
Literatura wedyjska wskazuje, iż nie ma innego sposobu osiągnięcia miłości do Boga jak przez intonowanie
Jego świętych imion zawartych w Maha mantrze Hare Kryszna:

harer nāma harer nāma
harer nāmaiva kevalam
kalau nāsty eva nāsty eva
nāsty eva gatir anyathā

"W tym wieku kłótni i hipokryzji jedynym sposobem wyzwolenia jest intonowanie świętych imion Pana. Nie ma innego sposobu. Nie ma innego sposobu. Nie ma innego sposobu”

Szukając prawdziwości tej wizji można natrafić na pewne sprzeczności.
https://www.facebook.com/bhaktisgm/ :
Wizja Św. Teresy
Hołd w dniu odejścia 1582. października 15 r.
Konta świadomości 1575-Sevilla 9 sierpnia 38 r.
W książce Rachunki Świadomości pełnych dzieł Świętego Mikołaja znajduje się niesamowity opis największej wizji, jaką miał Święty Mikołaj. Ona twierdzi, że jest jej panem...

Czyja jest to wizja i gdzie zawarta?

ODPOWIEDZ