Czego mozemy nauczyc sie od innych religii?

Tylko jedna droga jest prawdziwa - droga do Boga. " Prawdziwym interesem wszystkich żywych stworzeń – w istocie, celem życia – jest powrót do domu, do Boga. Jest to korzystne dla nas samych, naszej żony, dzieci, uczniów, przyjaciół, rodaków i całej ludzkości. Ruch świadomości Kryszny może udzielić wskazówek względem zarządzania, dzięki któremu każdy będzie mógł wziąć udział w czynnościach świadomych Kryszny i osiągnąć ostateczny cel." - 07.15.65 Zn.
ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Czego mozemy nauczyc sie od innych religii?

Post autor: ParamatmaDas » 03 lis 2012, 21:52

Ja to widze tak ze ktos moze miec awersje do czegos tak dlugo dopuki ma jednoczsnie do tego przywaizanie. Sa to dwie strony tego samego medalu. Awarja do innych religii np ale nie tylko. Awersja np do kobiet/. Nie wiem czy pamietacie te histrie z Prawdy i Piekno. Dwuch brahamaczarinow nakrzczala jakas kobiete ona napisala list do Prabupada. On odpidal ze z jednej strony oni robia szczry wysilek a z drugiej ze sa neofitami. Neofita - pisal prabhupada- sam ma przciaganie do kobiet. Ale walczy z tym i dlatego neguje je. Mysle ze to co sie dziaje tu czyli ciagle pisanie o koncu swiata, o nauce itp. znaczy ze np Arkadiusz walczy sam ze soba odnisie zaanagrzwania mantrejanego. Ten wewnatrzny kaolnfilkt zamiast rozgrysc w sobie przenosi na swiat zewnatrzny i dlatego mamy taka dychtomie. Z jedenj strony swiat sie wali a z drugiej obrazki ile sie inwestowalo na gieldzie papierow wartsiwych. I tak bedzie na zmiane, az do momnetu- dojscia do sluzby Oddania i pozucnie matrjnych pzriwazan i tej wewnatrznej walki.

Co do religii. by stwirdzic ze niczego nie mozna sie nauczyc od innych, lub dotzrec dobrego, tzreba byc szalonym. Ewetualnie chyba nawet glupim. Nawet Prabhupada uczyl sie z wielu miejsc, czasm mowil np ze Impersnaosci maja szkoly Jogi, my powinnysmy miuec takie same ale z bhakti. Albo zakladanie farm przeciez wiozl Z gandiego. Samo haslo "proste zycie wziozle myslnie" tez wiozl z...? Ktos wie?

Generalnie to jest dobre ciwcznie dla umtyslu. Widziec innych nie jako wrogow ale mozliwsc uczenia sie. Widzenie ze Bog jest tyoko w naszej religii jest oznaka braku wiary lub kanisztadikarigo postawy. Osobiscie nie chce byc na forum ani takim jak Vrinda- gdzie ludzie lubia kyrykowac iskon, ani takim jak tutaj gdzie politycy krytykuje a politykow. Mysle ze nie o to chgodzi i ze odchdzimy wypaczamy Waiszaiwizm.

mirek

Re: Czego mozemy nauczyc sie od innych religii?

Post autor: mirek » 03 lis 2012, 21:53

Dziękuję bardzo Trigi za ten werset, jest naprawdę dobry.

"Każdy widzi Boga w Jego różnych aspektach. Jedyną różnicą jest to, że teista widzi Boga jako najukochańszą Najwyższą Osobę, Krysznę, a ateista dostrzega Prawdę Absolutną wtedy, kiedy pojawia się przed nim w formie śmierci." (Kryszna - Źródło wiecznej przyjemności, Rozdział 86).

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Czego mozemy nauczyc sie od innych religii?

Post autor: trigi » 04 lis 2012, 09:37

ParamatmaDas pisze:Awarja do innych religii np ale nie tylko..
awarię to oni maja od 1600 lat...
ParamatmaDas pisze:- pisal prabhupada- .
Proszę Cie pisz Prabhupada z dużej
ParamatmaDas pisze:Mysle ze nie o to chgodzi i ze odchdzimy wypaczamy Waiszaiwizm.
Naprawde ciekawe rzeczy piszesz, ciekawe...

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Czego mozemy nauczyc sie od innych religii?

Post autor: ParamatmaDas » 04 lis 2012, 23:59

Jak na Ciebie, Lub tez na Twoj temperament wzgedem mnie, to napisales dosc spokojnie;) Az jestem pod wrazeniem:) Dzieki Ci za to.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Czego mozemy nauczyc sie od innych religii?

Post autor: trigi » 05 lis 2012, 07:16

Proszę bardzo, ja Cie bardzo lubię w przeciwieństwie do Twojej pisowni.

ODPOWIEDZ