Hatha joga w.g. B.K.S. IYENGARA

Tylko jedna droga jest prawdziwa - droga do Boga. " Prawdziwym interesem wszystkich żywych stworzeń – w istocie, celem życia – jest powrót do domu, do Boga. Jest to korzystne dla nas samych, naszej żony, dzieci, uczniów, przyjaciół, rodaków i całej ludzkości. Ruch świadomości Kryszny może udzielić wskazówek względem zarządzania, dzięki któremu każdy będzie mógł wziąć udział w czynnościach świadomych Kryszny i osiągnąć ostateczny cel." - 07.15.65 Zn.
romar1
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 15:47

Hatha joga w.g. B.K.S. IYENGARA

Post autor: romar1 » 08 mar 2012, 15:02

haribol !
Mam pytanie do osób które zaznajomione są z tematem.
Moje pytanie nie dotyczy samej hatha jogi, asan itp. ale dotyczy osoby Iyengara.
Czy Iyngar miał / ma mistrza duchowe za którymi wskzówkami podąża? W jakiej jest sampradai [ czy w ogóle ]. Na czole [ na zdjęciach ] ma tilaka [ czerwoną linie].Być może ktoś z Was interesował się tym tematem

varaha
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:42

Re: Hatha joga w.g. B.K.S. IYENGARA

Post autor: varaha » 08 mar 2012, 19:15

romar1 pisze:haribol !
Mam pytanie do osób które zaznajomione są z tematem.
Moje pytanie nie dotyczy samej hatha jogi, asan itp. ale dotyczy osoby Iyengara.
Czy Iyngar miał / ma mistrza duchowe za którymi wskzówkami podąża? W jakiej jest sampradai [ czy w ogóle ]. Na czole [ na zdjęciach ] ma tilaka [ czerwoną linie].Być może ktoś z Was interesował się tym tematem
Osobiście nie jestem zbyt zaznajomiony ;), ale Iyengar to gałąź braminów ze Śri Vaisnava sampradayi.

ODPOWIEDZ