Świątynia ''Sri Sri Radha Krishna Chaitanya'' w Szczecinie

Tylko jedna droga jest prawdziwa - droga do Boga. " Prawdziwym interesem wszystkich żywych stworzeń – w istocie, celem życia – jest powrót do domu, do Boga. Jest to korzystne dla nas samych, naszej żony, dzieci, uczniów, przyjaciół, rodaków i całej ludzkości. Ruch świadomości Kryszny może udzielić wskazówek względem zarządzania, dzięki któremu każdy będzie mógł wziąć udział w czynnościach świadomych Kryszny i osiągnąć ostateczny cel." - 07.15.65 Zn.
Sebastian
Posty: 17
Rejestracja: 13 wrz 2011, 17:51
Lokalizacja: Szczecin

Świątynia ''Sri Sri Radha Krishna Chaitanya'' w Szczecinie

Post autor: Sebastian » 22 sty 2012, 11:16

Witam

W poszukiwaniu autorytatywnej wiedzy i miejsc duchowych w mojej okolicy odnalazłem Świątynię ''Sri Sri Radha Krishna Chaitanya'' w Szczecinie. Mam pytanie, czy był ktoś z Was w tej świątyni i ma jakiekolwiek informację na jej temat?

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Świątynia ''Sri Sri Radha Krishna Chaitanya'' w Szczecin

Post autor: Vaisnava-Krpa » 22 sty 2012, 12:14

Nie mamy świątyni w Szczecinie, może jacyś hindusi albo jakaś inna ścieżka religijna. Adresy naszych świątyń i ośrodków masz tutaj: http://www.nama-hatta.pl/articles.php?article_id=329
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Świątynia ''Sri Sri Radha Krishna Chaitanya'' w Szczecin

Post autor: trigi » 22 sty 2012, 12:17

Śri Swami Wiśwananda ( ang. Sri Swami Vishwananda , ur. 13 czerwca 1978) - duchowy nauczyciel i guru, założyciel organizacji Bhakti Marga. Urodził się w hinduskiej rodzinie na wyspie Mauritius.
Droga duchowa
Od najmłodszych lat fascynowała go postać Boga oraz praktyki duchowe. Odwiedzał kościoły, świątynie, meczety - odczuwał potrzebę rozwoju duchowego i przebywania w obecności świętych. Mahawatar Krija Babadźi pojawił się mu w wizji i udzielił dikszy. W młodym wieku urzeczywistnił ideał boskości w sobie [potrzebne źródło] i zrozumiał cel swojego istnienia.
Działalność
Z jego inspiracji w 2005 r. w Niemczech powstała organizacja Bhakti Marga (sanskr. Ścieżka oddania ), szerząca i wspierająca jego misję. Swami Wiśwananda oraz członkowie Bhakti Margi prowadzą rozwijającą się działalność charytatywną Miracle of Giving.
To jego światynia : w latach 2000-2001, Swami Vishwananda inaugurował na Mauritiusie kaplicę poświęconą Matce Boskiej, znajdującą się w sąsiedztwie świątyni dedykowanej hinduskiemu świętemu Śri Szirdi Sai Babie. Odtąd, zaczęły powstawać także inne ośrodki duchowe na całym świecie.
http://www.youtube.com/watch?v=TJyKzmNyoK0
Nie byłem bo to drugi koniec Polski :wink:

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Świątynia ''Sri Sri Radha Krishna Chaitanya'' w Szczecin

Post autor: Purnaprajna » 14 wrz 2012, 14:21

Sebastian pisze:Witam

W poszukiwaniu autorytatywnej wiedzy i miejsc duchowych w mojej okolicy odnalazłem Świątynię ''Sri Sri Radha Krishna Chaitanya'' w Szczecinie. Mam pytanie, czy był ktoś z Was w tej świątyni i ma jakiekolwiek informację na jej temat?
Jeżeli szukasz prawdziwej "autorytatywnej wiedzy i miejsc duchowych" to niestety nie znajdziesz ich w bhakti-mardze Swamiego Vishwanandy, do którego należy ta świątynia. Właśnie o tym rozmawiałem z moją żoną, bo jej koleżanka, która przez jakiś czas interesowała się Hare Kryszna, jest bardzo zaangażowana w ruch bhakti-margi, a przede wszystkim w jego osobę.

Swami jest podobno bardzo miłą, charyzmatyczną osobą, która w zależności od sytuacji i publiczności twierdzi, że jest Kryszną, Śrila Prabhupadem, Narayanem, Sziwą i kilkoma świętymi chrześcijańskimi. Swami przyznał się, że jako Kryszna ma czasami swoje "lila" z gopi, czyli młodymi brahmaczarinami. Dziwacznych zachowań jest wiele.

Aczkolwiek jego guru pochodzi z linii Yoganandy (tego o którego naukach Śrila Prabhupada mówił, że nie należy na nie tracić czasu, bo to miszmasz), to sam swami jest bardzo daleki od ich ucieleśnienia, a jego nauki są głównie sentymentalnym zachęceniem do miłości i zjednoczenia w pokoju, bez oparcia w autoryzowanej filozofii Wedanty i ścisłej sadhanie. Jest to coś na kształt rutyny Sai Baby, ale bez wsparcia wedyjską mądrością, a zastąpieniem jej banałami o miłości.

Wygląda na to, że jego ruch spełnia wszelkie wymagania przyjemnego hobby w towarzystwie miłych ludzi, bo swami jest naprawdę czarujący, i nie wymaga od swoich wyznawców przestrzegania żadnych zasad regulujących. Jednak absolutnie, nie ma to nic wspólnego z "autorytatywną wiedzą i miejscem duchowym", tak jak rozumieją to wajsznawa aczarjowie w 4 sampradajach, czy nawet pogrążeni w Wedancie sannyasini-impersonaliści.

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Świątynia ''Sri Sri Radha Krishna Chaitanya'' w Szczecin

Post autor: ParamatmaDas » 14 wrz 2012, 17:24

Kiedys szukalem dla kogos informacji o bhaktach w Szczecinie. Takei Cos dostalem;

Moze Ci sie przada;

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Spotykamy się w Stargardzie Szczecińskim, u nas w mieszkaniu, co dwa tygodnie, w niedzielę. W czasie wakacji nie sa to regularne programy bo wszyscy ciagle gdzies wyjezdzają. Najbliższe spotkanie odbedzie sie 4 września o godzinie 14.00 ale wpadać do nas mozna zawsze. Codziennie mamy gaura arati o 19.00. Zapraszamy serdecznie:)

Ts
k.premi

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hare Krsna:)

W Szczecinie tez są bhaktowie ale nie ISKCONowi. Głównie uczniowie NM. Bardzo fajni zresztą ale z tego co wiem nie spotykaja się regularnie. Nas w Stargardzie tez jest sporo i staramy się spotykać co dwa tygodnie. Za Szczecina jest do nas bardzo blisko więc oczywiscie podaj moje namiary każdemu kto chcialby nas odwiedzać. Pozdrawiam:)

Ts
k.premi
-----------------------------------

Kontakt byl do dyspozycji osoby zaintesowanej wiec gdyby Ci to jakos bylo w potzrebie mozna Was jakos skontaktwac. Jak cos pisz na Prwia.

ODPOWIEDZ