Islam

Tylko jedna droga jest prawdziwa - droga do Boga. " Prawdziwym interesem wszystkich żywych stworzeń – w istocie, celem życia – jest powrót do domu, do Boga. Jest to korzystne dla nas samych, naszej żony, dzieci, uczniów, przyjaciół, rodaków i całej ludzkości. Ruch świadomości Kryszny może udzielić wskazówek względem zarządzania, dzięki któremu każdy będzie mógł wziąć udział w czynnościach świadomych Kryszny i osiągnąć ostateczny cel." - 07.15.65 Zn.
Narayana
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2011, 21:21

Re: Islam

Post autor: Narayana » 07 sty 2012, 11:10

trigi pisze:108: Tak, zgadza sie tylko troche nudzisz i przezuwasz przezute :cry:
Sura 108 tak nie brzmi.

Podsumowując odnalazłem swoją drogę w Islamie. Pomimo wielkiej propagandy jaki to Islam jest zły z mojej strony wygląda to zupełnie inaczej czytając Koran i Hadisy niż propaganda w mediach i na internecie.

Niektórzy twierdzą że Islam przedstawia Boga jako okrutnego. Wystarczy wiedzieć, że prawie wszystkie sto czternaście sur (rozdziałów) Koranu, z wyjątkiem jednej, zaczynają się od słów:

W imię Allaha Miłosiernego, Litościwego!

Chyba każdy z nas potrafi wyobrazić sobie miłość matki do swojego dziecka nawet bardzo nie posłusznego i sprawiającego ból swojej matce ona i tak będzie go zawsze kochała.

W jednym z hadisów Prorok (pokój z nim) przekazuje nam:

"Allah jest bardziej kochający i łagodny, niż matka dla swojego ukochanego dziecka."

Ale Allah jest także sprawiedliwy. Stąd złoczyńcy i grzesznicy muszą zostać ukarani, a ludzie cnotliwi zasłużą na łaskę i hojność Allaha. W istocie cecha Bożego Miłosierdzia w pełni wyraża się w innym atrybucie Allaha, jakim jest Sprawiedliwość. Ludzie cierpiący za życia dla Allaha oraz ci, którzy dręczą i wyzyskują innych, nie zostaną jednakowo potraktowani przez ich Pana. Oczekiwanie równego ich traktowania byłoby równoznaczne z negacją prawdziwej wiary w odpowiedzialność człowieka w przyszłym życiu, oraz odrzuceniem pobudek do moralnego i cnotliwego życia na tym świecie. Wyraźnie i wprost mówią o tym następujące wersety Koranu:

Zaprawdę, ludzie bogobojni znajdą u swego Pana Ogrody szczęśliwości! Czyż my potraktujemy tych, którzy się poddali, całkowicie tak jak grzeszników. Cóż z wami? Jak sądzicie? (Koran, 68:34-35).

Swoimi słowami wyjaśnię dlaczego wybrałem Islam otóż głównym powodem było właśnie Jedność Allaha czyli monoteizm. Słowa nie ma Boga prócz Boga Jedynego i nikt nie jest wart czci jak tylko Bóg.

Dzięki Islamowi stałem się lepszym człowiekiem. Potrzebowałem jasnych zasad, nakazów i zakazów.
Dzięki Islamowi patrze inaczej na to życie i na ten zepsuty świat.

Politeizm jest największym grzechem spośród grzechów głównych, dotyczy on wznoszenia modlitw, składania ofiar, wznoszenia próśb-suplikacji, wiarę w moce stwórcze innych istot poza Allahem. Politeizm jest grzechem głównym, albowiem stawia on stworzenie na równi ze Stworzycielem, co jest jawną i logiczną niesprawiedliwością:

Zaprawdę, Allah nie przebacza tym, którzy dodają Mu współtowarzyszy (we czci), lecz przebacza komu chce mniejsze grzechy; a kto dodaje Allahowi współtowarzyszy, ten wymyślił grzech ogromny.(Koran, 4:48)

Ja wierze w Boga Jedynego i nie dodaje mu współtowarzyszy bo nikt nie jest wart czci jak tylko Bóg Jedyny i on jest naszym jedynym opiekunem.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Islam

Post autor: trigi » 07 sty 2012, 12:49

Narayana pisze: Podsumowując wierze w Boga Jedynego i tylko Bóg Jedyny i on jest naszym jedynym opiekunem.
Hare Kryszna Hare Kryszna Kryszna Kryszna Hare Hare
Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare
:D

Co do islamu mam 2 minusy ekstremisci zabijajacy innych w imie jihadu i nieekstremisci zabijajacy innych w imie jedzenia.
Ale tak poza tym to luzik i jest jazzowo :D

Narayana
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2011, 21:21

Re: Islam

Post autor: Narayana » 07 sty 2012, 14:22

trigi pisze:Hare Kryszna Hare Kryszna Kryszna Kryszna Hare Hare
Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare
:D
Ja nie jestem czcicielem tego ty czcisz ani ty nie jesteś czcicielem tego co ja czczę.
trigi pisze:Co do islamu mam 2 minusy ekstremisci zabijajacy innych w imie jihadu i nieekstremisci zabijajacy innych w imie jedzenia.
Ale tak poza tym to luzik i jest jazzowo :D
Jeżeli ktoś zabije jednego niewinnego człowieka to tak jak by zabił wszystkich ludzi na świecie.

Narayana
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2011, 21:21

Re: Islam

Post autor: Narayana » 07 sty 2012, 14:22

trigi pisze:Hare Kryszna Hare Kryszna Kryszna Kryszna Hare Hare
Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare
:D
Ja nie jestem czcicielem tego co ty czcisz ani ty nie jesteś czcicielem tego co ja czczę.
trigi pisze:Co do islamu mam 2 minusy ekstremisci zabijajacy innych w imie jihadu i nieekstremisci zabijajacy innych w imie jedzenia.
Ale tak poza tym to luzik i jest jazzowo :D
Jeżeli ktoś zabije jednego niewinnego człowieka to tak jak by zabił wszystkich ludzi na świecie.

V-K
Posty: 160
Rejestracja: 07 gru 2011, 20:02

Re: Islam

Post autor: V-K » 07 sty 2012, 18:52

Drogi Narayana!

Napisałeś: "Reinkarnacja a sąd ostateczny. W wyniku reinkarnacji w końcu wszyscy znajdą się w niebie bo to jest główny cel więc jeżeli w końcu wszyscy znajdą się w niebie to po co ten cały świat materialny ?
(...) Jeżeli zabiję człowieka to czy grzeszę czy porostu spełniałem jego karmę bo on musiał być zabity?"

Tak, to prawda, że ostatecznym celem wszystkich istot żywych jest Niebo. I po pytasz po co jest ten świat materialny?
Najpierw, jest są to upadłe istoty żywe, a te muszą ponieść jakąś karę za swoje złe pragnienia. Świat materialny ma być dla tych upadłych istot żywych, karą, oczyszczeniem i sposobem jak wrócić do Boga.
Jeżeli czyjaś karma mówi, że osoba ta ma być zabita, to nikt nie musi tego wykonać. Uczyni to ten, kto wykazuje skłonności do zabijania, i którego karma wyznacza do takiego czynu. A wszystko aranżuje Kryszna... A będzie to ze strony tej osoby, która wykonuje karmę dla kogoś, morderstwo... !
Jeżeli napisałem coś nie tak, to proszę bhaktów o skorygowanie tego!

Narayana
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2011, 21:21

Re: Islam

Post autor: Narayana » 07 sty 2012, 21:08

Visnu-Krsna dasa pisze:Najpierw, jest są to upadłe istoty żywe, a te muszą ponieść jakąś karę za swoje złe pragnienia. Świat materialny ma być dla tych upadłych istot żywych, karą, oczyszczeniem i sposobem jak wrócić do Boga.
Upadłe istoty żywe są w tym świecie materialnym czyli kiedyś byliśmy w świecie duchowym ??
Przypuśćmy że tak jest ale to i tak nic nie wyjaśnia gdyż po co ten świat skoro i tak każdy kiedyś wróci do Boga. Jeżeli to by była prawda to ty po wielu wielu narodzinach w końcu byś się wydostał i w końcu każdy by się wydostał to po co to ???

Z kolei Islam wszystko wyjaśnia gdyż życie jest wielką próbą, aniołowie wszystko zapisują w księdze i każdy z nas w Dniu Sądu Ostatecznego dostanie księgę ze swoimi czynami i nikt nie zazna niesprawiedliwości i dostanie to na co sobie zasłużył.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Islam

Post autor: trigi » 07 sty 2012, 21:17

Narayana pisze: Z kolei Islam wszystko wyjaśnia gdyż życie jest wielką próbą, aniołowie wszystko zapisują w księdze i każdy z nas w Dniu Sądu Ostatecznego dostanie księgę ze swoimi czynami i nikt nie zazna niesprawiedliwości i dostanie to na co sobie zasłużył.
Tak i to nazywa sie prawem karmy.Sąd jest po smierci, po czym przyjmuje sie nowe ciało.

V-K
Posty: 160
Rejestracja: 07 gru 2011, 20:02

Re: Islam

Post autor: V-K » 07 sty 2012, 21:21

Narayana, dlaczego nie wyjaśnia? Wyjaśnia! Karę dusze uwarunkowane muszą ponieść, w zależności od nagromadzonej karmy oraz to jak długo i w jakich warunkach, ile wcieleń oraz ile razy w piekłach dusze te odbywać będą swoją karę by w końcu dostać się do nieba. Do tego jest potrzebny świat materialny. Aby wymierzyć karę, i przez nią dostać się do piekła.
Dlaczego akurat islam według ciebie doskonale wyjasnia rzeczy ostateczne? Przecież islam powtarza w tej sprawie wszystko po judaizmie i chrześcijaństwie!

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Islam

Post autor: trigi » 07 sty 2012, 21:42

Narayana pisze:Politeizm jest największym grzechem spośród grzechów głównych, dotyczy on wznoszenia modlitw, składania ofiar, wznoszenia próśb-suplikacji, wiarę w moce stwórcze innych istot poza Allahem. Politeizm jest grzechem głównym, albowiem stawia on stworzenie na równi ze Stworzycielem, co jest jawną i logiczną niesprawiedliwością.
Napisze jeszcze raz bo wcieło post:
1.Religia Waisznawa jest religia monoteistyczną, gdzie Kryszna jest Najwyższą Osobą Boga. Jeśli tego nie rozumiesz jest mi przykro.
2. Modlisz sie 5x dziennie, składasz w ofierze życie Allahowi, prosisz go o opiekę.
3.Politeizm moze tak, ale to Kryszna jest kontrolerem swoich energii i jest dlatego nadrzędny do stworzenia i żywych istot. Twoje zarzuty wynikaja z braku elementarnej wiedzy o świadomości Kryszny. Wrzucanie cytatów islamskich na forum jest jak wlewanie wody do rzeki w porze deszczowej, aby nie wyschła.
Chyba, ze chcesz byc przekonanym, gdy dostaniesz odpowiedzi. Jesli znalazłeś drogę i jestes szczęsliwy to w czym problem? Nie rozumiem celu Twojego działania. Chcesz nas przekonać? Staraj się dalej wlewac wodę do rzeki.
Życze miłej nocy i duchowych realizacji. Hare Kryszna.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Islam

Post autor: trigi » 07 sty 2012, 22:17

Narayana pisze: Bhagavad-Gita mówi że Kryszna jest Bogiem. Są tacy co twierdzą że Sziwa jest Bogiem albo że Śiwa i Kryszna to ta sama osoba ale z jednej strony Sziwa i Kryszna z puran, Mahabharaty i Ramajany to odrębne postacie, które raz świadczą o nadrzędnej pozycji Kryszny, a raz Śiwy.
Wierząc w to jak i wierząc w to jak Prabhupada powiedział że 5000 tysięcy lat temu rządził tylko jeden władca który mieszkał w Indiach i na świecie była tylko jedna religia zarówno mogę wierzyć w mitologie grecką i czcić np. Zeus.
Jeszcze na dobranocke wyjawie Ci tajemniece suksesu:
1. Aby osiagnąc sukces w życiu duchowym musisz sie słuchac Proroka, albo guru Śrila Prabhupady.
Nie mozesz przyjąc pewnej partii wiedzy a druga odrzucic. Musisz przyjąc całość. Kryszna i Sziwa to nie to samo. Nie bede Ci tłumaczył Śrila Prabhupada zrobił to doskonale. Są Sziwaici, ale to nie my, my czcimy Kryszne.
2.Bóg jest nieograniczony i moze sie manifestowac kiedy chce i jak chce bo jest Bogiem. Tak jak ocean manifestuje fale tak Bóg inkarnuje choć żródło jest jedno. Kryszna jest żródłem wszystkiego i my Go czcimy. Kryszna jest żródłem Allaha, i swoich energii które kontroluje tzn. Proroka, mnie i Ciebie. Jest żródłem wszystkiego.
3.Jak przyjmujemy wszystko co mówi Śrila Prabhupada za prawde to przyjmujemy ze Śrimad Bhagavatam nie jest pochodzenia ludzkiego i jest doskonałe w opisie wszechswiata. Co nie znaczy ze ten opis rozumiemy, przez co czasem trudno zaakceptowac pewne wiadomości.
4.Możesz wierzyc w Zeusa, ale Śrila Prabhupada tego nie chciał. Prorok tez.
5.Tak jak pisałem wczesniej Twoje zarzuty do świadomości Kryszny wynikają z niezrozumienia istoty rzeczy, dlatego jest mi naprawde przykro.

ODPOWIEDZ