Islam

Tylko jedna droga jest prawdziwa - droga do Boga. " Prawdziwym interesem wszystkich żywych stworzeń – w istocie, celem życia – jest powrót do domu, do Boga. Jest to korzystne dla nas samych, naszej żony, dzieci, uczniów, przyjaciół, rodaków i całej ludzkości. Ruch świadomości Kryszny może udzielić wskazówek względem zarządzania, dzięki któremu każdy będzie mógł wziąć udział w czynnościach świadomych Kryszny i osiągnąć ostateczny cel." - 07.15.65 Zn.
Narayana
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2011, 21:21

Re: Islam

Post autor: Narayana » 06 sty 2012, 15:09

trigi pisze:Witaj Narajana miłego dnia z Allahem :D i Hare Kryszna :D
skad jestes z wawy?
Witaj, Allah Subhana Wa Tala jest z nami cały czas, On widzi jasno co czynimy. Ja jestem z Radomia.
Bolito pisze:No i co chciałeś nam powiedzieć ? Nawrzucałeś cytatów, a nic od siebie. Chcesz nas nawrócić?
Zauważyłem nowe posty w tym temacie więc napisałem dlaczego przeszedłem na Islam, właśnie po przeczytaniu tych wersetów z Koranu.

Czy chce was nawrócić ?? Tu też zacytuje:

Zaprawdę, Bóg sprowadza z drogi, kogo chce, i prowadzi drogą prostą, kogo chce. (Koran, 35:8)
Bolito pisze:To, ze Islam jest radykalnie monoteistyczny, a do zbawienia dopuszcza oprócz muzułmanów jeszcze ewentualnie żydów i chrześcijan (początkowo Prorok akceptował też zaratusztrian, ale zdaje się, że z czasem mu przeszło), to zapewne większość z nas wie.
Sąd należy wyłącznie do naszego Pana.

Na pewno chodzi ci o ten werset:

Zaprawdę, ci, którzy uwierzyli, którzy wyznają judaizm, chrześcijanie i sabejczycy. Ktokolwiek spośród nich wierzy w Boga i w Dzień Ostatni i czyni dobro, wszyscy otrzymają nagrodę u swego Pana; i nie odczują żadnego lęku, i nie będą zasmuceni! (Koran, 2:62)

Tak więc wiara żydów odnosi się do żydów którzy trzymali się Tory oraz Sunny Mojżesza, do czasu zesłania Jezusa. Gdy Jezus przyszedł, każdy kto trzymał się Tory i Sunny Mojżesza (i nie naśladował Jezusa) został zrujnowany.

Wiara chrześcijan odnosi się do chrześcijan którzy trzymali się Ewangelii i Sunny Jezusa – ci którzy go zaakceptowali byli wierzącymi. Obowiązywało to aż do przyjścia Muhammada. Każdy kto nie podążył za Muhammadem i nie pozostawił tego co wcześniej naśladował został zrujnowany.

Ale są różne opinie, ja sam mało wiem ale jak napisałem wcześniej sąd należy wyłącznie do naszego Pana.
Bolito pisze:Byłeś, Narayana, sympatykiem bhaktów przez parę miesięcy (przynajmniej na tym forum), potem ci się odwidziało

Byłem ale teraz słychać dużo w mediach o Islamie dlatego zacząłem się interesować jak to tak na prawdę jest, kupiłem Koran zacząłem czytać i stałem się muzułmaninem.
Bolito pisze:A teraz naprawdę myślisz, że my ją porzucimy?
Nie po próbach wyjaśniania chrześcijanom tego że Jezus(pokój z nim) nie jest Bogiem dając im bardzo dużo przykładów z Biblii np. jak Jezus(pokój z nim) mówi że sam z siebie nic uczynić nie może i że przyszedł z wolą swego Pana i woła Go wielokrotnie o pomoc nadal mi wmawiają że Jezus jest Bogiem jestem przekonany że i tak pozostaniecie przy swoim.

Jak już pisałem Bóg prowadzi drogą prostą kogo chce. Przykład ?? Niektórzy potrafią wziąć do rak święty Koran i czytać go godzinami codziennie a niektórzy nie potrafią wziąć go do rąk na godzinę raz do roku.
Arleta pisze:Bóg stworzył islam dla pewnej grupy ludzi na określonym poziomie rozwoju duchowego
Tak Bóg stworzył Islam ale dla wszystkich ludzi na całym świecie. Jeżeli twierdzisz że Bóg stworzył Islam to znaczy że wierzysz w to co jest napisane w Koranie jeżeli wierzysz to zacytuje:

A od tego, kto poszukuje innej religii niż Islam, nie będzie ona przyjęta; i on w życiu ostatecznym będzie w liczbie tych, którzy ponieśli stratę. (Koran 3:85)

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Islam

Post autor: trigi » 06 sty 2012, 15:46

Narayana pisze:A od tego, kto poszukuje innej religii niż Islam, nie będzie ona przyjęta; i on w życiu ostatecznym będzie w liczbie tych, którzy ponieśli stratę. (Koran 3:85)
BG 18.65 Zawsze myśl o Mnie i zostań Moim wielbicielem. Czcij Mnie i składaj Mi hołd, a bez wątpienia przyjdziesz do Mnie. Obiecuję ci to, ponieważ jesteś Mi bardzo drogim przyjacielem.
BG 18.66 Porzuć wszelkie rodzaje religii i po prostu podporządkuj się Mnie. Ja wyzwolę cię od wszelkich następstw grzechów. Nie lękaj się więc.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Islam

Post autor: trigi » 06 sty 2012, 15:48

A teraz znaczenia:
18.64 Znaczenie: Pan wyjawił Arjunie poufną wiedzę o Brahmanie, jeszcze bardziej poufną wiedzę o Duszy Najwyższej przebywającym w każdym sercu, a teraz przekazuje mu najbardziej poufną część tej wiedzy – o podporządkowaniu się Najwyższej Osobie Boga. W końcu Dziewiątego Rozdziału powiedział On, man-manah: "Myśl zawsze o Mnie." To samo powtarza tutaj, aby podkreślić istotę nauk Bhagavad-gity. Istoty tej nie rozumie zwykły człowiek, ale tylko ten, kto jest naprawdę drogi Krsnie – czysty wielbiciel Krsny. Jest to najważniejsza instrukcja w całej literaturze wedyjskiej. To, co w związku z tym mówi Krsna, jest najistotniejszą częścią wiedzy, zgodnie z którą powinien postępować nie tylko Arjuna, ale wszystkie żywe istoty.

18.65 Znaczenie: Istota najskrytszej wiedzy polega na tym, że należy zostać czystym wielbicielem Krsny, zawsze myśleć o Nim, Jemu ofiarowywać wszystkie swoje czyny. Nie znaczy to, że trzeba zostać oficjalnym "medytatorem", ale należy tak ukształtować życie, aby zawsze mieć okazję do myślenia o Krsnie. Należy zawsze postępować w taki sposób, aby wszystkie codzienne czynności miały związek z Krsną, i tak zorganizować swoje życie, aby przez dwadzieścia cztery godziny na dobę myśleć o Krsnie. I Pan obiecuje, że każdy, kto posiada taką czystą świadomość Krsny – z pewnością powróci do siedziby Krsny, gdzie będzie obcował z Nim, twarzą w twarz. Ta najskrytsza część wiedzy została wyjawiona Arjunie, ponieważ jest on drogim przyjacielem Krsny. Każdy, kto bierze przykład z Arjuny, może zostać drogim przyjacielem Krsny i osiągnąć tę samą doskonałość, co Arjuna.
Słowa te podkreślają, że należy skoncentrować swój umysł na Krsnie, Jego oryginalnej, dwurękiej formie – niebieskawym chłopcu o pięknej twarzy, z pawim piórem we włosach i grającym na flecie. Opisy Krsny można znaleźć w Brahma-samhicie i innej literaturze. Należy skupić swój umysł na oryginalnej formie Boga, Krsnie. Nie powinno się nawet zwracać uwagi na inne formy Pana. Pan ma wiele różnych form, takich jak Visnu, Narayana, Rama, Varaha itd., ale wielbiciel powinien skoncentrować swój umysł na formie Krsny, która obecna była przed Arjuną. To skoncentrowanie umysłu na Krsnie stanowi najskrytszą część wiedzy, która została wyjawiona Arjunie dlatego, że był on najdroższym przyjacielem Krsny.
Kupiłes Koran nie wiem czy Gite, jesli tak to spróbój przeczytac jeszcze raz tylko pomódl sie do Boga abys mógł zrozumieć.

Narayana
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2011, 21:21

Re: Islam

Post autor: Narayana » 06 sty 2012, 16:50

trigi pisze:Kupiłes Koran nie wiem czy Gite, jesli tak to spróbój przeczytac jeszcze raz tylko pomódl sie do Boga abys mógł zrozumieć.
Kupiłem Bhagavad-Gitę jak i parę innych książek Prabhupady mam je w domu. Właśnie się modliłem do Boga robię to 5 razy dziennie.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Islam

Post autor: trigi » 06 sty 2012, 17:24

Tak trzymaj:
BG 04.11 Każdego z nich – kiedy podporządkowuje się Mnie – nagradzam odpowiednio. Każdy podąża Moją ścieżką pod każdym względem, o synu Prthy.
Znaczenie:(...)Innymi słowy, sukces każdego zależy jedynie od Jego łaski, a różne procesy duchowe są jedynie różnymi stopniami sukcesu na tej samej ścieżce.
Dopóki jednak nie osiągnie się najwyższej doskonałości w świadomości Krsny, wszelkie wysiłki pozostają niedoskonałymi, tak jak oznajmia to Śrimad-Bhagavatam (2.3.10):
akamah sarva-kamo va moksa-kama udara-dhih
tivrena bhakti-yogena yajeta purusam param
"Bez względu na to, czy ktoś wolny jest od wszelkich pragnień (w przypadku wielbicieli), czy pragnie wszelkich korzyści albo ubiega się o wyzwolenie, powinien on z całych sił starać się czcić Najwyższą Osobę Boga, aby osiągnąć całkowitą doskonałość kulminującą w świadomości Krsny."

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Islam

Post autor: Bolito » 06 sty 2012, 19:56

trigi pisze:Bolito masz racje, ale Narajana moze zostac przynajmniej zwracajac sie do niego intonuje sie Narajana.Moze se wkleic caly Koran i co to zmieni? U mnie nic.
Rzeczywiście, zawsze będzie z tego jakaś korzyść. A co do wklejania - jak widzę wpis złożony niemal wyłącznie z cytatów, to jakoś odechciewa mi się czytać. Wolałbym zapoznać sie z poglądami autora wpisu, wyrażonymi własnymi słowami, z linkami do Koranu online, albo tylko z namiarami na werset.
trigi pisze:
Narayana pisze:A od tego, kto poszukuje innej religii niż Islam, nie będzie ona przyjęta; i on w życiu ostatecznym będzie w liczbie tych, którzy ponieśli stratę. (Koran 3:85)
BG 18.65 Zawsze myśl o Mnie i zostań Moim wielbicielem. Czcij Mnie i składaj Mi hołd, a bez wątpienia przyjdziesz do Mnie. Obiecuję ci to, ponieważ jesteś Mi bardzo drogim przyjacielem.
BG 18.66 Porzuć wszelkie rodzaje religii i po prostu podporządkuj się Mnie. Ja wyzwolę cię od wszelkich następstw grzechów. Nie lękaj się więc.
No i tu dochodzimy do ściany. Zderzenie 2 cytatów, z pism uważanych za objawione. "Skupić się tylko na Allahu", "Skupić się tylko na Krysznie" - teraz zostaje tylko pójść swoimi ścieżkami w swoją stronę, albo w gorszym przypadku pourywać sobie łby, w imię słuszności wiary. Zależnie od nastroju dyskutantów.
Narayana pisze:[Na pewno chodzi ci o ten werset:

Zaprawdę, ci, którzy uwierzyli, którzy wyznają judaizm, chrześcijanie i sabejczycy. Ktokolwiek spośród nich wierzy w Boga i w Dzień Ostatni i czyni dobro, wszyscy otrzymają nagrodę u swego Pana; i nie odczują żadnego lęku, i nie będą zasmuceni! (Koran, 2:62)
Nie, nie chodziło mi o konkretny werset. Obiło mi się gdzieś o uszy, że Prorok, przynajmniej z początku, uznał również Zaratusztrianizm za religię objawioną, a potem jeżeli nawet nie on, to pierwsi kalifowie zrezygnowali z tego. Natomiast Sabejczy nie byli zaratusztrianami. Wyznawali własną religię, typowy politeizm, z dużą rola bóstw astralnych. A zdaje sie, że Prorok był szczególnie uczulony na "tych, co czczą słońce, księżyc i gwiazdy", więc ten werset brzmi dość ciekawie.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Islam

Post autor: trigi » 07 sty 2012, 06:52

Bolito pisze:
trigi pisze:
Narayana pisze:A od tego, kto poszukuje innej religii niż Islam, nie będzie ona przyjęta; i on w życiu ostatecznym będzie w liczbie tych, którzy ponieśli stratę. (Koran 3:85)
BG 18.65 Zawsze myśl o Mnie i zostań Moim wielbicielem. Czcij Mnie i składaj Mi hołd, a bez wątpienia przyjdziesz do Mnie. Obiecuję ci to, ponieważ jesteś Mi bardzo drogim przyjacielem.
BG 18.66 Porzuć wszelkie rodzaje religii i po prostu podporządkuj się Mnie. Ja wyzwolę cię od wszelkich następstw grzechów. Nie lękaj się więc.
No i tu dochodzimy do ściany. Zderzenie 2 cytatów, z pism uważanych za objawione. "Skupić się tylko na Allahu", "Skupić się tylko na Krysznie" - teraz zostaje tylko pójść swoimi ścieżkami w swoją stronę, albo w gorszym przypadku pourywać sobie łby, w imię słuszności wiary. Zależnie od nastroju dyskutantów.
Jak mam wybierac miedzy pismem objawionym bedacy przekazem archanioła do proroka tego co powiedział Bóg i pismem objawionym bedacy przekazem tego co powiedział osobiście sam Bóg wybieram bezposrednia werscje czyli to co powiedział
Sri Kryszna do nieustraszonego Arjuny.
om tat sat.

Jak tez jezyk Koranu do mnie nie przemawia jest "jehowicki" za duzo tam "zaprawd" dni ostatnich dóbr i strat. Wole "drogim przyjacielem" i "nie lekaj sie wiec"

Narayana
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2011, 21:21

Re: Islam

Post autor: Narayana » 07 sty 2012, 09:32

Bolito pisze:"Skupić się tylko na Allahu", "Skupić się tylko na Krysznie"
Jest tylko Jeden Bóg

Niektórzy twierdzą że „Allah jest Bogiem Muzułmanów”, a „Muhammad objawił ludziom wiarę w ‘boga’ Allaha” Jest to całkowicie błędna opinia, albowiem „Allah” jest po prostu arabskim słowem, które znaczy – „Bóg”- i tylko „Jeden Bóg”. Ponadto słowo „Allah” nie istnieje w liczbie mnogiej, ani w żadnym rodzaju /męskim bądź żeńskim/, co idealnie oddaje islamską koncepcję Boga.


Bhagavad-Gita mówi że Kryszna jest Bogiem. Są tacy co twierdzą że Śiwa jest Bogiem albo że Śiwa i Kryszna to ta sama osoba ale z jednej strony Śiwa i Kryszna z puran, Mahabharaty i Ramajany to odrębne postacie, które raz świadczą o nadrzędnej pozycji Kryszny, a raz Śiwy.

Wierząc w to jak i wierząc w to jak Prabhupada powiedział że 5000 tysięcy lat temu rządził tylko jeden władca który mieszkał w Indiach i na świecie była tylko jedna religia zarówno mogę wierzyć w mitologie grecką i czcić np. Zeus.

Nie ma żadnych Bóstw. Nie ma wielu bogów. Jest tylko Jeden Bóg !


"Gdzież są ci, którym oddajecie cześć poza Allahem? Czy oni wam pomagają albo czy pomagają samym sobie?" (Koran, 26:92-93).

"W imię Boga Miłosiernego, Litościwego! 'Mów: On jest Allahem jedynym Allahem Wiekuistym! Nie zrodził nikogo ani też. nie został zrodzony, a nikt nie jest Jemu równy'" (Koran, 112:1-4).

Narayana
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2011, 21:21

Re: Islam

Post autor: Narayana » 07 sty 2012, 09:36

109:1 Powiedz: "O wy - niewierni!
109:2 Ja nie czczę tego, co wy czcicie,
109:3 Ani wy nie jesteście czcicielami tego, Co ja czczę.
109:4 Ja nie jestem czcicielem tego, co wy czcicie,
109:5 Ani wy nie jesteście czcicielami tego, co ja czczę.
109:6 Wy macie waszą religię, a ja mam moją religię."

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Islam

Post autor: trigi » 07 sty 2012, 09:41

Narayana pisze:109:1 Powiedz: "O wy - niewierni!
109:2 Ja nie czczę tego, co wy czcicie,
109:3 Ani wy nie jesteście czcicielami tego, Co ja czczę.
109:4 Ja nie jestem czcicielem tego, co wy czcicie,
109:5 Ani wy nie jesteście czcicielami tego, co ja czczę.
109:6 Wy macie waszą religię, a ja mam moją religię."
108: Tak, zgadza sie tylko troche nudzisz i przezuwasz przezute :cry:

ODPOWIEDZ