Islam

Tylko jedna droga jest prawdziwa - droga do Boga. " Prawdziwym interesem wszystkich żywych stworzeń – w istocie, celem życia – jest powrót do domu, do Boga. Jest to korzystne dla nas samych, naszej żony, dzieci, uczniów, przyjaciół, rodaków i całej ludzkości. Ruch świadomości Kryszny może udzielić wskazówek względem zarządzania, dzięki któremu każdy będzie mógł wziąć udział w czynnościach świadomych Kryszny i osiągnąć ostateczny cel." - 07.15.65 Zn.
Narayana
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2011, 21:21

Re: Islam

Post autor: Narayana » 08 sty 2012, 19:52

Visnu-Krsna dasa pisze:Narayana! Powiedz jak można pogodzić miłość Boga (Allacha), która według Ciebie jest większa od miłości matki do dziecka, z dogmatem, że jego bezbożne dzieci, ale jednak nadal dzieci, będą się męczyć w piekle, przypiekane w ogniu, który się nigdy nie skończy. Czy przyszłoby do głowy normalnej matce, aby sadzać swoje dziecko za karę na rozgrzanej do czerwoności kuchence?!
Przecież takie poglądy, to zniesławianie Boga i lżenie go!
My nie jesteśmy dziećmi Bożymi tylko sługami. Allah(Bóg Jedyny) jest najbardziej Miłosierny gdyż przebacza nam nasze grzechy. A kto uczyni zło lub wyrządzi krzywdę swojej duszy, a potem prosi Boga o przebaczenie, ten znajdzie Boga przebaczającym, litościwym! Wskazane jest proszenie o wybaczenie. Prorok (pokój z nim), którego przeszłe i przyszłe grzechy zostały wybaczone, prosił Allaha o przebaczenie - wiec jakże my, którzy regularnie popełniamy grzechy, nie mielibyśmy żałować i błagać Allaha o wybaczenie? Szczera i nieustająca modlitwa o przebaczenie jest niezbędna, aby grzechy popełniane przez nas nieumyślnie również zostały wybaczone.Ale Allah jest także sprawiedliwy. Stąd złoczyńcy i grzesznicy muszą zostać ukarani, a ludzie cnotliwi zasłużą na łaskę i hojność Allaha. W istocie cecha Bożego Miłosierdzia w pełni wyraża się w innym atrybucie Allaha, jakim jest Sprawiedliwość. Ludzie cierpiący za życia dla Allaha oraz ci, którzy dręczą i wyzyskują innych, nie zostaną jednakowo potraktowani przez ich Pana. Oczekiwanie równego ich traktowania byłoby równoznaczne z negacją prawdziwej wiary w odpowiedzialność człowieka w przyszłym życiu, oraz odrzuceniem pobudek do moralnego i cnotliwego życia na tym świecie. Wyraźnie i wprost mówią o tym następujące wersety Koranu:

Zaprawdę, ludzie bogobojni znajdą u swego Pana Ogrody szczęśliwości! Czyż my potraktujemy tych, którzy się poddali, całkowicie tak jak grzeszników. Cóż z wami? Jak sądzicie? (Koran, 68:34-35).
trigi pisze:Smiem wątpić. Znowu nie wiesz o czym mówisz. Czysty wielbiciel juz jest w raju będąc na Ziemi.
Ależ wiem o czym mówię:

..Używanie życia na tym świecie - niedługie,a życie ostateczne jest lepsze dla tego, kto jest bogobojny...(Koran, 4,77)

..Dla was będzie tam to, czego zapragną wasze dusze; i dla was będzie tam to, o co wy poprosicie jako gościnne przyjęcie od Przebaczającego, Litościwego. (Koran, 41:31-32)

Wśród nich będą krążyć podawane im naczynia ze złota i puchary; będzie w nich to, czego dusze zapragną i czym rozkoszują się oczy. I będziecie przebywać tam na wieki. (Koran, 43:71)

Będą tam hurysy o wielkich oczach, podobne do perły ukrytej [...] Zaprawdę, stworzyliśmy je w sposób doskonały i uczyniliśmy je dziewicami, kochającymi, jednakowego wieku - dla tych po prawicy. (Koran, 56:22-23,35-38)

V-K
Posty: 160
Rejestracja: 07 gru 2011, 20:02

Re: Islam

Post autor: V-K » 08 sty 2012, 20:46

Narayana, nie odpowiedziałeś na pytanie, a jedynie po prostu wykręciłeś się od uczciwej odpowiedzi. Wszyscy ludzie, a przynajmniej według Biblii w ślad za nią Koranu, są nazwani dziećmi Bożymi. A muzułmanie zdaje się uznają w dużej mierze Biblię, gdyż Koran powstał na podstawie Biblii, który często i gęsto odwołuje się do niej. Tak czy inaczej nawet jeżeli wszystkich ludzi nazwiemy dziećmi Bożymi, to wiadomo, że chodzi o Jego stworzenia lub Jego integralne i różne zarazem części (żywe istoty).
Pytanie było takie: W jaki sposób Bóg, może torturować w ogniu przez całą wieczność istoty, które stworzył, jeżeli juz nie chcesz ich nazywać dziećmi. To temu twojemu miłosiernemu Bogu sprawia przyjemność. Rozkoszuje się takim widokiem, tak?! Naprawdę to są żałosne poglądy na miłosiernego Boga. A ze sprawiedliwością, torturowanie przez całą wieczność kogokolwiek, w ogniu, ma sie tak do sprawiedliwości, jak oko do stopy. To nie są Boże poglądy!

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Islam

Post autor: trigi » 08 sty 2012, 21:50

Bolito pisze:"Kochaj Pana swego,
Albo poznasz na sobie gniew Jego.
Nie chciałbyś Go poznać od grożnej strony
To rób co mówi, a będziesz zadowolony"
Objawienie nieświętego Bolito, 4.7
Marnujesz sie Bolito napisz ewangelie, nie bedzie apokryfem :D
(tylko gorsze na grożne o to chodziło zapewne)

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Islam

Post autor: trigi » 08 sty 2012, 22:46

Narayana pisze:Będą tam hurysy o wielkich oczach, podobne do perły ukrytej [...] Zaprawdę, stworzyliśmy je w sposób doskonały i uczyniliśmy je dziewicami, kochającymi, jednakowego wieku - dla tych po prawicy. (Koran, 56:22-23,35-38)
No tym mnie przekonałeś pieknookie hurysy dziewice dla tych po prowacy, kochające :oops:
warto słuchać Koranu dla hurys powtórzone 2x patrzac na numerki, aby nie umkło :wink:

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Islam

Post autor: Bolito » 08 sty 2012, 22:54

trigi pisze:
Bolito pisze:"Kochaj Pana swego,
Albo poznasz na sobie gniew Jego.
Nie chciałbyś Go poznać od grożnej strony
To rób co mówi, a będziesz zadowolony"
Objawienie nieświętego Bolito, 4.7
Marnujesz sie Bolito napisz ewangelie, nie bedzie apokryfem :D
(tylko gorsze na grożne o to chodziło zapewne)
Napisałem poprawnie... tak przynajmniej jest teraz, a tutaj nie można edytować swoich wpisów. Samo się poprawiło, tobie się coś przestawiło w trakcie cytowania, czy zadziałała "niewidzialna ręka moderatora" ? :) Dziękuję za uznanie. Może coś z tego wyjdzie, jak sie uzbiera więcej.
Gdzieś zdarzyło mi się słyszeć, że te "hurysy" to ochoczo zaakceptowany błąd, a w pierwotnych wersjach chodziło o bardzo podobne słowo oznaczające pewien gatunek winogron. Ale nie pamiętam szczegółów.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Islam

Post autor: trigi » 08 sty 2012, 22:55

Visnu-Krsna dasa pisze:Narayana, nie odpowiedziałeś na pytanie, a jedynie po prostu wykręciłeś się od uczciwej odpowiedzi!
Normalme, zeby przekaz miał sens potrzebna jest szczerosc i pokora. Czegoś tu brakuje .

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Islam

Post autor: trigi » 08 sty 2012, 23:01

Bolito pisze:Gdzieś zdarzyło mi się słyszeć, że te "hurysy" to ochoczo zaakceptowany błąd, a w pierwotnych wersjach chodziło o bardzo podobne słowo oznaczające pewien gatunek winogron. Ale nie pamiętam szczegółów.
Kto by wysadzał sie myslac o winogronach ? Właściciel winnicy?

Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Re: Islam

Post autor: Adam Katowice » 09 sty 2012, 00:18

Narayana pisze: Aisha była zaręczona już wcześniej przed Prorokiem Muhammadem (pokój z nim). Są różne Hadisy co do zaręczyn słyszałem że 6 lat ale i 9 lat i 13 lat.
MUHAMMAD I 9-LETNIA DZIEWCZYNKA - HADISY:

1. Sahih Muslim Book 008, Number 3310: Aisza powiedziała: Apostoł Allaha ożenił się ze mną kiedy miałam 6 lat i zostałam dopuszczona do jego domu kiedy miałam 9 lat.

2. Sahih Muslim Book 008, Number 3311: Aisza powiedziała, że Apostoł Allaha ożenił się z nią kiedy miała 7 lat i została wzięta do jego domu jako panna młoda kiedy miała 9 lat, i miała przy sobie lalki. I kiedy on umarł (święty Prorok) miała wtedy 18 lat.

3. Bukhari vol. 7, #88: Prorok podpisał kontrakt małżeński z Aisza kiedy miała 6 lat i skonsumował swoje małżeństwo kiedy miała ona 9 lat i została z nim przez 9 lat (do jego śmierci)

4. Abu Dawud, Vol. 2, #2116: Aisza powiedziała „Apostoł Allaha ożenił się ze mną kiedy miałam 7 lat” (narrator Sulaiman mówi „lub 6 lat”) „Miał on ze mną stosunek seksualny kiedy miałam 9 lat”

5. Tabari, volume 9, page 131 (...) Prorok ożenił się z nią trzy lata przed Emigracją, kiedy miała 7 lat i skonsumował małżeństwo kiedy miała 9 lat, po jego emigracji do Medyny w Shawwal. Miała 18 lat kiedy umarł.

plus

MUHAMMAD I JESZCZE MŁODSZE DZIECKO

"Zauważyłem Apostoła widzącego Ummu-Fadl kiedy raczkowała przed nim i powiedział on „Jeśli podrośnie i będę jeszcze żył, to ożenię się z nią”, lecz on zmarł zanim ona podrosła..."

"Życie Proroka Allaha" Ibn Ishaka - biografia Mahometa (oczywiście uznawana przez samych muzułman) "Sirat Rasul Allah" Ibn Ishaka (Suhayli, ii.79: In the riwaya of Yunus I.
I recorded that the apostle saw her (Ummu’l-Fadl) when she was baby crawling before him and said, ‘If she grows up and I am still alive I will marry her.’ but he died before she grew up and Sufyan b. al-Aswad b. Abdu’l-Asad al-Makhzumi married her and she bore him Rizq and Lubaba (ref.10, p. 311) SIRAT RASUL ALLAH by Ibn Ishaq Translated by A. Guillaume. Fifteenth Impression, 2001 Published by Oxford University Press, Karachi, Pakistan
Narayana pisze: Resztę twojej wiadomości już kiedyś słyszałem poproszę hadisy bo inne źródło mnie nie interesuje.
HADISY:

Sahih Muslim, 217 „Zaiste Allah nakazał fachowość we wszystkich sprawach. Więc jeśli zabijasz, zabijaj dobrze, jeśli masakrujesz, masakruj dobrze. Niech każdy z Was naostrzy swój miecz”

Tabari IX:69 „Mordowanie niewiernych to drobnostka dla nas”

Ishaq:489 „Czy te skurwysyny [bastards] myślą, że nie jesteśmy równi w walce? Jesteśmy mężczyznami którzy myślą, że nie ma wstydu w zabijaniu”

Bukhari:V4B52N270 „Posłaniec Allaha powiedział „Kto jest gotowy zabić Ashraha? Opowiadał on szkodliwe słowa o Allahu i jego Apostole”. Wtedy wstał Maslama „Czy chciałbyś abym go zabił?”. Prorok potwierdził „Tak”. Maslama powiedział „Więc pozwól mi, abym mógł go okłamać [celem oszustwa które doprowadzi do zabicia]” Mahomet powiedział: „Możesz tak zrobić”

Tabari VII:97 „Rankiem po zamordowaniu Ashraha, Prorok zadeklarował „Zabijcie każdego Żyda kiedy będzie to w Waszej mocy”

Ishaq:368 „Ciało Ka'ba zostało powalone. Po jego upadku wszyscy Żydzi z plemienia Nadir zostali poniżeni. Mieczem w ręce przecieliśmy go. Z rozkazu Mahometa zostaliśmy wysłani sekretnie nocą. Bracia zabijający braci. Zwabiliśmy go do jego śmierci za pomocą podstępu. Podróżując w nocy, odważnie jak lwy, weszliśmy do jego domu. Sprawiliśmy, że posmakował śmierci z naszych zabójczych mieczy. Odnieśliśmy zwycięstwo dla religii Proroka”

Tabari VIII:180 „Także wśród wyeliminowanych był Ikrimah bin Abu Jahl oraz Sara, niewolnica jednego z synów Abd Muttaliba.”

Tabari VIII:1818 „Posłaniec rozkazał zamordowanie sześciu mężczyzn i czterech kobiet. Jedną z kobiet była Hind, która przysięgła wierność i została muzułmanką”

Ishaq:598 „Kiedy Apostoł wrócił do Medyny po rajdzie [grabieży] na [ludzie] Ta'if, rozniosła się wieść, że zabił kilku mężczyzn, którzy wyśmiewali i obrażali go. Poeta któremu darowano życie informował o tym we wszystkich miejscach”

Tabari IX:76 Prorok powiedział: „Malik poinformował mnie, że jesteś pierwszym z ludu Himyar do przyjęcia islamu i że zabiłeś niewiernych, więc cieszymy się z Twojego dobrego losu”

Ishaq:308 oraz Tabari VII:67 „Kiedy Apostoł był w Safra, Nadr został zamordowany. Kiedy Mahomet dotarł do Irq al-Zabyah zabił Uqbaha. Kiedy Prorok rozkazał zamordować go, Uqbah powiedział „Kto zaopiekuje się moimi dziećmi, Mahomecie?” „Ogień piekielny” - odpowiedział Apostoł a Uqbah został zamordowany.

Tabari VII:85 „Mahomet zabił wielu ludzi Quraysh w Badr”

Tabari VII:101 „Khazraj poprosił Proroka o zgodę na zabicie Sallama Huqayq, który był w Khaybar. Uzyskał pozwolenie”

Ishaq:403 „Allah zabił dwudziestudwóch politeistów w Uhud”

Tabari VII:38 „Posłaniec Allaha zarządził że wszyscy Żydowscy mężczyźni oraz chłopcy którzy osiągneli wiek dojrzałości powinni zostać ścięci [dekapitacja]. Później Prorok podzielił bogactwa, żony oraz dzieci Żydów Banu Qurayza między muzułman”

Ishaq:464 „Żydom rozkazano zejść na dół i Posłaniec Allaha uwięził ich. Wtedy Prorok udał się na plac targowy Medyny i wykopał w nim kilka rowów. Następnie wezwał po Żydów i obcinał im głowy w tych rowach. Byli przyprowadzani w grupach. Było ich od 800 do 900 chłopców oraz mężczyzn”

Tabari VIII:40 „Posłaniec rozporządził, że rowy powinny zostać wykopane w ziemi dla ludu Quarayza. Następnie usiadł. Ali i Zubay zaczeli obcinanie głów [Żydów] w jego obecności”

Ishaq:316 Zbliżając się do Badr, Mahomet wysłał grupę jeźdzców z rozkazem złapania Mekkańczyków i spalenia ich żywcem.

Morderstwo 120-letniego starca
Pierwsze źródło - szyickie: Kitab Al Tabaqat Al Kabir (Księga Spraw Głównych) vol.2, Ibn Sa'd, str. 37
Drugie źródło - biografia Muhammada autorstwa Ibn Ishaq'a, str. 675

Morderstwo Żydówki
Abu-Dawud, księga Kitab Al-Hudud Book 38, Number 4349: Narrated Ali ibn AbuTalib

plus bonus

KARA ŚMIERCI ZA APOSTAZJĘ CZYLI ODEJŚCIE OD RELIGII POKOJU, MIŁOŚCI, TOLERANCJI

Sahih Bukhari, tom 9, #17
Przekazał Abdullah: Wysłannik Allaha powiedział: krew muzułmanina, który zaświadcza, że nikt nie ma prawa być czczony z wyjątkiem Allaha i że ja jestem Jego Wysłannikiem, nie może zostać przelana, chyba, że dotyczy to trzech sytuacji: [w ramach] Qisas (sprawiedliwego, równego ukarania) za morderstwo, osoba pozostaje w związku małżeńskim i popełnia cudzołóstwo i osoba, która odwraca się od islamu (apostata) i pozostawia Muzułmanów.

Sahih Bukhari, tom 9, #58
Przekazał Abu Bruda, „Abu Musa powiedział... Zaprawdę był tam przy Abu Musie skuty w kajdany człowiek. Muadh zapytał: „Kim jest ten [człowiek]?” Abu Musa odpowiedział: „Był Żydem, został Muzułmaninem, a następnie powrócił do Judaizmu.” Następnie Abu Musa poprosił Muadha aby usiadł, ale Muadh powiedział: „Nie usiądę dopóki go nie zabijesz. To jest werdykt Allaha i Jego Wysłannika.” i powtórzył to trzykrotnie. Następnie Abu Musa nakazał aby zabito tego człowieka i został on zabity...”

Sahih Bukhari 9:89:271
”Mężczyzna przyjął islam i wrócił do juidaizmu. Mahomet powiedział: „Nie usiądę dopóki nie zabijecie go, bo taki jest wyrok Allaha i jego Apostoła”.

Sahih Bukhari 4:52:260
„Ali spalil trochę ludzi [a dokładniej ateistów – 9:84:57) aczkolwiek Prorok powiedział „Nie każ nikogo karą Allaha (ogniem) jeśli jednak muzułmanin odrzuci swoją religię – zabij go!”

plus extra bonus

Jednym z bardziej znanych „apostatów” był Abdullah ibn Saud, osobisty skryba Mahometa (analfabety).

Abdullah doszedł do wniosku, że to Mahomet, a nie Allah był autorem Koranu i z tego względu postanowił opuścić islam.
Karą było zamordowanie go przez rzezimieszków Proroka.
...

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Islam

Post autor: trigi » 09 sty 2012, 06:59

Narayana pisze:Zaprawdę, tych, którzy obrażają Boga i Jego Posłańca,
przeklnie Bóg w tym życiu (w przerwie jest ulga) i w życiu ostatecznym;
On przygotował dla nich karę poniżającą!
Abdullah doszedł do wniosku, że to Mahomet, a nie Allah był autorem Koranu i z tego względu postanowił opuścić islam. Karą było zamordowanie go przez rzezimieszków Proroka.
Powiem szczerze express to działa. Ponizenie mnie nie rusza przynajmniej skasuje troche moje rozbuchane ego.

Narayana
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2011, 21:21

Re: Islam

Post autor: Narayana » 09 sty 2012, 08:59

Visnu-Krsna dasa pisze:Narayana, nie odpowiedziałeś na pytanie
Ależ odpowiedziałem Allah jest najbardziej Miłosierny gdyż jest przebaczający. My nie doświadczymy niesprawiedliwości w Dniu Sądu Ostatecznego dostaniemy księgę w której będzie napisane co czyniliśmy i dostaniemy to na co sobie my sami zasłużyliśmy.
Adam Katowice pisze:1. Sahih Muslim Book 008, Number 3310: Aisza powiedziała: Apostoł Allaha ożenił się ze mną kiedy miałam 6 lat i zostałam dopuszczona do jego domu kiedy miałam 9 lat.

5. Tabari, volume 9, page 131 (...) Prorok ożenił się z nią trzy lata przed Emigracją, kiedy miała 7 lat i skonsumował małżeństwo kiedy miała 9 lat, po jego emigracji do Medyny w Shawwal. Miała 18 lat kiedy umarł.
Jak widać Hadisy mówią inaczej więc nie wiadomo jak naprawdę było ale nie obchodzi mnie to ile miała lat obchodzi mnie to że Aisza bardzo kochał Proroka Muhammada(pokój z nim) i jak wy twierdzicie ta biedna dziewczynka była bardzo szczęśliwa. Zresztą takie śluby są aranżowane do dziś chociażby w Indiach.

Nie wiem które Hadis są uważana za autentyczne musiał bym się zapytać kogoś kto wie. Wiem że wiele Hadisów stworzyli także ludzie.

Prorok(pokój z nim) nigdy nie zabił niewinnego. Prorok(pokój z nim) walczył tylko z tymi którzy czcili bałwany i nie chcieli przyjąć Islamu. Prorok(pokój z nim) nigdy nie zabił wierzącego muzułmanina który przeszedł na Islam. Prorok(pokój z nim) walczył tylko z tymi którzy odrzucili wiarę.



Te twoje Hadisy jeszcze powiększyły moją wiarę wiedz bardzo ci dziękuje. Teraz lepiej wiem jak należy traktować niewiernych.

ODPOWIEDZ