Symbole religijne w życiu społecznym

Tylko jedna droga jest prawdziwa - droga do Boga. " Prawdziwym interesem wszystkich żywych stworzeń – w istocie, celem życia – jest powrót do domu, do Boga. Jest to korzystne dla nas samych, naszej żony, dzieci, uczniów, przyjaciół, rodaków i całej ludzkości. Ruch świadomości Kryszny może udzielić wskazówek względem zarządzania, dzięki któremu każdy będzie mógł wziąć udział w czynnościach świadomych Kryszny i osiągnąć ostateczny cel." - 07.15.65 Zn.
Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Symbole religijne w życiu społecznym

Post autor: Purnaprajna » 11 lut 2012, 10:58

Śrila Prabhupada zawsze się dziwił, jak można budować pomnik, czy religijną statuę na zewnątrz, w celu uhonorowania kogoś. Przecież będzie to tylko miejsce na odchody dla ptaków. A krytykują bhaktów, że dbają o bóstwa Kryszny w świątyni...

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Symbole religijne w życiu społecznym

Post autor: trigi » 12 lut 2012, 14:17

Zawsze moze sie zpersonalizowac i odjechać w strone zachodzącego słońca!
Załączniki
easy-rider.jpg
easy-rider.jpg (24.23 KiB) Przejrzano 561 razy

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Symbole religijne w życiu społecznym

Post autor: trigi » 12 lut 2012, 14:19

I jeszcze odnośnie kremówek i suchej krakowskiej.
Załączniki
ciacho.png
ciacho.png (158.96 KiB) Przejrzano 561 razy

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Symbole religijne w życiu społecznym

Post autor: ParamatmaDas » 25 maja 2012, 14:07

Mysle ze nie ma sposobu by usnac wsztskei symbole religijne. Chocby nawet to ze tydzien trfa 7 dni pochodzi z Judaizmu a wczesniej zapewne z wierzen Egipskich, nazwy miesiecy. Zrszta symboli jest duzo wiecej takze swieckich. Np Dzinsy- to tak samo symbol zachodu jak Burka - dla kobiety z Iranu, dzisijsze pieniadze to z regoly kawalek papieru pomalowany z obu stron symbolicznie wskazujacy na wartosc jaka bank zobowiazal sie do zaplaty w zlocie.

Tak czy siak, moim zdaniem to raczej propoaganda.
PC>Das.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Symbole religijne w życiu społecznym

Post autor: trigi » 08 wrz 2012, 19:53

Symbolem chrześcijaństwa powinno być miłosierdzie.
Dlatego dyskusja zażarcie jest prowadzona u jezuitów też:
http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/rozmaw ... 5/start/20
mi sie spodobało to:
Dusza to życie. Dusza zwierzęcia to życie zwierzęcia. Zwierzę, które ma duszę to po prostu żywe zwierzę. Ale tylko człowiek ma duszę wieczną, czyli życie wieczne.
- Barbara -

PS. tak jak napisałam
NIE OŚMIELAM SIE TWIERDZIĆ ZE ZWIERZĘTA NIE MAJA DUSZY SKORO NA DZIEŃ DZISIEJSZY NAUKI KOSCIOŁA GŁOSZĄ ŻE MAJĄ
NIE OŚMIELAM SIE TWIERDZIĆ ZE ZWIERZĘTA NIE ZNAJDA SIĘ W RAJU SKORO PAPIEŻ JAN PAWEŁ II ODPOWIEDZIAŁ ZE TAM JE SPOTKAMY
ośmielam sie tylko twierdzić, że my zostaniemy rozliczeni również z tego jak traktowaliśmy zwierzeta.
- k -

Rz 8, 19-21:
19.Bo stworzenie z pragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych.
20. Stworzenie bowiem zostało poddane marności - nie z własnej chęci, ale ze względu na Tego, który je poddał - w nadziei
21. że również i ono zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia, by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych.

Ap. 8, 8-9
8. I drugi anioł zatrąbił:
i jakby wielka góra płonąca ogniem została w morze rzucona, a trzecia część morza stała się krwią
9. i wyginęła w morzu trzecia część stworzeń
- te, które mają dusze - i trzecia część okrętów uległa zniszczeniu.

Ksiega Madrości 11, 24-25
24. Miłujesz bowiem wszystkie stworzenia,
niczym się nie brzydzisz, co uczyniłeś,
bo gdybyś miał coś w nienawiści, nie byłbyś tego uczynił.
25 .Jakżeby coś trwać mogło, gdybyś Ty tego nie chciał?
Jak by się zachowało, czego byś nie wezwał

Księga Mądrości 12, 1
1 Bo we wszystkim jest Twoje nieśmiertelne tchnienie.

cytaty które wymienił Tolek
- k -
2012-03-13 13:58:40
zwierzęta mają dusze sama widziałam dusze swojego zmarłego pieska
- Agata -

2012-03-13 17:55:21
@Agata
do prywatnych objawień jesteśmy zdystansowani
- mc -
a szkoda :wink: :D

skąpo dla zwierzat to i dla współwyznawców brakuje:
Szczęść Boże :) Mam takie jedno pytanie… ja bardzo lubię chodzić na spotkania różnych wyznań religijnych i nie tylko religijnych… (Chodzę po prostu z czystej ciekawości…) Kiedy w mojej parafii dowiedział się o tym ksiądz stwierdził ze nie jestem katoliczka i odmówił mi komunii… I stąd moje pytanie: Czy uczestniczenie w spotkaniach, kultach innych wiar i wyznań to grzech?

Mozesz podac miasto, kosciol i nazwisko tego ksiedza? Ciekaw tez jestem, w jakich okolicznosciach odmowil ci Komunii i czy jakos glebiej uzasadnil swe stanowisko. Warto tez by sie dowiedziec, w jakich konkretnie spotkaniach uczestniczysz i co tam robisz. Pojscie np. do synagogi, meczetu, cerkwi albo zboru, aby popatrzec jak ludzie tamtych religii i wyznan sie modla, zadnym grzechem oczywiscie nie jest.
Tu jest wiecej miłosierdzia a mówią ze sekty na poczatku bombardują miłością - poptrz no!
Czy posiadanie w domu obrazka symbolu neu age lub religi hiduskiej moze powodowac zakłócenia w relacjach domownikow aż do wybuchow agresji o wielkiej sile. Jak przekonac te osoby o skutkach posiadania takich obrazow. Te osoby są po sakramentach chrztu komuni i bierzmowania. Ale w tej chwili daleko od Kościoła. pozdrawiam w Panu krystyna

Jeżeli osoby, o których mówisz są daleko od Kościoła, to należałoby podjąć się ich ewangelizacji a ewangelizacja nie polega na wyrzucaniu z domu takich czy innych obrazów. Aby ich miejsce zajęło Pismo święte i symbole chrześcijańskie potrzebne jest świadectwo życia osób, które szanują i z którymi się przyjaźnią. Jeśli przyjmą Chrystusa do swojego życia, sami zdecydują, co im pomaga w duchowym rozwoju a co im przeszkadza. A jeśli będą spotykali się tylko z osobami mówiącymi im o tym, co im grozi i przekonywującymi, że coś robią nie tak, oddalą się jeszcze bardziej od Kościoła. Im więcej życzliwości i miłości doświadczą od osób żyjących w żywej relacji z Chrystusem, tym chętniej oddadzą życie Jezusowi. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ