Napór ateizmu

Tylko jedna droga jest prawdziwa - droga do Boga. " Prawdziwym interesem wszystkich żywych stworzeń – w istocie, celem życia – jest powrót do domu, do Boga. Jest to korzystne dla nas samych, naszej żony, dzieci, uczniów, przyjaciół, rodaków i całej ludzkości. Ruch świadomości Kryszny może udzielić wskazówek względem zarządzania, dzięki któremu każdy będzie mógł wziąć udział w czynnościach świadomych Kryszny i osiągnąć ostateczny cel." - 07.15.65 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Napór ateizmu

Post autor: Vaisnava-Krpa » 10 paź 2012, 22:31

b) Ludzie moga byc nie wdzieczni. Mozesz oddac im cale swoje zycie a oni moga tego zwczajnei nie zrozumiec, nie doecnic lub nawet wykozrstac.
Ludzie są bardzo niewdzięczni:

Obrazek


Ci ateiści nie rozumieją, że Bóg jest źródłem. Źródłem wszystkiego. Podlewając korzeń podlewa się całe drzewo. A oni chcą podlewać pojedyncze liście. W końcu nie rozumieją pojęcia miłości. Miłość jest bezinteresowna, jest wyrazem wdzięczności. Opozycja do Boga jest jak opozycja do prawdy, do zasad działania świata, prawa natury. Obojętność zaś powoduje, że nic nie osiągają. Lepsza jest neutralność, gdyż to początek służby oddania.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Napór ateizmu

Post autor: Vaisnava-Krpa » 20 lis 2014, 11:06

Trzy czwarte polskich ateistów ochrzciło dziecko. Co piąty z nich wierzy w istnienie duszy, a co dziesiąty – w życie po śmierci. Kilkanaście procent ateistów w Polsce chodzi do kościoła.

Zdecydowana większość niewierzących to w Polsce ludzie młodzi, mieszczący się w przedziale wiekowym pomiędzy 16 a 29 rokiem życia (54 proc.). Co trzeci ateista mieszka w dużym mieście, a tylko co dziesiąty na wsi.

Jeśli chodzi o samookreślenie ateistów, to wskazują oni kilka opcji. Największa grupa (47 proc.) z nich mówi o sobie właśnie „ateiści”, 27 proc. nazywa się „racjonalistami”, 17 proc. „agnostykami” zaś 13 proc. mówi o sobie wprost - „niewierzący”.

Najważniejszą przyczyną odejścia od Kościoła katolickiego jest negatywna ocena tej instytucji i jej przedstawicieli (50,2 proc.) oraz naukowa interpretacja rzeczywistości (54 proc.).

Polscy ateiści. Chrzczą dzieci, wierzą w istnienie duszy
http://www.fronda.pl/a/polscy-ateisci-c ... 44174.html
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Re: Napór ateizmu

Post autor: drzewo » 02 mar 2015, 00:25

ciekawe dane

ODPOWIEDZ