Zbawenie dla ateisty/agnostyka

Tylko jedna droga jest prawdziwa - droga do Boga. " Prawdziwym interesem wszystkich żywych stworzeń – w istocie, celem życia – jest powrót do domu, do Boga. Jest to korzystne dla nas samych, naszej żony, dzieci, uczniów, przyjaciół, rodaków i całej ludzkości. Ruch świadomości Kryszny może udzielić wskazówek względem zarządzania, dzięki któremu każdy będzie mógł wziąć udział w czynnościach świadomych Kryszny i osiągnąć ostateczny cel." - 07.15.65 Zn.
Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Zbawenie dla ateisty/agnostyka

Post autor: Purnaprajna » 02 sty 2011, 13:04

mirek pisze: Wygląda na to, że dla jakiejś uwarunkowanej duszy (tak z zewnątrz) śmiech i szczęście uwarunkowanej i wyzwolonej duszy może wyglądać tak samo, jednak to nie będzie to samo.
Dokładnie. Czynności materialisty i bhakty mogą z zewnątrz wyglądać identycznie, ale jedne wiążą ducha, a drugie go wyzwalają. Różnica leży w świadomości, nastroju i celu.

Skoro już tak sobie wzajemnie dziękujemy, to i ja chciałbym się dołączyć do serdecznych podziękowań dla Śrila Prabhupada i jego uczniów za bezustanne obdarzanie nas swoją bezprzyczynową łaską i ciągłe edukowanie nas odnośnie ostatecznego celu życia. To co tu piszemy jest wyłącznie ich prasadam, a bez ich nauk i mądrości w ogóle nie mielibyśmy o czym mówić, lub topilibyśmy się w bajorze umysłowych spekulacji. Dziękuję także Wam wszystkim, piszącym tu wielbicielom, którzy stanowią dla nas bezustanną inspiracją do głębszego poznawania świadomości Kryszny. :D

PS. Specjalne podziękowania należą się też chyba mojemu drogiemu komputerowi Stefanowi, oraz jego dzielnej żonie, klawiaturze Klarze za ich tolerancję oraz za pozbawioną egoistycznych pobudek niestrudzoną pracę. Oby tym oddanym grihastom Bóg wynagrodził w większym twardym dysku i połączeniu bezprzewodowym z Wedami! Eeee... coś mi się wydaje, że chyba jednak za długo już siedzę na tym fińskim odludziu i powoli zatracam kontakt z rzeczywistością. :roll: No nic, muszę już lecieć, bo renifer puka. ;)

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: Zbawenie dla ateisty/agnostyka

Post autor: Mathura » 02 sty 2011, 18:05

A ja chciałbym korzystając z okazji podziękować mojej mamie i tacie bo łatwo im nie było, ale mnie żywili i ubierali. Chciałbym też podziękować wszystkim tym kierowcom, którzy mnie nie rozjechali gdy przechodziłem przez jezdnię. Mojej pani z pierwszej klasy bo nauczyła mnie pisać i czytać, również wynalazcy Internetu i wielu wielu innym osobom bo bez nich nie było by mnie tutaj i nie mógłbym czytać tego forum. Ot co. :)

ODPOWIEDZ