Nowa światowa religia ekologizmu Matki Natury

Tylko jedna droga jest prawdziwa - droga do Boga. " Prawdziwym interesem wszystkich żywych stworzeń – w istocie, celem życia – jest powrót do domu, do Boga. Jest to korzystne dla nas samych, naszej żony, dzieci, uczniów, przyjaciół, rodaków i całej ludzkości. Ruch świadomości Kryszny może udzielić wskazówek względem zarządzania, dzięki któremu każdy będzie mógł wziąć udział w czynnościach świadomych Kryszny i osiągnąć ostateczny cel." - 07.15.65 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nowa światowa religia ekologizmu Matki Natury

Post autor: Vaisnava-Krpa » 10 gru 2021, 00:12

Trivikrama Swami: Mówimy Matka Natura ale to ojciec daje nasienie więc powinniśmy wielbić Jego
Wielbiąc Naturę wielbisz coś co ostatecznie cię zabije. Dlatego powinniśmy wielbić jej przyczynę i źródło.
http://nama-hatta.pl/artykul/artykul-numer/989/

Prabhupāda: Dlatego mówię, że to dziecinne. Tylko głupie dziecko wie, że nie potrzebuje ojca: „Moja matka jest wszystkim”. Tak jak ci głupi naukowcy myślą, że natura jest wszystkim. Natura jest matką. Jak małe dziecko na kolanach matki, wie po prostu: „Moja matka jest wszystkim”. Ale kiedy dorośnie, rozumie, że „mam ojca”. Podobnie, ci tak zwani naukowcy, którzy nie widzą Boga poza tą naturą, są jak to samo dziecko. Są po prostu zdumieni działaniami matki, matki natury. To się nazywa śakta. Wielbiciele Bogini Kali i Bogini Durgi są właśnie tacy. Po prostu widzą supremację, cudowne czynności matki. Ale kiedy dorośnie, wie, że „Moja matka ma kontrolera, ma męża, którym jest mój ojciec”.
265494001_10226580163071521_4365040402463258387_n.jpg
02.04.06 Zn.: Materialiści są zazwyczaj czcicielami Durga-devi, zewnętrznej energii Krsny. Nie wiedzą oni jednak, że Durga-devi jest jedynie; należącą do Najwyższego Pana, energią-cieniem. Jak stwierdza Bhagavad-gita (9.10), za zdumiewającym widowiskiem jej materialnych działań kryje się wola Najwyższego Pana. Brahma-samhita mówi, że Durga-śakti pracuje pod kierunkiem Govindy i bez Jego zezwolenia ta potężna energia nie może nawet poruszyć źdźbła trawy. Dlatego też bhaktowie-neofici, zamiast skakać od razu do platformy transcendentalnych rozrywek przedstawianych przez wewnętrzną energię Pana, powinni najpierw posiąść wiedzę o tym, jak wielki jest Najwyższy Pan, poprzez pytanie o rzeczy dotyczące działania Jego twórczej energii. Caitanya-caritamrta także wyjaśnia twórczą energię Pana i Jego rękę kryjącą się za nią, a autor tego dzieła dodatkowo instruuje bhaktów-neofitów, aby bacznie strzegli się pułapki zapomnienia o tym, jak wielki jest Krsna. Jedynie osoba znająca wielkość Pana Krsny jest w stanie posiąść mocną i niezachwianą wiarę w Niego. W innym wypadku, nawet wielcy przywódcy ludzkości będą błędnie myśleć, że Krsna jest jednym z wielu półbogów, osobą historyczną lub mitem – tak, jak robią to zwykli ludzie.


Prabhupāda: Więc jaka jest przyczyna stworzenia?
Dharmādhyaksa: Matka natura.
Prabhupāda: A więc matka natura ... Gdzie jest ojciec? (śmiech) Ty łajdaku, bez ojca matka może urodzić?
Dharmādhyaksa: Cóż, jest bezpłciowy. Jest kilka zwierząt...
Prabhupāda: Nie, nie. Więc zwierzę jest ich ojcem? Gdzie jest ojciec? W porządku, „matka natura”, ale każdy wie, że bez ojca matka jest bezużyteczna.
Jayatīrtha: To fakt.
Prabhupāda: Czy jest jakaś matka, która może urodzić bez ojca? Więc gdzie jest ojciec, draniu? Poprosić ich.
Bahulaśva: W ten sposób Śrila Prabhupad.
Jayatirtha: Czasami mówią, że nie żyje.
Prabhupāda: W porządku. Ale musisz wiedzieć, kim jest twój ojciec. Ojciec mężczyzny nie żyje – to nie znaczy, że może on powiedzieć, że „urodziłem się bez ojca”. Tego nie możesz powiedzieć. Ojciec może być martwy. To znaczy... omówimy później. Przede wszystkim trzeba pogodzić się z tym, że matka nie może rodzić bez ojca. Kim jest ten ojciec? (przerwa)
Bahulāśva: ...natura sama stworzyła wszystko. Tak jak mówimy, że Kryszna...
Prabhupāda: Gdzie jest ta natura, która wszystko tworzy? Gdzie jest ta natura? Pokaż mi.
- Poranny spacer – 17 lipca 1975 r., San Francisco


05.18.28 O wszechmocny Panie, pod koniec milenium ta planeta Ziemia, która jest źródłem wszelkiego rodzaju ziół, lekarstw i drzew, została zalana przez wodę i utonęła pod niszczącymi falami. W tym czasie Ty ochroniłeś mnie wraz z Ziemią i z wielką prędkością przemierzyłeś morze. O nienarodzony, Ty jesteś rzeczywistym obrońcą i żywicielem całego stworzenia kosmicznego i dlatego jesteś przyczyną wszystkich żywych istot. Ofiarowuję Ci moje pełne szacunku pokłony.


05.18.28 Znaczenie: Osoby zawistne nie są w stanie docenić tego, jak wspaniale Pan stwarza, utrzymuje i niszczy wszechświat, ale doskonale mogą zrozumieć to bhaktowie Pana. Bhaktowie Pana są w stanie dostrzec, w jaki sposób Pan działa poza wspaniałymi dokonaniami natury materialnej. W Bhagavad-gicie (9.10) Pan mówi:

mayadhyaksena prakrtih suyate sa-caracaram
hetunanena kaunteya jagad viparivartate

"Ta materialna natura – będąc jedną z Moich energii – działa pod Moją kontrolą, o synu Kunti i ona to stwarza wszelkie ruchome i nieruchome istnienie. Według jej prawa ta manifestacja jest stwarzana i unicestwiana, raz za razem." Wszystkie wspaniałe przemiany natury dokonują się pod nadzorem Najwyższej Osoby Boga. Osoby zazdrosne nie dostrzegają tego, ale bhaktowie – nawet jeśli są bardzo pokorni i niewykształceni – widzą, że poza czynnościami natury jest najwyższa ręka Najwyższej Istoty.

05.18.27 Mój Panie, od największych przywódców w tym świecie, takich jak Pan Brahma i inni półbogowie, aż do przywódców politycznych tego świata, wszyscy są zazdrośni o Twój autorytet. Jednakże bez Twojej pomocy nigdy nie byliby w stanie utrzymać niezliczonych żywych istot tym wszechświecie, ani oddzielnie, ani wspólnie. W istocie Ty jesteś jedynym żywicielem i obrońcą wszystkich ludzkich istot, zwierząt takich jak krowy i osły, roślin, ptaków, gadów, gór i wszystkiego, cokolwiek jest widoczne w tym materialnym świecie.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ