Shiva

Tylko jedna droga jest prawdziwa - droga do Boga. " Prawdziwym interesem wszystkich żywych stworzeń – w istocie, celem życia – jest powrót do domu, do Boga. Jest to korzystne dla nas samych, naszej żony, dzieci, uczniów, przyjaciół, rodaków i całej ludzkości. Ruch świadomości Kryszny może udzielić wskazówek względem zarządzania, dzięki któremu każdy będzie mógł wziąć udział w czynnościach świadomych Kryszny i osiągnąć ostateczny cel." - 07.15.65 Zn.
Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 29 maja 2009, 18:05

Dziękuję witcher za odpowiedź. Byłoby fajnie gdybyś do swojego wielbienia Kryszny mógł wprowadzić przynajmniej trochę intonowania maha-mantry Hare Kryszna. Skoro tak czy siak starasz się nawiązać z Kryszną kontakt poprzez oddawanie mu czci, to dlaczego nie miał byś tego robić w sposób w jaki On sam sobie tego życzy. Nie masz przy tym nic do stracenia a wszystko do zyskania, a przy tym jest to bardzo łatwe i przyjemne.

Jeżeli byłbyś też bliżej zainteresowany szczegółami rytuału wielbienia bóstw, to jest wśród bhaktów wielu specjalistów w tej dziedzinie, którzy z pewnością chętnie pomogli Ci zgłębić tajniki tej sztuki.

Szczerzę życzę powodzenia i spełnienia pragnień. :)

witcher
Posty: 75
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:04

Post autor: witcher » 29 maja 2009, 19:40

Ależ intonuję mantrę Hare Krishna, uwielbiam ją i uważam, że jej słowa mają ogromną moc :D
A jeśli chodzi o czczenie Bóstw, to byłoby miło, gdybyś napisał więcej na PW, przede wszystkim jak się skontaktować z owymi bhaktami ;)
Purnaprajna pisze: Szczerzę życzę powodzenia i spełnienia pragnień. :)
Dziękuję i oczywiście życzę tego samego ;)

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 29 maja 2009, 20:47

witcher pisze:Ależ intonuję mantrę Hare Krishna, uwielbiam ją i uważam, że jej słowa mają ogromną moc :D
A jeśli chodzi o czczenie Bóstw, to byłoby miło, gdybyś napisał więcej na PW, przede wszystkim jak się skontaktować z owymi bhaktami ;)
No to cieszę się. :) Niestety, ja sam nie mam doświadczenia w wielbieniu bóstw. Nie mieszkam też w Polsce i dlatego mam nadzieję, że być może ktoś na forum poda Ci namiary do naszego ośrodka lub jakiegoś bhakty-pujariego. Na pewno pomocną informacją byłoby gdybyś nam zdradził w jakim rejonie Polski mieszkasz.

Jeżeli chodzi o teorię wielbienia bóstw, to jeżeli znasz język angielski, to polecam Ci książkę "Pancaratra Pradipa" (link w tytule). Możesz też nabyć drukowaną wersję tej książki (2 tomy) za 30 euro pod tym linkiem: http://www.blservices.com/proitem.asp?id=-1692246938

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 30 maja 2009, 00:12

Witcher, proponuję ci też świeżo wydaną książkę:

http://forum.nama-hatta.pl/viewtopic.php?t=1370

Jeśli chodzi o Pancharatra Pradipa to można ją nabyć w polskiej wersji w świątyni w Warszawie.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

witcher
Posty: 75
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:04

Post autor: witcher » 30 maja 2009, 08:48

Dzięki za linki.
Co do kontaktów, to miałem nadzieję na jakieś internetowe, ponieważ ten temat nie jest dla mnie aż tak ważny, by jeździć po całej Polsce i dopytywać ;) Ale i tak dzięki ;)

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 30 maja 2009, 20:51

A skąd jesteś kolego Witcher może wcale nie musisz jeździć.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

witcher
Posty: 75
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:04

Post autor: witcher » 31 maja 2009, 10:44

Mieszkam w województwie śląskim (dokładnej nazwy miasta wolałbym nie podawać publicznie). Jeśli istnieją tu jakieś świątynie to możecie dać namiary i możliwe, że kiedyś skorzystam ;)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 31 maja 2009, 14:45

Adresy Hare Kryszna, które są mi znane:
http://www.nama-hatta.pl/readarticle.php?article_id=66
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

witcher
Posty: 75
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:04

Post autor: witcher » 31 maja 2009, 19:29

Dzięki ;)

witcher
Posty: 75
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:04

Post autor: witcher » 25 cze 2009, 20:53

Co sądzicie o tym artykule? Mi to przypomina nieco coś w rodzaju batalii o to, kto jest najwyższym Bogiem, a kto nie...
http://www.shivbaba.org.pl/pl/?name=arts-gita-god

ODPOWIEDZ