Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23 Lis 2017, 15:06Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Ostatnio naukowcy odkryli,że... 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2011, 13:38
Posty: 2068
Miejscowość: UK
Post Ostatnio naukowcy odkryli,że...
celibat ma swoje plusy
Badania przeprowadzono na grupie... chomików, ponieważ jak twierdzi ekipa Morrisa, "gryzonie te - pod względem fizjologicznym - są bardzo podobne do ludzi." Natomiast sam eksperyment wyglądał następująco: pod lupę wzięto kilka grup gryzoni, pierwsza składała się z samców 40-dniowych (odpowiednik ludzkich nastolatków), druga z 80-dniowych (dorośli), trzecia z kolei była grupą kontrolną, na którą przypadali sami abstynenci. Dość szybko okazało się, że chomicze nastolatki angażujące się w praktyki seksualne, po osiągnięciu dorosłości, znacznie różnią się od nastolatków-abstynentów. Mają mniejszą masę ciała, mniejsze przyrodzenia, cierpią też na depresje i kłopoty z odpornością.

Cóż, konkluzja nasuwa się tylko jedna - jeśli nie chcesz doświadczyć "syndromu Micka Jaggera", wstrzymaj się z pierwszym razem.
Ale to nie taka prosta sprawa
http://wiadomosci.wp.pl/title,Byly-zako ... omosc.html


02 Gru 2011, 07:58
Profil

Rejestracja: 16 Maj 2012, 04:06
Posty: 619
Post Re: Ostatnio naukowcy odkryli,że...
Taka ciekawosta zwiazana z nauka.
Uwaza sie ze budowa elemntarnych czastek zwanych atomami, wyglada tak ze jadro naladowane dodatnio (czyli Proton) jest otoczone elektranami (naladowanymi ujemnie) ktore oscyluja wokol protonu na swoich orbitach. Sika przyciagania protonu jest rowna sile odsrodkowej co powduje ze eletrony kraza wokol jadra w stalej odleglosci.

Przypomina to wiec dokadnie pod wzgdem budowy i zasady funkajonwania naukowy opis funkcjonwania np ukladu Slonecznego. Czyli ciala o wiekszej masie (np slonce) poduje ze mnijsze ciala (np ziemia) dziki sile przcigania i sile odsrodkowej kraza po orbicie nie zbizajac sie do samego SLonca.

Tak w skrucie;
okazuje sie ze NAJMNIJSZA CZESC (ATOM) ma taka sama BUDOWE jak NAJWIEKSZA (KOSMOS)
czu to nie przypomina hinduskiego zaloznia ze poznajac ATME (najmnijsza jednostkowa czastke) poznajmy odrazu Wsztsko, Caly kosmos i Wszechswiat?


23 Maj 2012, 03:46
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2011, 13:38
Posty: 2068
Miejscowość: UK
Post Re: Ostatnio naukowcy odkryli,że...
To jest teoria mikrokosmosu - wywodząca się z myśli greckiej idea kosmologiczna, według której całości niższego rzędu są obrazami całości wyższego rzędu; np. człowiek jest obrazem kosmosu.
(wiki) No a wiemy skąd biorą sie korzenie mysli greckiej.


23 Maj 2012, 07:32
Profil

Rejestracja: 16 Maj 2012, 04:06
Posty: 619
Post Re: Ostatnio naukowcy odkryli,że...
Skad biora sie korzenie mysli greckiej?


24 Maj 2012, 17:06
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2011, 13:38
Posty: 2068
Miejscowość: UK
Post Re: Ostatnio naukowcy odkryli,że...
Punya Bhumi czyli Indie.


24 Maj 2012, 19:55
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2011, 13:38
Posty: 2068
Miejscowość: UK
Post Re: Ostatnio naukowcy odkryli,że...
Zwierzęta mają świadomość jak ludzie
http://ulubiency.wp.pl/kat,1010779,title,Zwierzeta-maja-swiadomosc-jak-ludzie,wid,14873024,wiadomosc.html

Część zwierząt, w tym wszystkie ssaki i ptaki, odznaczają się taką samą świadomością jak ludzie – piszą wybitni naukowcy w deklaracji podpisanej na Uniwersytecie Cambridge.
Coraz więcej danych naukowych świadczy o tym, że zwierzęta nie są bynajmniej "maszynami", jak w XVII w. uważał Kartezjusz, ale posiadają świadomość. Wybitni naukowcy, w tym Stephen Hawking, ale również neurobiolodzy, neurofarmakolodzy i specjaliści od nauk poznawczych, podpisali niedawno "The Cambridge Declaration on Consciousness", w której podkreślają, że lista zwierząt odznaczających się świadomością równą ludzkiej obejmuje wszystkie ssaki, ptaki, a nawet głowonogi.
"Jak się wydaje, brak kory mózgu nie pozbawia organizmu możliwości doświadczania stanów emocjonalnych" – piszą naukowcy. Jak dodają, istnieją świadectwa, które wskazują, że zwierzęta posiadają neuroanatomiczne, neurochemiczne i neurofizjologiczne podłoże świadomych stanów wraz z możliwością przejawiania umyślnych zachowań. Co za tym idzie, ludzie nie są jedynymi zwierzętami, które posiadają neurologiczne podłoże generujące świadomość. (zapewnie niezgodne z nauką KK)
Uczeni podkreślają, że badania naukowe nad świadomością odznaczają się obecnie dużą dynamiką. Pojawiły się nowe metody i dane, które zmuszają do przewartościowania dotychczasowych założeń. W badaniach nad zwierzęcym mózgiem można obecnie precyzyjnie "wyłączać" pewne obszary, w celu oceny, na ile mają one wpływ na procesy poznawcze.
Zdaniem badaczy, neuronalne podłoże emocji nie ogranicza się wyłącznie do kory mózgowej, ale przejawia się również na poziomie podkorowym. Można to badać poprzez sztuczne pobudzanie tych samych obszarów mózgu, co sprawia, że u ludzi i u zwierząt pojawiają się analogiczne zachowania i stany uczuciowe.
Co więcej, struktury neuronalne odpowiedzialne za czuwanie, sen, podejmowanie decyzji prawdopodobnie ukształtowały się bardzo wcześnie w procesie ewolucji, nawet na etapie bezkręgowców, ponieważ można je zaobserwować u owadów czy głowonogów.
Z kolei ptaki reprezentują przypadek równoległej ewolucji świadomości. Przykład poziomu świadomości u ptaków zbliżony do poziomu ludzkiego, można dostrzec u afrykańskiej papugi żako. Mózgowe sieci emocjonalne i mikroobwody poznawcze u ssaków i ptaków wydają się w świetle najnowszych badań znacznie bardziej podobne do siebie niż wcześniej przypuszczano.
Ponadto, niektóre gatunki ptaków, np. zeberki, mają podobnie przebiegający sen jak ssaki, włącznie z fazą REM. Z kolei sroki rozpoznają własne odbicia podobnie jak ludzie, wielkie małpy, delfiny czy słonie.
Deklarację podpisano podczas konferencji upamiętniającej wkład wybitnego uczonego Francisa Cricka w badania mózgu (Francis Crick Memorial Conference on Consciousness in Human and non-Human Animals), która odbyła się w lipcu na University of Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Neurologiczne podłoże generujące swiadomość, albo neuronalne podłoże emocji powstałe na wskutek ewolucyjnych zmian,
ginące wraz z rozpadem ciała.
Może przynajmniej jak zmienią spojrzenie na swiat zwierzat, równając je z nami przestaną zjadać nieludzi?


31 Sie 2012, 21:53
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.